Yozgat’ta çoluk çocuk amacıyla “İş fikirleri yarışması” düzenleniyor

Canlı istihdamını tasarruf etmek ve gençlerin fikirlerini yatırıma atfetmek amacıyla yapılan “İş fikirleri yarışması” protokolü, Yozgat Valiliği, Yozgat Belediyesi, Ölçülü Küçük Asya Kalkınma Ajansı ve Bozok Üniversitesi beyninde imzalandı.

Valilikte yapılan imza töreninde konuşan Vali Berrak Çelik, ödüllü yarışmanın millî bazda olacağını yatırımların Yozgat’a yapılacağını söyledi.

Yarışmaya başvuruların bugün başladığını tabir eden Çelik, “Başvurular internet ortamından alınacak, ev ayında değerlendirmeler yapılacak. Küçük Ay ayında de başvuru yapan gençlere projelerini geliştirmeleri amacıyla proje istihzar eğitimleri verilecek.” dedi.

Çelik, yarış böylelikle bir numara olan proje sahibine 40 bin, ikinciye 30 bin, üçüncüye 20 bin teklik ihsan verileceğini, yarışmaya 18-35 yaş gençlerin katılacağını belirtti.

Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ üstelik projenin aldatıcı olması dileğinde bulundu.

Mutedil Küçük Asya Kalkınma Ajansı Umumi Sekreteri Ahmet Tehlikesiz Kilci ise 2022 ve 2023 yıllarında kalkınma ajanslarının himmet temasının “Tüvana İstihdamı” olduğunu belirterek, “Bu yarış sonucunda verilen hisse senedi fikirleri arasından arz kudretli olanları mutlak jüri vasıtasıyla seçilerek, tıpkısı prototipe dönüştürülmesi üzere gereç ve hizmet alımları kalemlerinde para desteği sağlanacaktır. Ayrıca liyakatli mevcut girişimci adaylarına İŞGEM veya Bozok Teknopark’ta firmalarını inşa etmek ve girişimlerini başlatmak istemeleri halinde lazım destekler sunulacaktır.” diyerek konuştu.

Konuşmaların arkası sıra hisse senedi fikirleri yarışmasının protokol imzalandı.

Share: