Yusufeli’nde 7. Off-Road Yarışları yapıldı

Yarışlardan kaynak Artvin’in Yusufeli ilçesinde 7. Off-Road Yarışları yapıldı.

Yusufeli Belediyesi ve Yusufeli Motor ve Natür Sporları Kulübü işbirliği ile Çevreli Köyü Orman Deposu alanında gerçekleştirilen yarışlara Artvin, Trabzon, Iğdır, Giresun, Erzurum, Sivas, Rize ve Gürcistan’dan 52 güdücü katıldı.

Araçların motor gücüne bakarak S1, S2, S3, S4 kategorilerinde gerçekleştirilen yarışlarda, sürücüler 2 bin 500 metre uzunluğundaki 40 kapıdan oluşan parkuru sunma bodur sürede, kusursuz şekilde angaje etmek için yarıştı.

Yarışlarda S2 kategorisinde savaş fail Hüseyin Güngör-İbrahim Arafal çiftinin uzlaştırıcı, virajı alamayınca kontrolden çıkarak devrildi.

Devrilen anahtar aksiyon makinesi sayesinde düzeltildikten sonradan Güngör ve Arafal yarışlara kaldıkları yerden bitmeme ederek parkuru tamamladı.

Yarışlarda S1 kategorisinde, İbrahim Cari-Erhan Ardıç, S2 kategorisinde Mehmet Fatih Kaya- Mehmet Akif Yılmayan, S3 kategorisinde Yararlı Solgun-İlknur Çetinkaya, S4 kategorisinde de Osman Yerlikaya-Talha Begayet çifti birinciliği elde etti.

Yarışları izleyen Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin gazetecilere yaptığı açıklamada, yarışların iyice ve kazasız tıpkı şekilde tamamlanmasından ufuk serencam basamak bahtiyar olduğunu söyledi.

Çok adamakıllı yarışlar izlediklerini belirten Aytekin, “Müthiş uğraş ortaya koyan tamlık yarışçılarımızı kutluyorum. Yusufeli denince akla hep kültürel etkinlikler geliyor. Kele güreşlerimiz ve Karakucak güreşlerimizin yanına çıktı off-road oyunlarımızı üstelik eklemiş olduk. İnşallah yer kısa sürede yıpranmamış ve temelli benzeri parkur için çalışmalarımızı tamamlamış olacağız.” ifadelerini kullandı.

Share: