Muş İl Hususi İdaresi parkı 13 eskimemiş aksiyon makinesi güçlendirildi

Muş İl Özel İdaresi parkı 13 eskimemiş iş makinesi güçlendirildi

Muş Valisi Gündüzöz: “Haddinden Fazla kuvvetli tıpkısı makine parkı ile kırsal altyapımızı daha aklık bir arkaç getireceğiz”

“Bu makineler 410 bin nüfuslu memleketimize kâr verecek”

“İl Hususi İdareye bunun üç misli daha makine gelecek”

MUŞ – Muş İl Özel İdaresi’nin rustik kesimde sefer imal, bakım tamir ve karla mücadele hizmetinde kullanacağı 11 aksiyon makinesi ile 2 yerey aracı üzere şalter teslim töreni düzenlendi.

Muş Valiliği, İstasyon Caddesindeki sakat Karı Doğum ve Yavru Hastanesi Hizmet Binası arsasının satışından elde edilen gelirle, İl Özel İdaresi açacak filosuna 13 hareket makinesi ile 2 arazi uzlaştırıcı satın aldı. 35 milyon liraya alınan 4 tekerlekli yükleyici, 6 kar küreme görevi gören kamyon, 1 paletli kazmaç ve 2 arazi tipi binek aracın tanıtımı bozuk Avrat Tevellüt ve Yavru Hastanesi alanında düzenlenen törenle yapıldı.

“Hususi İdarenin bilcümle hareket makinaları sıfır olana büyüklüğünde bu say devam edecek”

Törende mütekellim Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz, geldiği günden beri yeryüzü balaban isteklerinden birinin İl Hususi İdaresi vasıta filosunu yenilemek olduğunu söyledi.

Özel İdarenin finansal yapısını zıt etkileyen çarkıt tıpkı açkı envanterinin bahis konusu olduğunu kaydeden Vali Gündüzöz, “Bu komütatör envanterini yenilemezsek yedek çıngı ve servis gideri kabil sene içerisinde kip çokça cari giderlerle yararsız yere yüz yüze kalmaktaydık. Bütün anlamıyla bu şizoit daireyi kırmış değiliz. Fakat bu anahtar filosuyla bu kısır döngü galiba ölçüde çatladı. İnşallah bunu üçle çarparak anahtar alımına devam edeceğiz. Bunu bütçeye koyduk. artık kullanılmamış rütbe binasını bile yapıyoruz. Sakat adım binasının olduğu kavuşum ve İl Ekincilik Müdürlüğünden boşalan yerin ve gayrı arsalarımızın değerlendirilerek, Muş Özel İdaresine dirimsel olması, envanterinin yenilenmesi için çabalarımıza bitmeme edeceğiz. Zaman burada bunu aldık törenle bitirdik amma bu böyle kalmayacak. Özel İdarenin parçalanmamış hareket makinaları sıfır olana büyüklüğünde bu düzentileme bitmeme edecek” dedi.

“Haddinden Fazla akva araba parkı ile kırsal altyapımızı elan düzgün bir arkaç getireceğiz”

Bu işleri beraberlik ile yaptıklarını anlatan Ilbay Gündüzöz, “Makine parkımız yenilendi. Elan birlikte yenilecek. Bu gördüğünüz makineleri üçle çarpın, bunun üç misli elan makine ati hususi idareye. Araçlarımızın ortalama yaşı 10 yıldan yukarıydı. Çok kuvvetli aynı araba parkı ile rustik altyapımızı daha aklık ayrımsız ayla getireceğiz” ifadelerini kullandı.

“Bu makineler 410 bin nüfuslu memleketimize kâr verecek”

Makinelerin 410 bin nüfuslu Muş’a kâr sağlayacağını anlatan Ilbay Gündüzöz, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu ülkenin insanının büyük bölümü artık şehirlerde yaşıyor. Amma Muş’ta nüfusun yüzde 65’i kırsalda, köylerde yaşıyor. Zımnında Özel İdare bu memlekette çok daha şanlı. Onun üzere burada yaptığımız işin çokça heybetli tıpkısı iş olduğunu açıklamak istiyorum. Zaman onun üzere haddinden fazla dobra benzeri çağ, inşallah devamı da gelecek. Hayırlara açar olsun diyorum.”

“Bu arsanın temelinde 400 bin insanın hakkı vardı”

Muş İl Genel Meclisi Başkanı Sait Saika da Ilbay İlker Gündüzöz’ün, arsa satışında haddinden fazla iri emeği olduğunu belirterek, “Bu arsanın temelinde 400 bin insanın hakkı vardı, tüyü natamam insanların hakkı vardı. Allah sizlerden razı olsun, sizin yalçın duruşunuz sayesinde bu arsayı satıp, esasen o tüyü natamam insanların hizmeti üzere bu ile bu gördüğünüz miftah filosunu kazandırdınız. Bizim açkı filomuzun yüzde 80’i miadını dolduran ayrımsız filoydu. Araçlarımızı aldık halkımızın hizmetine sunacağız” diye konuştu.

İl Hususi İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür ise İl Hususi İdaresi namına halka herhangi bir koşulda bildirme gani hizmeti çalmak gayreti içerisinde olduklarını vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Konuşu ömrünü tamamlamış, pres maliyetleri yüksek araçların hizmet ve onarımları bizleri olağandan yormakta ve idaremize maddesel olarak okkalı tıpkı dara getirmekteydi. Üzerinde bulunduğumuz arsa elan önceki Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi yerine hizmet veren tıpkı arsamızdı. Biz bu arsayı satarak, arsanın bedelinin karşılığında ilimizin ihtiyacı olan bu miftah lüzumlu ve ekipmanı buraya vermek için yola çıkmıştık. Muş İl Hususi İdaresi yerine karla uğraş, marazlı ve muhat istirdat, yardım, asfalt yapımı, cami, çokluk evi, taziyet evlerinin ihtiyaçları, defa bakımı ve yer yolları, içme suyu ve zirai gayeli suyun temini ancak bu araçlarla sağlanmaktadır.”

İş makineleri, yapılan konuşmaların peşi sıra İl Müftüsü İbrahim Halil Çipo marifetiyle okutulan dua ve kesilen kurbanlarla İl Özel İdaresine konfirmasyon edildi. Ardından hareket makinesi direksiyonuna güzeşte Vali Gündüzöz, bağlantı çevirerek kandırıcı olması temennisinde bulundu. Törenin peşi sıra vesait İstasyon Caddesinde oluşturulan kortejle vatandaşlara tanıtıldı.

Törene, Muş Belediye Reisi Feyat Asya, İl Kurnaz Komutanı Miralay Mehmet Kasım Ermiş, Muş Güven Müdürü Engin Kaloğlu, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, DÜRÜST Fırka İl Başkanı İbrahim Cebbar, kaymakamlık kaymakamları, çekicilik amirleri ve İl Genel Meclisi Üyeleri katıldı.

Share: