Serencam an veri | BUCAK’TA TAHLİYE VE YANGIN SÖNÜM TATBİKATI

BURDUR Kıran ve Acil Nitelik Müdürlüğü (AFAD) öncülüğünde Yer’ta bina tahliye ve ateş itfa tatbikatı gerçekleştirdi.

İçişleri Bakanlığı AFAD Başkanlığı’nın 2022 yılı eğitim ve manevra faaliyetleri bünyesinde Bucak 1’inci TOKİ Mahallesi’nde manevra yapıldı. Burdur AFAD ekipleri, Köşe Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri, 112 Evgin Davet Merkezi ekipleri, fahri AFAD ekibi ve mahalle sakinlerinin katılımı ile gerçekleştirilen çatı boşaltma ve ateş söndürme tatbikatı gerçeğini aratmadı.

Sis bombaları, itfaiye ve cankurtaran sirenleri, mahalle sakinlerinin haykırı sesleri ile başlayan tatbikatta ateş sâdır tıpkı evde itfaiye ekipleri evde bulunanları boşaltma ederken, AFAD ekipleri birlikte ayrıksı tıpkı evden yaralıyı kestirmece 100 metre mesafeden halat ve bobin sistemi ile tahliye alanına indirdi.

Evlerde yapılan boşaltma tatbikatından sonradan mahallede yangın içtima alanında mahalle sakini ve çocuklara itfaiye aracı ekipleri eliyle alevlerin söndürülmesi, tutuşan tüpleri, yaş çaput ve tıpkı eşyalarla cuşiş söndürülmesi kullanışlı gösterildi. Mahalle sakinleri ve dallar bile tatbikata haremlik etti.Share: