Muş Belediye Reisi Feyat Asya, Saray Mahallesi sakinleriyle buluştu

‘El Buluşmaları’ toplantısının bu haftaki durağı Saray Mahallesi oldu. Şehremini Feyat Asya’nın hesap verebilirlik ilkesine sadık kalarak fariza süresi boyunca anane haline getirdiği buluşmada sonuç 8 yılda kente kazandırılan belediye hizmetlerini biricik tek anlattı.

Toplantı sonrası konuya ait açıklamalarda mevcut Başkan Asya, kuma us birlikte hile anlayışıyla çalışmalarına devam edeceklerini söyledi. Vatandaşların fikirlerine balaban ehemmiyet verdikleri üzere her fırsatta kendileri aynı araya hulul gayreti süresince olduklarını dile getiren Asya, çalışmaların akıbet durumunu mahalle sakinleri ile paylaştıklarını kaydetti.

‘Ahali Buluşmaları’ kapsamında vatandaşları dinleme fırsatı bulduklarını belirten Başkan Asya; “Halk buluşmalarımızı haddinden fazla önemsiyoruz. Başlattığımız geleneğimizin devamı yerine gördüğümüz Umum Buluşmalarını yarayışlı gördüğümüz amacıyla bu toplantımızı devam ettiriyoruz. Bu sayede vatandaşlarımızla tıpkısı araya gelip sorunları yerinde tespit etme ve kendilerini dinleme şansına topluluk oluyoruz. Çünkü biz mahalle sakinlerimizin çarşıda pazarda duyduklarını bizlere sorabilmeleri için ayaklarına gidiyoruz. Biz bire bir yazık işlemişsek tövbe edip düzeltmenin yollarına bakacağız, vatandaşlarımız kusurlu duymuşsa tığ doğrusunu söyleyeceğiz” dedi.

Asya, Kent Meydanı projesinde sona makul geldiklerini dile getirerek; “İnsanlarımızın yapılanları ve zaaf ettiklerini birinci ağızdan öğrenmeleri üzere bir ortam oluşturduk. Allah’ın izniyle bu hile anlayışımızı bile seçme ahit sürdüreceğiz. Çünkü biz bu yola çıkınca halkımızla danışma ettik. Vatandaşlarımızın desteğini alarak hizmetkarlığa başladık. Bu şehrin yarım yamalak ve aksaklıklarını evleviyet sırasına bakarak belirleyerek bunları çözüme kavuşturacağımıza dair vaatlerde bulunduk. Zaman üstelik bu sözlerimizin hesabını isnat etmek amacıyla halkımızın karşısındayız. Gelmiş olduğumuz noktada dönüp geriye baktığımız ant enfrastrüktür ve üstyapısı tüm ayrımsız kent görüyoruz. Bu yıl Sakat Erzurum ve Özgürlük Caddelerimizde başlattığımız üstyapının tamamlanması ile şehrimizde yoğun tıpkı üstyapı sorununu ortadan kaldırmış olduk. Meydanlar şehrin aynasıdır düsturu ile başlatmış olduğumu Kent Meydanı projemizi halkımızın hizmetine arz etmek amacıyla periyot sayıyoruz. Prestijli projelerimizden biri olan Site Meydanı projemizde beş altı güne büyüklüğünde bitecek. Bu şehrin muallel olan tıpkısı meydana ihtiyacı vardı bizler üstelik her eksiklik kadar bunu dahi ortadan kabul etmek için kollarımızı sıvadık. Hamdolsun ki bugün imdi tıpkısı Site Meydanı olan ayrımsız şehir olduk. Şükürler olsun geldiğimiz yasakçı fiktif ile mebzul bire bir duruluk mezuniyet ettik. Niyetimiz bütün hayırdı, akıbetimizde hayroldu” şeklinde konuştu.

Sözlerine bitmeme fail Asya, “Vatandaşların düşünüm ve önerilerini itaat etmek üzere ‘El Buluşmaları’ toplantıları düzenlediklerini kaydeden Başbuğ Asya açıklamasının devamında; “Belediye işi gönül işidir diyoruz ve yaptıklarımızla halkımızın gönlünü kazanacağımıza inanıyorum. Bizler tabiri caizse bu şehrin altını üzerine getirdiğimiz zaman vatandaşlarımızın dirim konforuna dokunduğumuzun farkındaydık. Ancak proje ve çalışmalarımızın tamamlanması ile ortaya sâdır güzellikleri halkımızın görmesi bizleri olağandan gururlandırıyor. Vatandaşlarımızın hizmetine sunduğumuz çalışmalarımızın memnuniyetine tanık oluyoruz. Belediyeciliğin ayrımsız zamanda benzeri toplumsal ve kültürel belediyecilik olması çalışmalarımızı halkımızın hizmetine arz etmek amacıyla çaba ettik. Vukuf evleri projesi kapsamında hayata geçirdiğimiz tesislerimize yenilerini ekleyerek vatandaşlarımızın yararlanma etmesini sağladık. Farklı taraftan Toyluk Merkezleri projemizi üstelik başlatarak, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin seçkin soy içtimai ve kültürel aktivitelerden faydalanmalarını sağladık. Siyaset farklı gibi, duruşumuz farklı gibi amma Muşlu olmamız bizim üzere herhangi bir şeyin üstündedir. Bilcümle efkâr başımızın tacıdır. Tığ fikirleri kabul etmek amacıyla bu toplantıları yapıyoruz. Eksiklerimiz elbette vardır ve olacaktır. Tığ elimizden geldiğince eksiklerimizi gidermeye hız ediyoruz. Bütün projelerimizin arz iyisi olmasını istiyoruz. Şehremaneti olarak rastgele ahit prestijli proje yapacağız. Bugünümüzü yarınımızdan daha dolgunca bir şekilde fayrap etmek amacıyla çalışıyoruz ve bu minvalde yolumuza bitmeme edeceğiz” dedi.

Başkan Asya, konuşmasının ardından mahalle sakinlerinin sorularını yanıtladı. Vatandaşlar düşün ve önerilerini sunarken, Başbuğ Asya’ya çalışmalarından periferi teşekkür ettiler.

Share: