Samsun’dan gelişmemiş kısa

Kavak Kaymakamı ve Sosyal Teavün ve El Birliği Vakfı (SYDV) Mütevelli Heyeti Başkanı Faruk Atar, ilçedeki gerekseme sahibi ailelere kömür dağıtımına başladıklarını bildirdi.

Atar, AA muhabirine, 2022-2023 şita dönemi amacıyla gazi, martir aileleri ile kaza merkezi ve mahallelerdeki yardıma kadın 300 aileye 300 ton kömür dağıtılacağını söyledi.

Kömür almaya hak kazanan ihtiyaç sahiplerinin SYDV Mütevelli Heyeti tarafından belirlendiğini anlatan Atar, “Gazi, martir aileleri ve ihtiyaç sahibi ailelere birer ton kömür vermeyi kararlaştırdık. Geçmiş yıllara bakarak dağıtacağımız kömür miktarındaki azalış, ilçemizin natürel gaza kavuşmasından kaynaklanmaktadır. Havalar soğumadan kömür dağıtımını tamamlayacağız. ” dedi.

Havza’dan Pakistan’a arkalama

Havza Müftüsü Mehmet Temiz, Din İşleri Başkanlığı tarafından Pakistan için başlatılan müzaheret kampanyası kapsamında ilçelerinde 73 bin 631 lira toplandığını bildirdi.

Fer, yaptığı açıklamada, Kült İşleri Başkanlığı tarafından dost ve ahi talih Pakistan’da meydana gelen dominant felaketinin yaralarının yarılması amacıyla başlatılan müzaheret kampanyası kapsamında güzeşte hafta cuma sonrası müzaheret topladıklarını söyledi.

Felakette binin üzerinde insanın hayatını kaybettiğini ve 33 milyon insanın etkilendiğine işaret eden Ziya, “İlçemizde gestalt ve mahalle camilerimizden Pakistan’a yardım kampanyasına 73 bin 631 liralık toplandı ve ilişik müzaheret namına havalesi yapıldı. Tahakküm günümüzde yanımızda olan kardeşlerimize yumruk günlerinde yardım eden bütün iyicil vatandaşlarımızdan Allah razı olsun.” diye niteleyerek konuştu.

Share: