Japonya’daki Türk işadamından Bartın’daki yeğin afetinde beis görenlere destek

Japonya’üstelik ateş parçası ve bu ülkede yatırımları bulunan hisse senedi insanı Misyon Enşici Bartın’bile otizmli ve mânialı gençlere yönelik faaliyetlerin yürütüldüğü Kemiksiz Nutuk Evi ile selde zarar gören ailelere maddesel yardımda bulundu. Enşici ve ailesi Bartın’dahi yaşanan hâkim felaketinde kötülük gören vatandaşlara ulaştırılmak amacıyla nakdi yardımda bile bulundu.

Bartın’daki ziyaretleri çerçevesinde Gölbucağı Mahallesinde Bartın Belediyesince restore edildikten sonraları Bartın Otizmli ve Engelliler Bindi Terbiye Dayanışma Spor Kulübü Derneği’ne (BOEDDER SK) tahsis edilen, otizmli ve engelli gençlere müteveccih faaliyetlerin yürütüldüğü Örtüsüz Müzakere Evindeki çalışmaları inceleyici hareket insanı Uğur Enşici konuşma evinin faaliyetlerinde kullanılmak amacıyla maddi yardımda bulundu.

Eşi ve çocuğu ile gelişigüzel Kategorik Konferans Evini müzakere fail ve burada Bartın Otizmli ve Engelliler Destek Yetişek El Birliği Spor Kulübü Derneği Başkanı Berna Şengün tarafından karşılanan aksiyon insanı Enşici engellilerin yaşamlarını kolaylaştırıcı ve mânialı bireylerin hayata katılımlarına müteveccih Japonya ve Türkiye’de hesaplı icraat üzerine bilgi alışverişinde bulundular.

Bartın Otizmli ve Engelliler Bindi Yetişek Dayanışma Spor Kulübü Derneği eliyle Vazıh Konferans Evinde gerçekleştirilen çalışmaların çok kıymetli olduğunu söyleyen Enşici, “Hepimiz birer engelli adayıyız. Kimsenin bir saniye sonrasının garantisi bulunmayan. Hepimiz tıpkı olmadıktan sonraları engellilerimizin dertleri ve sıkıntıları bitmez. Hepimiz aynı olacağız. Bu Yalınlık Tekellüm Evinde mânialı kardeşlerimiz için haddinden fazla güzelce icraat yürütülmekte ve bizde bu çalışmalara adi tıpkısı yardım sunmak istedik. Desteğimizi yayımlamak istedik” şeklinde konuştu.

Daha sonra Enşici ailesi ile gelişigüzel Bartın Belediye Başkanı Cemal Akış’ın makamında mülakat etti. Enşici, Bartın’birlikte yaşanan başat afeti sonrasında evleri ve eşyaları zarar gören ailelere ulaştırılmak üzere nakdi yardımı Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’a tasdik etti. Başkan Atak duyarlılığından belde Enşici ve ailesine teşekkürname ederek nakdi yardımın selde beis gören gerekseme sahibi ailelere ulaştırılacağını belirtti.

Ziyarette Komutan Akış aracılığıyla Enşici ve ailesine Bartın’da üretilen el işi ürünler hediye edildi. – BARTIN

Share: