Çarkıt eşinin yaktığı Elvan’a kati rapor istemi

ORDU’üstelik, eski eşi Elvan Sözkesen’in (38) üzerine yanıcı bap döküp yaktığı suçlamasıyla tutuklanan Erkan Emiroğlu (38), 3’üncü nöbet bilgili karşısına bundan sonra. Mahkeme ertelenirken, Sözkesen için Adli Tababet Kurumu’ndan kati rapor rica edildi.

Görüngü, 12 Ocak’ta, Fatsa ilçesi Dolunay Mahallesi’nde Deliboynuz Anatolia Sitesi’nde meydana geldi. Erkan Emiroğlu, 10 almanak evliliğinin peşi sıra sabık sene boşandığı 2 çocuğunun annesi Elvan Sözkesen ile bahsetmek için evine gitti. 7’nci kata sâdır Emiroğlu, kapı açılmayınca Sözkesen’i bekledi. Çarkıt kayınpederinin getirdiği erzağı aşağıdan alıp evine dönen Sözkesen, dairenin önünde Emiroğlu ile karşılaştı. Etraf arasındaki tartışmada Erkan Emiroğlu, yanıcı özellik olan jeli, Sözkesen’in üstüne döküp ateşe verdi. Alevler süresince kalan Sözkesen’e, çığlıklarını duyan komşuları yardım etti. Alevleri söndüren komşuları, 112 Acil Çağrı Merkezi’ne marifet verdi.

BABA VE OĞUL İÇİN İDDİANAMEAmbulansla Fatsa Cesamet Hastanesi’ne kaldırılan ve vücudunda 2’nci kademe yanıklar oluşan Renkler Sözkesen, buradaki müdahalenin arkası sıra Samsun Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesi’ne gönderme edildi. Görüngü sonrası kaçan Emiroğlu, polis güçleri aracılığıyla yakalandı, işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Oğluna yardım ettiği iddiasıyla gözaltına alınan Tahsin Emiroğlu birlikte adli taharri gibi başıboş bırakıldı.Erkan Emiroğlu için ‘tasarlayarak canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürmeye teşebbüs’, oğluna arkalama ettiği öne sürülen Tahsin Emiroğlu hakkında ise ‘öldürmeye teşebbüs suçuna yardım etme’ suçundan iddianame düzenlendi. Erkan Emiroğlu ile Tahsin Emiroğlu hakkında Fatsa Çetin Ukubet Mahkemesi’nde sav açıldı. Davanın 3’üncü duruşmasına vakfedilmiş sanık Emiroğlu ile kıygın Elvan Sözkesen katılmazken, Tahsin Emiroğlu, yan avukatları ile Ocak ve Içtimai Hizmetler Bakanlığı avukatı salonda hazır bulundu.’BEN BIBI TORUNLARIMA BAKIYORUM’Duruşmada Tahsin Emiroğlu, torunlarına besin yardımına bitmeme ettiğini belirterek, “Ego hala torunlarıma bakmaktayım. Üzerime atılı suçları kabul etmiyorum” diye niteleyerek, beraatini irade etti. Yan avukatları bile dosyadaki eksiklerin giderilmesini istedi.Mahkeme heyeti, Erkan Emiroğlu için Samsun Can Kuşu Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nden maksut düşünce sağlığının durumunda olup olmadığına dair raporun mahkemeye ulaşmaması zımnında duruşmayı erteleyerek, tutukluluk halinin devamına, Tahsin Emiroğlu’nun dahi adli kontrolünün devamına karar verdi. Gök Bilimi ayrıca 4 aylık hastane tedavisi sonrası taburcu olan ve vacip tedavisine hastaneye evinden gidip gelerek devam eden Elvan Sözkesen amacıyla üstelik Kalaba Adli Tıp Kurumu’ndan kati raporu talep etti.

Share: