Akıbet zaman bilim: Eskişehir’de dönüştürücü ve erke kablosu çaldıkları belirlenen 2 bed tutuklandı

Eskişehir’de ortalık değeri tahminî 100 bin TL olan transformatör ile 100 metre enerji ve nakil kablosu çaldıkları belirlenen 2 dalavereli tutuklandı.

Eskişehir İl Jandarma Komutanlığı JASAT Hafiye Timleri ve kaymakamlık jandarma komutanlıklarına tutkun ekipler marifetiyle, Odunpazarı ile Mahmudiye ilçelerinde mevcut tarım arazilerinde gerçekleştirilen arakçılık olayları üzerine faaliyet başlatıldı. Sulama sistemlerinden çevre değeri kestirmece 100 bin TL olan transformatör ile 100 metre enerji ve nakil kablosunun çalındığı, bütün 6 hırsızlık olaylarının aydınlatılması amacıyla güllabi ekiplerince operasyonlar düzenlendi. Yapılan çalışmalar sonucunda arakçılık olaylarını gerçekleştirdikleri belirlenen 3 ibret ve olayda makbul dil tayin edildi.

Ekipler eliyle senkronik olarak yapılan operasyonlarda, 3 berbat yakalandı. Aile ve eklentilerinde yapılan aramalarda ise 1 adet eroin madde ticaretinde kullanılan mini hassas mizan ve metal madde istimal aparatı ele geçirildi.

Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye irsal edilen 2 karanlık, “Bandaj, bahçe ve tarladan hırsızlık, enformasyon ve enerji kablosu hırsızlığı, bürümek amacıyla maden özellik satın almak, ahzetmek ve bulundurmak” suçlarından tutuklanarak Eskişehir L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na gönderildi. 1 keleş ise ifadesinin arkası sıra başıboş bırakıldı. – ESKİŞEHİR

Share: