CHP’li Hususi, CHP’li Kuşoğlu’nun “Kılıçdaroğlu dışında aynı aday çıkarsa masa dağılır” sözlerini yalanladı: Zatî değerlendirmelerdir

CHP Kol Başkanvekili ve Manisa Mebus Bağımsız Hususi, bugün CHP İzmir İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenledi. Hususi, güruh sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bire Bir gazetecinin, CHP Umumi Komutan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu’nun Milli İttifakı’nın reisicumhur adayı ile ilişik yaptığı değerlendirmeyi anımsatması üstüne Özgür Hususi şöyle konuştu:

“ORTAK UZLAŞMA İLE BELİRLENECEK”

“Sayın Bülent Kuşoğlu, Umumi Başkanımızın hem bürokrasiden hem da siyasette çokça teferruatlı yıllar birlikte ve uzlaşma içerisinde çalıştığı haddinden fazla derece verdiğimiz benzeri yöneticimiz, MYK üyemiz. Kendisi zaman vermiş olduğu röportajda öz düşüncelerini ve özlük görüşüne bakarak hem partimiz için hem de Türkiye için genişlik makul olacağını düşündüğü yöntemi söylemiş. Bu değerlendirmeleri yaparken de zatî görüşlerini ifade etmiş. Zaman sabahleyin bu röportajdan sonra Sayın Genel Başkanımızla görüştük, Sayın Umumi Başkanımızın ifadesi şudur; partinin resmi görüşlerini genel komutan ve genel başkan yerine öğür sözcüsü ve ekip başkanvekilleri söyleyebilir. Bizim kuma görüşümüz ve Umumi Başkanımızın özel kendisine üstünde inceden inceye durduğu kapı Reisicumhur adayı budun masasının kuma mutabakatı ile belirlenecek, tıpkısı ortak aday olacak ve kavim masasındaki liderler sonuç sözü söyleyecek. Bunun dışında yapılan bilcümle değerlendirmeler şahsi değerlendirmelerdir.

“KUŞOĞLU’NUN GÖRÜŞLERİNİ SANKİ CUMHURİYET AHALI PARTİSİ’NİN UMUMI TUTUMUYMUŞ GİBİ DEĞERLENDİRİYORLAR”

Sayın Umumi Başkanımız, kavim masasına bu büyüklüğünde titizlenirken ve liderlerin eş vereceği karara liderin partileriyle almış oldukları kararın sonuç halini, masada verecekleri son şekle bu kadar önem verirken bizim ‘bu karar olmazsa masa dağılır’ gibi ayrımsız değerlendirme yapmamız bahis konusu değildir. Bunu Sayın Bülent Kuşoğlu, bütün demokrasilerde olduğu üzere ayrımsız gazetecinin özlük kişisel düşünüm ve değerlendirmelerini sorması konusunda namına ilişkin düşün ve değerlendirmeleri yapmıştır. Değerlendirmeyi ateş oruçlu, değerlendirmeyi asla ve asla tıpkı üzücü sonuç doğuracak aynı değerlendirme kendisine düşünmüyoruz. Çokça ferah niyetle yapılmıştır. Ancak bir takım matbuat-işaret organları bunu sözde Cumhuriyet Halk Partisi’nin umumi tutumuymuş gibi değerlendiriyorlar bu konuyu Sayın Genel Başkanımızın bilgileri dahilinde ve onun talimatıyla bu şekilde yanıtlamak isteriz.”

CHP’Lİ KUŞOĞLU NE DEDİ?

Cumhurbaşkanlığı adaylığı tartışmasıyla ilgilendiren mütekellim CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, “6’lı masanın tamamı Kılıçdaroğlu’nu destekliyor mu?” sorusuna,”Aday altılı ganyan masanın yer şişman partisinden olmalı, bu alışılagelen. Karşı çıkan yok. Kılıçdaroğlu’nun adaylığının masada reddedilmesi Türkiye amacıyla hangi anlama dirimsel, bunun mebzul değerlendirilmesi geçişsiz. Etkin, dosdoğru, birikimli bir ululuk adamı. Buna karşın olmazsa, Alevi olduğu için reddedildi algısı yerleşecek. Bunu sosyete dahi demokrasi bile hazmedemez. Bu durumda karşı çıkarlarsa masa dağılır.” yanıtını vermişti.Share: