YANLIŞSIZ Tümen Genel Başkan Yardımcısı İleri, Trabzon’da fırka teşkilatıyla buluştu Açıklaması

DOĞRU Tümen Umumi Komutan Yardımcısı Ömer İleri, gâh uymazlık partilerince oluşturulan 6’lı masayı eleştirerek, “Bu yapı kurulduğu günden bugüne kadar güçlendirilmiş mebus tümce söyleminin ötesinde ortaya açık yahut yavaş tıpkısı seziş koyamadı. Dolayısıyla değerler üzerinden değil makamlar üzerinden kurmaca olduğu gözüken tıpkısı yapıdır bu.” dedi.

Partisinin memleket başkanlığında organizasyon üyeleriyle tıpkısı araya mevrut İleri, burada yaptığı konuşmada, Trabzon’üstelik tıpkısı sıra mülakat ve programlar yapacaklarını, özellikle gençlerle buluşacaklarını söyledi.

Türkiye’yi dolaştıkça, gençlerle bire bir araya geldikçe onların geleceğe umutla baktıklarını gördüklerini rapor fail İleri, gençlerin, gittikleri herhangi bir yerde sentetik zekadan gök teknolojilerine kadar bir nice noktada YANLIŞSIZ Öğür iktidarının ve Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinin, Türkiye’yi bu alanlarda hangi noktaya taşıyabileceğini sorduklarını kaydetti.

Gençlere güvendiklerini, onların de kendilerine yürek duyduğunu vurgulayan İleri, “Tığ görüyoruz kim değme şeye rağmen, şu an maalesef kamuoyunu meşgul etmeye müteharrik mandater zihniyete karşın bu ülkenin gençleri beklenti meşgul, cesurluk komple ve bizim geleceğimizin teminatı temas ant olduğu kadar gençlerimiz.” diye niteleyerek konuştu.

Samsun’üstelik yapılan TEKNOFEST KARADENİZ’e çokça büyük bire bir ilgi olduğunu ve organizasyonu kestirmece 1 milyon 250 bin kişinin görüşme ettiğini nâkil İleri, bu kabil organizasyonlarla gençler arasındaki inovasyon kültürünün geliştiğini ve birilerinin “Z kuşağı” namına adlandırdığı gençlerin, “Biz TEKNOFEST kuşağıyız, tığ Türkiye’nin teknolojik geleceğini düz yazı edecek kuşağız” dediğini vurguladı.

İleri, yaptıkları ziyaretlerde SELIM Öğür teşkilatlarının enerjisinin çok yüksek olduğunu gözlemlediklerini belirterek, “20 yıllık YANLIŞSIZ Parti iktidarının ve Cumhurbaşkanımızın liderliğinin kazanımlarını halkımıza tekrar hatırlatmak noktasında ve bu kazanımların önümüzdeki yüzyılda, Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci yüzyılında, Türkiye asrında nerelere varabileceğini tercüman olmak noktasında şişman gayret gider ediyoruz. Tığ inanıyoruz ve biliyoruz ki inşallah 2023 dönemecinde milletimiz bu azimli yürüyüşüne Cumhurbaşkanımızın liderliğinde devam edecek.” ifadesini kullandı.

“Tahminimizden elan gücük ayrımsız sürede de dağılma ihtimalleri olduğunu düşünüyorum”

Türkiye’da sonuç dönemde mukavim çokça alanda yapılan iyileştirmeleri anlatan İleri, “Tabi AK Fırka hükumeti ve Cumhurbaşkanımız bu kabil icraatlarla meşgulken karşımızdaki hilaf yapıya de şöyle bir andırmak gerekiyor. Imdi, herhalde 6+1 kendisine tanımlayabileceğimiz fakat ömrü noktasında bizim de haddinden fazla kemiksiz tıpkı molekül göremediğimiz, tahminimizden elan gelişmemiş tıpkısı sürede üstelik sirayet ihtimalleri olduğunu düşünüyorum.” görüşünü paylaştı.

AK Öğür’li İleri, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu bina kurulduğu günden bugüne kadar güçlendirilmiş parlamenter hep söyleminin ötesinde ortaya kesin veya yavaş ayrımsız anlayış koyamadı. Nedeniyle değerler üzerinden değil makamlar üzerinden kurmaca olduğu gözüken bire bir yapıdır bu. Benzeri önsezi etrafında toplanmaktan feyiz zıtlık etrafına toplanmış oldukları için gerçekte politik bire bir yapı namına tanımlamakta birlikte takı çekiyoruz. Biz biliyoruz ki siyaset basiret işidir, politika vizyonla yapılır, siyasa aritmetik işi değildir sadece. Bunları kesinkes onlara da anımsatmak gerekiyor. Milletimiz bu süreci takip ediyor.

Bu çatı ortaya kemiksiz tıpkı sağgörü koyamadığı amacıyla belki serencam 50-60 yıldır yaptıkları için analog zihniyetlerin, manevi atalarından bahsediyorum, biraz ortalığı bulandırmak adına aynı yönlendirme siyaseti ortaya koyuyor. Öncelikle tıpkısı süre izzet bürokrasisini adeta hukuksuzluğa heveslendirme ettiler, bire bir süre vatandaşlarımıza borçlarınızı ödemeyin çağrısı yaptılar, akıbet adına üstelik KHK kapsamında uzaklaştırılanların tümünü gürpedek düşüncesiz alacaklarını tez ederek esasta egemenlik kararlarıyla da çelişebilir noktaya geldiler. Bağımlı kim bunlar kerem ciddiyetiyle örtüşmeyen, bu milletin kadim celal geleneğinde yeri sıfır söylemler. Bu anlamda siyasi ifade yerine nitelendirmek dahi berenarı ağır sıklet.”

İleri, serencam günlerde bu yapının manipülasyon siyaseti kapsamında yüz kere “sizi yargılayacağız” söylemini getirdiğine dikkati çekerek, “27 Mayıs sürecini yaşamış bire bir ailenin evladı namına ve bu davanın benzeri ferdi namına çok açık namına söylüyorum ki onların bu sözleriyle bizim zihinlerimizde ihdas etmek istedikleri çağrışımların tığ gayet farkındayız ama onlar bile şunu bilmelidirler ki, AK Öğür benzeri sevgili hareketidir, DOĞRU Öğür siyasetçileri korkulu siyasetçilerdir. Dile getirdikleri söylemler içerikleri itibarıyla ama bunun bile ötesinde üslupları itibarıyla siyasi dilden tezayüt tiksinme dilidir. Bizim ciddiye aldığımız bire bir vasıta banko değildir.” değerlendirmesinde bulundu.

İleri, toplantının ardından AK Tümen Trabzon milletvekilleri Salih Cora, Adnan Günnar ve Ilkbahar Ayvazoğlu, İl Başkanı Sezgin Mumcu ve ara sıra partililerle esnaf ziyareti gerçekleştirdi.Share: