Şırnak’ta öğretmenin darbedilmesi asayiş kamerasına yansıdı

Şırnak’ın Cizre ilçesinde benzeri öğretmenin öğrencisinin yakınları tarafından darbedilmesi düzenlilik kamerasınca kaydedildi.

İddiaya bakarak, güzeşte Cumhuriyet Ortaokulunda hoca M.K. sınavda eşlem çeken benzeri öğrenciyi ekol yönetimi ve ailesine bildirdi. Okula mevrut öğrencinin ağabeyleri Ş.B. ve A.B. sınıfa girerek, sarıklı M.K’yi darbetti.

Öğretmen M.K. kendisini darbedenler karşı şikayetçi oldu.

Okulun düzenlilik kamerasına yansıyan görüntülerde, 2 kişinin sınıfa girmesi, bilahare koridorda yaşanan arbede ve 2 kişinin gayrı öğretmenler tarafından okuldan çıkarılması düzlük alıyor.

Eğitim Ayrımsız-Sen saldırıyı kınadı

Eğitim Bire Bir-Sen Şırnak Şubesince, Cumhuriyet Altını Ortaokulu önünde izah yapıldı.

Eğitim Tıpkı-Sen İl Başkanı Abdullah Çatı, açıklamada, dünkü olayı muaheze etmek ve şiddete uğrayan meslektaşlarının yanında olduklarını yayımlamak için toplandıklarını söyledi.

Eğitimciye yapılan saldırıyı topluma ve toplumun geleceğine mamul bire bir ofans namına gördüklerini kaydeden Bina, şöyle konuştu:

“Gözü dönmüş saldırganların umudu yaralamalarına ve toplumun geleceğini karartmalarına asla izin vermeyeceğiz. Bu saldırganlara alın cemiyet ve mevki namına tılsım kabul etmek zorundayız. Öğretmenlerin hayatına kasteden bu saldırılara karşı inhibütör ve caydırıcı tedbirler hayata geçirilmelidir. Okullarda düzenlilik önlemleri artırılmalı, bu soy saldırılara karışanların amme hizmetlerinden faydalanmalarına müteveccih kısıtlamalar getirilmelidir.”

Share: