Sinop’ta okul önlerindeki arızi geçitlerinde ihsas ve aranjman

Sinop’ta meslek önlerinde kâin bulaşan geçitlerinde satır arası ve aranjman gerçekleştirildi.

Ada Mahallesi’ndeki Martir Halil Özdoğru Ortaokulu önünde gerçekleştirilen programda, ekol önündeki geçici geçidi, öğrenciler ve protokol üyelerince yeniden işaretlenerek boyandı.

Programa katılan Sinop Emniyet Müdürü Tarıkhan Çetiner, gazetecilere, yaptıkları etkinlikle önceliğin palyatif olduğunu bir kez elan vurguladıklarını söyledi.

Çocuklara eğreti geçitlerini bittabi kullanacakları yönüne vukuf verdiklerini anlatan Çetiner, “Kentte mevcut yekpare okullar civarında bulaşıcı önceliğini çıkarmak üzere uygulamalarımıza devam ediyoruz. Özellikle sürücüleri tetik olmaya çağırıyoruz. Vadi işaretlemelerini dikkate alarak araçlarını sakıncasız şekilde sürmelerini bekliyoruz. Antrparantez beş, ortaokul ve liselerde meslek manşet görevlileri görevlendirdik. Daim ekol idaresiyle iletişim halinde olan görevlilerimiz var. Haftada aynı ziyaretlerini üstelik gerçekleştirerek, öğrencilerimizin evlerinden çıkışı ve gine evlerine dönüşüne kadar olan güzergahlarda ister servis lüzumlu güvenlik yönünden güvenliklerini personelimiz ile sağlamaya çalışıyoruz.” ifadesini kullandı.

Çetiner, site genelinde eğitim bilimi tedris döneminin huzurlu geçmesini ulaşmak amacıyla 24 saat görev başında olduklarını vurgulayarak “Velilerimiz yetişek talim döneminde erinçli ve güvenli şekilde çocuklarının güvenliğinin sağlandığına güvenli mümkün.” dedi.

Programa CHP Sinop Mebus Hazar Karadeniz, Belediye Başkanı Sulh Ayhan, Ardahan Şehremini Faruk Demir ile ayrıksı ilgililer katıldı.Share: