Bülbülan Yaylası’nda snowboard keyfi

– Bülbülan Yaylası’nda snowboard keyfi

ARDAHAN – Ardahan’da efdal kesimler yağan karla gelişigüzel beyaza büründü. Kayak ve avantür tutkunları, karla ciltli Bülbülan Yaylası’nda snowboard heyecanı yaşandı.

Ardahan ile Artvin’in Ardanuç ilçesini birbirine bağlayan, deniz seviyesinden 2 bin 581 metre yükseklikteki Bülbülan Yaylası yağan karla alay malay beyaza büründü. Kayak ve macera tutkunları kar yağışının ardından, Yalnızçam dağları eteklerindeki snowboard etkinliği düzenledi. 2 bin 581 rakıma çıkan doğaseverler, yalçın yamaçtan snowboardla kayarak bu heyecanı yaşadı.

Kentte kışın Yalnızçam Kayak Merkezi’nde ski eden “Kar kurtları” grubu, sezonun açılmasını beklemeden Ardahan-Artvin arasındaki Bülbülan Yaylası’nda snowboard yapmanın heyecanını yaşadı.

Grup üyesi Mehmet Ünal, ski sezonunu açtıklarını söyleyerek, “Bülbülan yaylasında mevcut vericiler mevkisi ile Geçitli köyü arasındaki bu yüksekliğe çıktık. Ardahan, bu forma etkinlikler amacıyla çok akla yatkın bire bir yer. Ski yapılan nokta 2 bin 581. Bu natürel parkur snowboard amacıyla çokça müsait ayrımsız düzlük. Tığ birlikte ‘Kar kurtları’ ekibi adına doyasıya eğlendik” dedi.

Share: