Söğütlü’de Içtimai Gelişim Merkezi’ne kayıtlar başladı

Sakarya’nın Söğütlü ilçesinde kadınların toplumsal ve ekonomik yönden desteklenmesi amacıyla hayata geçirilen Sosyal Tesanüt Merkezi’ne (SODAM) kayıtların başladığı bildirildi.

Söğütlü Kaymakamı Cevat Ahit, AA muhabirine, SODAM’ın gelişmemiş sürede açılması amacıyla çalışmaların bitmeme ettiğini söyledi.

Kadınların sosyal ve iktisadi anlamda desteklenmesi için yapılan merkeze kayıtların alınmaya başladığını bildiren Zaman, “Kadınlarımıza hem sosyal aktivitelerini müzayede imkanlarını getiriyoruz hem birlikte patika edindirme kurslarını bu model kapsamında yürütüyoruz. Kadınlarımızın sosyalleşmelerine katkı sağlıyoruz. Kurslara gelen anneler için tıpkı zamanda kreş imkanı dahi sağlıyoruz.” dedi.

Dolaşma, merkezde, kıraat yazmadan aksiyon edindirmeye, dokumacılıktan spor aktivitelerine büyüklüğünde temas nev imkanın bulunan olduğunu belirterek, şu bilgileri paylaştı:

“Merkezimize kadınlarımızın henüz rahat gelip gitmeleri amacıyla birlikte ulaşım ring servislerini koymayı düşünüyoruz. Bu projemizin ilçemizde atmosferi müspet anlamda değiştireceğini düşünüyoruz. Dezavantajlı gördüğümüz Roman vatandaşlarımızı birlikte bu projeye eklemek, hedeflerimizden bir tanesi ve müspet sonuçlarını de alacağımıza inanıyoruz. Merkezimizden çakmak isteyen kadınlarımız, Söğütlü Kaymakamlığı Sosyal Teavün Vakfımıza kayıtlarını yaptırabilir ve çalışmalar karşı bilgelik alabilir. Merkezimizin yapılmasına destek veren Sayın Valimize, Milletvekillerimize, Şehremaneti Başkanımıza ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum, kıvrak olsun.”

Share: