CHP Myk Üyelerinden Bronz Soyer’i Kasıt Düz Erdoğan’a Tepki: Bronz Soyer Boydak Değildir

CHP MYK üyeleri, Cumhur Reisi Erdoğan’ın İzmir Büyükşehir Belediye Reisi Tunç Soyer’i garaz düzlük sözlerine aksülamel gösterdi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, “Bu tehditler Reisicumhur makamına yakışmaz ama Erdoğan’a yakışır. Vatanı ateşe atıp İngiliz zırhlısıyla kaçanlara yandaş olmak dahi Erdoğan’a yerinde. Boşa çarpışma Erdoğan, belediye başkanımızı senin akıbet çırpınışlarına yedirmeyiz” açıklamasını yaptı.

Özbekistan ziyaretinin arkası sıra matbuat açıklaması özne Cumhur Reisi Erdoğan, İzmir Büyükşehir Şehremini Bronz Soyer’i erek alarak “Ecdadımıza eğer layık olacaksak bunlara ünsiyet çerçevesinde gereğini yapmamız geçişsiz… Bu adamın istikameti filan bulunmayan. Bu, pusulayı şaşırmış ve terbiyeden uzak. Tarihini hakaretle anlatım etmeye etkin tıpkı insan, bir defa bu milletin bir evladı olanaksız” dedi.

CHP MYK üyeleri Erdoğan’ın bu sözlerini eleştirdiler ve “Bronz Soyer yalnız değildir” mesajı verdi. Laf ile ilgilendiren CHP MYK üyeleri toplumsal iletişim araçları hesaplarından şu açıklamaları yaptı:

Umumi Başkan Yardımcısı Seyit Torun: “Bu tehditler Cumhurbaşkanı makamına yakışmaz amma Erdoğan’a yerinde. Vatanı ateşe atıp İngiliz zırhlısıyla kaçanlara yandaş kalkışmak de Erdoğan’a uygun. Boşa çarpışma Erdoğan, şehremaneti başkanımızı senin serencam çırpınışlarına yedirmeyiz.”

Genel Komutan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı: ” 9 Eylül’de İzmir’in yaşadığı heyecanlı tebrik Erdoğan’ın kabusu oldu. Bağlantı ve beraberlik görüntüleri verilen tebrik kartı üzere erek haline getirilen Bronz Soyer Başkanımıza geçerlilik tarafından saldırmanıza ne biz hangi birlikte halkımız cevaz vermez!”

Umumi Başkan Yardımcısı Ege Ağbaba: “AKP Genel Başkanı Erdoğan yeniden tehditlere başladı. Şimdi de İzmir BB Başkanımız Bronz Soyer’i ve Merdan Yanardağ’ı gözdağı ediyor. Şehremaneti Başkanımızın Halas mücadelesine hainlik yapanlara cebin sözü hepimizin sözüdür. Tehditlerden korkmuyoruz.”

Umumi Başkan Yardımcısı Semavi Gökçen: “Bizler Sevr’i imzalayanların, İngiliz zırhlısıyla kaçanların değil; emperyalistlere karşı bu toprakları ve kasıntılı varlığımızı savunanların, Iri Atatürk’ün çocuklarıyız. Bronz Soyer boydak değildir.”

CHP Grup Bakanvekili Mutlak Hususi: “AKP Umumi Başkanı, İzmir Büyükşehir Uray Başkanımız Bronz Soyer’i ve gazeteci Merdan Yanardağ’ı yıldırma etmiş. Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün değil onu asmak talip Vahdettin’in birlikte akman tutmuş. Kendisine yakışan birlikte budur!”

Share: