Eskişehir 3. Ekincilik, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı başladı

TÜYAP Fuarcılık eliyle planlı Eskişehir 3. Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı başladı.

ETO-TÜYAP Fuar Merkezi’nde açılan fuarda tarım ve hayvancılıkla ilişik sonuç teknolojiler ve ekipmanlar kayran alıyor.

Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız, fuarın açılışında, fuarın nahiye ekonomisine yardım sağladığını belirterek, organizasyonda emeği sabık paydaşlara teşekkürname etti.

TÜYAP Fuarlar Yapım NAN Genel Müdürü İlhan Ersözlü dahi fuara sektörle ilgili İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa özellikle atılmak üzere bir nice şehirden yaklaşık 100 firmanın katıldığını söyledi.

Ersözlü, fuara ilginin kısık olduğunu dile getirerek, şöyle bitmeme etti:

“TÜYAP Tarım Fuarları kendisine yılın ikinci yarısındaki geçmiş fuarımız. Önümüzdeki hafta Samsun’da tarım fuarımız var. Ekimde Bursa’bile, kasımda Adana’de ve aralıkta üstelik yılın serencam fuarı İstanbul’daki tarım fuarıyla Türk tarım sektörüne bakım vermeye devam edeceğiz. Bu fuarda tecim çok katlanılamaz geçiyor. İlk saatlerden itibaren fuarda sergilenen traktörler, biçerdöverler, zirai mekanizasyon aletleri satılmaya başladı. Antrparantez bir nice traktörün üzerinde birçok tarımsal makinenin üzerinde farklı kişilere satıldığını gösteren ibareler var. Bu bağımlı mutluluk veriyor. Mesela aynı firmanın 5,5 milyon değerindeki bir traktöründen zaman 3 pare satılmış. Tıpkı traktör firması aşağılık segmentteki traktörlerden 26 tane satmış. Bu çok mefret rakamlar. Etmek kim fuar sonrasına kadar traktörlerin tamamının satılacağını, şu anda sergilenen tarımsal mekanizasyon ürünlerinin tamamının satılacağını görüyoruz.”

Eskişehir Tecim Odası (ETO) Başkanı Stabil Güler üstelik sabık yıl tarım fuarını 78 bin kişinin müzakere ettiğini anlatarak, bu yıl 100 binin üstünde ziyaretçi ağırlamayı hedeflediklerini kaydetti.

Güler, şimdiye büyüklüğünde Eskişehir’bile 20 fuar düzenlediklerini dile getirerek, “Hassaten Rusya ve Ukrayna arasındaki savaştan sonra ekincilik ve hayvancılık elan de mefret ağıl geldi. artık desteklenmesi müstelzim kısım haline geldi. O yüzden bu fuar öncelikle ekincilik ve hayvancılık sektörüne bile ulama sağlayacak.” diye konuştu.

Fuarın açılışına İYİ Parti Eskişehir Mebus Arslan Kabukcuoğlu, Eskişehir Uran Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş, Eskişehir Endüstri Bölgesi Başkanı Eşsiz Küpe Çiçeği, YANLIŞSIZ Öğür İl Başkanı Zihni Etkili ile diğer ilgililer katıldı.

Fuar, 11 Eylül’de sona erecek.Share: