Sular altında kalacak Yusufeli’nde off-road yarışları düzenlendi

– Sular altında kalacak Yusufeli’nde off-road yarışları düzenlendi

ARTVİN – Artvin’in baraj suları altında kalacak Yusufeli ilçesinde 7. Yusufeli Off-Road Yarışları çağ kesti.

Yusufeli Belediyesi ve Yusufeli Motor ve Doğa Sporları Kulübü işbirliği ile düzenlenen 7. Yusufeli Offroad yarışlarına; Ermenistan, Gürcistan, Erzurum, Iğdır, Kars, Sivas, Artvin ve ilçelerinden 45 ekip katıldı.

Araçların motosiklet gücüne göre S1, S2, S3, S4 ve S5 kategorilerinde yarışan ekipler, pek parkurda dereceye bağışlamak için müthiş uğraş etti. Sürücüler, bombe ve çukurlarla zorlaştırılan 2 bin 500 metre uzunluğundaki 40 kapıdan oluşan parkurda arada sırada yavaş anlar yaşarken, parkuru bitiremeyen vesait gelişim makineleriyle pistten çıkarıldı.

Aracı canip yatan çoban aracını düzeltip yarışa devam etti

S2 kategorisinde yarışan Arhavi Natür Sporları Off-Road Kulübü’nden Çoban Hüseyin Güngör ve copilot İbrahim Arafal virajı alamayınca araçları canip yattı. Görevlilerin sebebiyle araçlarını düzelterek yarışmaya devam fail uçucu Hüseyin Güngör seyirciler eliyle destek alkışı alarak yarışı tamamladı.

Yusufeli Belediye Reisi Eyüp Aytekin; “Baraj suları altında kalacak Yusufeli’mizin bu coğrafyasında kim akıbet off-road yarışlarımızı düzenliyoruz. Önümüzdeki yıl eskimemiş coğrafyamızda yıpranmamış yerimizde bu forma etkinlikleri yapmak ortamında çalışmalarımıza başladık. Katılan bütün yarışmacılara teşekkür ediyor yarışlarda başarılar diliyorum” dedi.

Katılımın berenarı fazla olduğunu belirten YUMDOFF Başkanı Hasan Akan, off-road oyunlarının dinlenme kampı ortamında müziklerle, eğlencelerle 2 dönüş sürdüğünü belirterek yarışların kazasız belasız bir şekilde bitirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Share: