DÜRÜST Öğür Takım Başkanvekili Ünal, Kahramanmaraş’ta konuştu Açıklaması

DÜRÜST Öğür Kadro Başkanvekili Uz Ünal, “Bilcümle dünyada Cumhurbaşkanımızın liderliği, dünya barışına katkısı, küresel krizlerin çözümüne katkısı takdirle karşılanırken içeridekilerin Erdoğan düşmanlığını fehmetmek çokça print.” dedi.

Ünal, Kahramanmaraş ziyaretleri kapsamında kentteki bazı okulları gezerek idarecilerle ve öğretmenlerle bir araya geldi.

Cuma namazı çıkışı gazetecilere değerlendirmelerde mevcut Ünal, 20-25 sene öncesine büyüklüğünde eğitim bilimi imkanlarının muhtemelen okullarda olduğunu söyledi.

YANLIŞSIZ Tümen iktidarları ile mutluluk genelindeki parçalanmamış okullarda güç anlamda iyileştirmeler yapıldığını anlatan Ünal, ??”Şu anda biz büyüklük genelinde cümle okullarımızı, o okulda okuyan öğrencilerimizin tekmil ihtiyaçlarını karşılayacak, eğitimini, öğretimini, dünyaya erişimini, bilgiye erişimini sağlayacak hep imkanları sağlıyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Altılı masanın sonuç 20 yıldır iktidarda olması halinde şu zaman verilen hizmetlerin hiç birisinin olmayacağını rapor fail Ünal, şöyle konuştu:

“Merek ediyorum altılı ganyan masada oturanlar var ya hani 6+1 diyorlar tıpkı üstelik ‘dolapta saklananlar var daha onlar çıkmadı’ diyorlar. Demincek bu altılı masa Tanrı aşkına 20 yıldır iktidarda olsaydı olamazlardı üstelik bu yapılanlardan aynı tanesini yapabilir miydi? Bunların aynı araya gelip henüz özlük aralarındaki ilişkiyi düzenlemeyen bu şahıslar, politik partiler bu ülkeyi kuşkusuz yönetecekler. Yani özlük aralarındaki ilişkiyi yürütemeyen insanlar bu ülkenin krizlerini elbet çözecekler. Bu ülkenin ihtiyaçlarını bittabi görecekler. Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, ne diyordu, ‘Tığ Türkiye’yi İzmir’i yönettiğimiz kabil yöneteceğiz’, ‘Biz Türkiye’yi İstanbul’u yönettiğimiz kabil yöneteceğiz’ bakın bu milletin irfanını hafife almasın kimse. Bu kavim ne yaptı? Bu budun önce bizi belediyelerde denedi ondan sonraları bize iktidarı verdi. Tığ belediyelerde sınavı geçtik, ondan sonra bu ulus bize iktidarı konfirmasyon etti. Demin bunlar Türkiye’yi İzmir’i, Ankara’yı, İstanbul’u yönettikleri kadar yöneteceklerse vay bu Türkiye’nin haline.”

Ünal, bire bir gazetecinin Şanghay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) Heybet Başkanları 22. Toplantısı’nda Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın çekilen fotoğrafıyla ilgilendiren sorusu üstüne, Reisicumhur Erdoğan’ın toptan liderliğinin kimse aracılığıyla tartışılamaz olduğunu vurguladı.

Ünal, şöyle devam etti:

“Reisicumhur Erdoğan’ın Rusya- Ukrayna savaşında aldığı öncecilik, tahıl koridorunun açılması ve tahıl krizinin çözümünde aldığı öncecilik, BM Umumi Sekreteri’nin ifadesiyle bugün sayın Cumhurbaşkanımız, liderliği, hal kapasitesi ve arsıulusal krizlerin çözümüne sunduğu katkıyla şuanda global ölçekte genişlik erdemli hal kapasitesine topluluk şef. Neden? Çünkü Cumhurbaşkanımız hem BM ile hem KEZ ile hem BENDE ile hem Ukrayna ile hem Rusya ile hem Çin ile herkesle masaya oturabilen haddinden fazla boyutlu, çok katmanlı benzeri diplomatlık yürütebilen global ölçekte tıpkısı şef. Hep dünyada Cumhurbaşkanımızın liderliği, dünya barışına katkısı, toptan krizlerin çözümüne katkısı takdirle karşılanırken içeridekilerin Erdoğan düşmanlığını yararlanmak çok edisyon. Yani tığ şurası söylüyoruz. Bittabi kim uymaz olacaksınız, bittabi ki bizim siyasi rakiplerimiz olacak siyasette rakiplik vardır. Ama siyasette antagonizm yoktur. Bunların Erdoğan düşmanlığı ve AK Tümen düşmanlığı daha çok Cumhurbaşkanımızın küresel bire bir aktör haline gelmesiyle neye dönüşecek? Iptila ediyorum. Onlar da bence bahtiyar olmalılar Cumhurbaşkanımız Türkiye’yi olta ediyor.”

Ünal, Avrupa’dan bir nice kişinin kışı geçirmek amacıyla Türkiye’ye gelmeyi düşündüğünü ifade ederek, Türkiye’nin her güzeşte çağ büyüyerek için devam ettiğini dile getirdi.

Becerikli Ünal, “Türkiye, Tanrı’ın izni ile önümüzdeki 5 sene çokça ağırbaşlı anlamda hem lehçe anlamda hem toptan anlamda üretimiyle, ihracatıyla, büyümesiyle kayırıcı kaynağıyla, potansiyeliyle, tedarikiyle, emtiasıyla, lojistiğiyle Türkiye, nazik ayrımsız bölgesel bunaltıcı olacaktır.” ifadelerini kullandı.

Share: