İş arayan iki arkadaşı zedelenmek yazar 91 bin liralarını gasp ettiler

İş arayan iki arkadaşı zedelenmek yazar 91 bin liralarını gasp ettiler

Malatya’dan aksiyon bakmak için Adana’nın Kozan ilçesine gelen 2 kişiyi zedelenmek edip 91 bin lirasını gasp ettiği öne sürülen aynı avrat 3 bed yakalanıp tutuklandı

ADANA – Malatya’dan aksiyon yoklamak için Adana’nın Kozan ilçesine gelen 2 kişiyi zedelenmek edip 91 bin lirasını gasp ettiği öne sürülen biri avrat 3 çirkin yakalanıp tutuklandı.

Görüngü, Kozan ilçesinde meydana geldi. İddiaya göre Malatya’üstelik cıvıl cıvıl Nurullah Ç. ile arkadaşı Sivilize A. iş araştırmak için Kozan ilçesine geldi. İki arkadaşı Malatya’dan tanıdıkların eliyle Beyza Ö.’nün evine gitti. Bir müddet sonradan eve Miraç E. (20), Muhammet Erkan I. ve Veysel Osman Y. geldi. Zanlılar silah çekip iki arkadaşın üzerinde kâin 12 bin teklik parayı aldı. Daha sonradan zanlılar iki arkadaşın cep telefonunu de umum koydu. Zanlılar telefondan iki arkadaşın yakınlarına “Adana’nın Kozan ilçesine gelişim aramaya geldik. Ancak pres durumda kaldık” diyerek servet istedi. Bunun üstüne para söylemek isteyenlere da Beyza Ö.’nün vezneci adisyon numarası verilerek 79 bin liralık dünyalık toplandı. Zanlılar benzeri müddet bilahare iki arkadaşı otomobile bindirerek Adana’ya doğru yola artık. Yolda zanlılar iki arkadaşı zedelenmek etmeye devam etti. Adana’üstelik Ziyapaşa Mahallesine aynı akaryakıt istasyonuna giren zanlılar mahrukat ahzetmek istedi. Bu tam gasp edilen iki arkadaştan biri yumruk durumda olduklarını set ayn işareti yaparak akaryakıt istasyonundaki görevlilere anlattı. Görevliler çabukça durumu polise bildirdi. Olay yerine mevrut polis ekipleri şüphelileri gözaltına aldı.

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Bölüm Müdürlüğüne götürülen şüpheliler sorguya alındı. bu arada otomobilde namevcut evini ve hesabını kullandıran Beyza Ö.’dahi ilçede baskınla yakalandı. Aramalarda ise bir ruhsatsız cebe ele geçirildi. Şüpheliler ifadesinde aralarında alacak-verecek meselesi olduğunu kimseyi gasp etmediklerini öne sürdükleri öğrenildi. Zanlılar ifadelerinin ardından adliyeye gönderme edildi. Gümrük Kolcusu barış ukubet hakimliğine çıkartılan zanlılardan Veysel Osman Y. mürtefi taharri gibi tutuksuz yargılanmak amacıyla erkin bırakılırken, başka 3 ibret tutuklandı.

Share: