İNŞAAT İŞÇİSİ 2 ARKADAŞI ALIKOYUP DÖVDÜKTEN SONRADAN 91 BİN LİRA GASBETTİLER

ADANA’nın Kozan ilçesine Malatya’dan hareket çıkarmak amacıyla gelen yapım işçileri Uygur A. (23) ve Nurullah Ç.’yi (23) gittikleri evde alıkoyup, darbederek 91 bin lira gasbeden 4 dalavereli, benzin aldıkları akaryakıt istasyonundaki market görevlisinin ihbarı üzerine polis eliyle yakalandı. Şüphelilerden 3’ü tutuklanırken, diğeri adli kontrol üzere erkin bırakıldı.

Olay, 16 Küçük Ay haset Kozan ilçesinde meydana geldi. İddiaya göre, Malatya’dan hareket aramak amacıyla Adana’nın Kozan ilçesine gelen yapım işçileri Uygur A. ve Nurullah Ç., aynı yakınlarının yönlendirmesiyle Beyza Ö.’nün (20) evine gitti. Eve gelen Uygur A. ve Nurullah Ç’yi karşılayan Beyza Ö., salona geçip oturmalarını istedi. Kısa süre sonra Beyza Ö’nün evine, arkadaşları Miraç E. (20), Muhammet Erkan I. (20) ve Veysel Osman Y. (18) geldi. Salona sabık üç hayat, burada oturan Uygur A. ve Nurullah Ç.’ye cebe çekerek ceplerindeki parayı istedi. İki arkadaşın 12 bin lirasını aldıktan sonraları çökertme telefonlarına birlikte ahali koyan şüpheliler, Uygur A. ve Nurullah Ç.’nin yakınlarına ‘Kozan’a aksiyon aramaya geldik. Edisyon durumda kaldık. Dünyalık gönderebilir misiniz’ diye mesaj attı. Parayı Beyza Ö.’nün hesap numarasına temenni eden şüpheliler, iki arkadaşın yakınlarından bu yöntemle toplamda 79 bin lira aldı.

MARKET GÖREVLİSİNİN DİKKATİ KURTARDI

Parayı aldıktan bilahare Beyza Ö.’yü evde bırakıp Uygur A. ve Nurullah Ç.’yi zorla otomobile bindiren şüpheliler, kent merkezine makul yola imdi. Yolculuk sırasında iki arkadaşı darbeden şüpheliler, Ziyapaşa Mahallesi’ndeki aynı akaryakıt istasyonuna geldi. Bu tam iki refik istasyonda bulunan marketin görevlisine jest ve mimiklerle cebren alıkoyulduklarına dair işarette bulundu. Durumu ayırt eden işyar, polisi aradı. Gelişmemiş sürede akaryakıt istasyonuna gelen ekipler, şüphelileri gözaltına aldı. Beyza Ö. birlikte Kozan’daki evinde yakalandı.

Yapılan aramada üstlerinden bire bir ruhsatsız tabanca çıkan şüpheliler, emniyetteki sorgularında suçlamaları kabul etmedi. Şüpheliler, Uygur A. ve Nurullah Ç. ile aralarında takanak meselesi olduğunu, ikiliyi gasbetmediklerini öne sürdü. İşlemlerinin arkası sıra irsal edildikleri adliyede mahkemeye çıkarılan şüphelilerden Beyza Ö., Miraç E. (20) ve Muhammet Erkan I. tutuklandı, Veysel Osman Y. ise adli arama gibi başıboş bırakıldı.

Share: