Terme’de Araba Uran Ortak Yararlanma Atölyesi Projesi uygulanacak

Terme Belediyesinin öncülüğünde başlatılan proje ile Endüstri ve Uygulayım Bilimi Bakanlığı koordinasyonunda, Ölçülü Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) tarafından geçerli Cazibe Merkezlerini Terviç Programı (CMDP) kapsamında Terme’ye 11,7 milyon lira Terme Makine Endüstri Eş Tasarruf Atölyesi Projesi amacıyla protokol imzalandı.

OKA eliyle ölçülü 2022 Yılı CMDP, SOGEP ve Yapılabilirlik Desteği Programlarının İmza Töreni, Samsun Valisi Zülkif Dağlı, Terme Şehremini Ali Tığ, OKA Umumi Sekreteri İbrahim Ethem Delicesine, Terme Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hazar Aktepe ve Terme Uran Sitesi Derneği Başkanı Hüseyin Aydın’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Kılıç, CMDP kapsamında ilçeye 8,3 milyon lirası teberru, 3,4 milyon lirası eş finansman atılmak üzere toplanmış 11,7 milyon lira yıpranmamış ayrımsız bünye kazandırdıklarını belirterek, “Terme Belediyesi yerine ilçenin marka değerlerini civar plana çıkaracak gelişigüzel adımı destekledik. Terme Makine Endüstri Ortak Kullanım Atölyesi Projesi, ilçemizin araba sanayisinde kem olan bir nice imkanı esnafımızın ayağına getirerek kuma kullanımına sunacak. Elan yalınç ve aşkın üretimin önünü açarak, ilçemizin istihdamına yardım sağlayacak. Uran ve Teknoloji Bakanımız Sayın Mustafa Varank ilkin olmak için Sayın Valimiz Zülkif Görgüsüz’ya ve OKA Umumi Sekreterimiz İbrahim Ethem Delicesine’e destekleri üzere teşekkürname ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Aktepe üstelik proje ile makine üretimi alanında işaret olan ilçelerinin daha üstelik ileriye taşınacağını dile getirerek, “Terme Makine Sanayi Ortak Tasarruf Atölyesi Projesi ile esnafımız üretimi ve istihdamı arttırarak hem ülkemize hem dahi ilçemize katma ayar sağlayacak. Sayın Belediye Başkanımıza destekleri amacıyla kamu esnafımız namına teşekkürname ediyoruz.” dedi.

Aydın ise Terme Araba Uran Eş Kullanma Atölyesi Projesi ile sanayide üretim özne esnafın birçok sorununun ortadan kalkacağını kaydetti.

Share: