Ardahan haberi | Ardahan Valisi Öner, Türkgözü Gümrük Kapısı’ndaki yapım çalışmalarını inceledi Açıklaması

Ardahan Valisi Hüseyin Öner, Gürcistan’a açılan Türkgözü Gümrük Kapısı’nın baştan modernizasyonu kapsamında hesaplı çalışmaları inceledi.

Türkiye ile Gürcistan arasındaki Türkgözü Gümrük Kapısı’nın modernizesi amacıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğince sabık yıl başlatılan inşaat çalışmaları bitmeme ediyor.

Çift methal mezun gümrük binalarının birlikte restoran, koca mağazası ve personel lojmanlarının dahi saha alacağı çizi kapısı, akıbet teknolojik imkanlarla donatılacak.

Gelecek yılın ortalarında tamamlanması planlanan çalışmaların denetiminde Vali Öner’e, Kaçkar Gümrük ve Ticaret Toprak Müdürü Recep Bilimci ve ilgililer zevcelik etti.

Vali Öner, burada yaptığı açıklamada, Türkgözü Gümrük Kapısı’nın Ardahan üzerinden Mutedil Asya ve Kafkaslar’a açılan Türkiye’nin makro benzeri kapısı olacağını bildirdi.

Süreci yerinde beslemek için geldiklerini belirten Öner, şunları kaydetti:

“Çalışmalar aceleci tıpkı şekilde bitmeme ediyor. İnşallah icraat tamamlandığında Türkgözü Kapımız, özellikle ticaret ile uğraşan vatandaşlarımıza ve dışarıdan ülkemize ati olan turistlere henüz iyi ve daha birinci sınıf bakım verecektir. Çağcıl bire bir konu haline dönüşecek Türkgözü Kapımız, aynı zamanda ülkemizin ticari faaliyetlerden elde ettiği mülhak değerini da arttıracaktır.”

Share: