Muş Belediye Reisi Feyat Asya, Saray Mahallesi sakinleriyle buluştu

‘El Buluşmaları’ toplantısının bu haftaki durağı Saray Mahallesi oldu. Belediye Reisi Feyat Asya’nın adisyon verebilirlik ilkesine kapalı kalarak görev süresi boyunca gelenek haline getirdiği buluşmada serencam 8 yılda kente kazandırılan şehremaneti hizmetlerini bir tane biricik anlattı.

Toplantı sonrası konuya ilgili açıklamalarda mevcut Başbuğ Asya, eş us gelişigüzel idare anlayışıyla çalışmalarına bitmeme edeceklerini söyledi. Vatandaşların fikirlerine nazik ehemmiyet verdikleri üzere seçkin fırsatta kendileri tıpkısı araya yetişme gayreti ortamında olduklarını dile getiren Asya, çalışmaların sonuç durumunu mahalle sakinleri ile paylaştıklarını kaydetti.

‘Umum Buluşmaları’ kapsamında vatandaşları dinleme fırsatı bulduklarını belirten Komutan Asya; “El buluşmalarımızı çok önemsiyoruz. Başlattığımız geleneğimizin devamı olarak gördüğümüz Halk Buluşmalarını hayır gördüğümüz amacıyla bu toplantımızı devam ettiriyoruz. Bu sayede vatandaşlarımızla tıpkı araya gelip sorunları durumunda tespit ika ve kendilerini dinleme şansına erbap oluyoruz. Çünkü tığ mahalle sakinlerimizin çarşıda pazarda duyduklarını bizlere sorabilmeleri için ayaklarına gidiyoruz. Tığ benzeri günah işlemişsek tövbe edip düzeltmenin yollarına bakacağız, vatandaşlarımız falsolu duymuşsa tığ doğrusunu söyleyeceğiz” dedi.

Asya, Şehir Meydanı projesinde sona akıllıca geldiklerini dile getirerek; “İnsanlarımızın yapılanları ve düşkünlük ettiklerini birinci ağızdan öğrenmeleri için aynı müstevi oluşturduk. Allah’ın izniyle bu idare anlayışımızı da temas devir sürdüreceğiz. Zira tığ bu yola çıkınca halkımızla enformasyon ettik. Vatandaşlarımızın desteğini alarak hizmetkarlığa başladık. Bu şehrin eksik ve aksaklıklarını öncelik sırasına bakarak belirleyerek bunları çözüme kavuşturacağımıza dayalı vaatlerde bulunduk. Zaman da bu sözlerimizin hesabını atfetmek amacıyla halkımızın karşısındayız. Gelmiş olduğumuz noktada dönüp geriye baktığımız antlaşma altyapı ve üstyapısı bitmiş bire bir şehir görüyoruz. Bu yıl Eski Erzurum ve Özgürlük Caddelerimizde başlattığımız üstyapının tamamlanması ile şehrimizde pahal bire bir üstyapı sorununu ortadan kaldırmış olduk. Meydanlar şehrin aynasıdır düsturu ile başlatmış olduğumu Şehir Meydanı projemizi halkımızın hizmetine arz etmek üzere ahit sayıyoruz. Prestijli projelerimizden biri olan Kent Meydanı projemizde beş altı güne kadar bitecek. Bu şehrin az olan ayrımsız meydana ihtiyacı vardı bizler birlikte rastgele kusur kabil bunu üstelik ortadan yolmak üzere kollarımızı sıvadık. Hamdolsun ki bugün bundan sonra ayrımsız Şehir Meydanı olan aynı kent olduk. Şükürler olsun geldiğimiz yasakçı itibari ile gür tıpkısı uzaklık kat ettik. Niyetimiz bütün hayırdı, akıbetimizde hayroldu” şeklinde konuştu.

Sözlerine bitmeme fail Asya, “Vatandaşların düşünüm ve önerilerini itaat etmek için ‘Ahali Buluşmaları’ toplantıları düzenlediklerini kaydeden Komutan Asya açıklamasının devamında; “Şehremaneti işi istem işidir diyoruz ve yaptıklarımızla halkımızın gönlünü kazanacağımıza inanıyorum. Bizler tabiri caizse bu şehrin altını üzerine getirdiğimiz zaman vatandaşlarımızın hayat konforuna dokunduğumuzun farkındaydık. Fakat proje ve çalışmalarımızın tamamlanması ile ortaya çıkan güzellikleri halkımızın görmesi bizleri olağandan gururlandırıyor. Vatandaşlarımızın hizmetine sunduğumuz çalışmalarımızın memnuniyetine şahit oluyoruz. Belediyeciliğin tıpkısı zamanda tıpkı toplumsal ve kültürel belediyecilik olması çalışmalarımızı halkımızın hizmetine arz etmek için çaba ettik. Hikmet evleri projesi kapsamında hayata geçirdiğimiz tesislerimize yenilerini ilaveten vatandaşlarımızın yararlanma etmesini sağladık. Başka taraftan Cahillik Merkezleri projemizi birlikte başlatarak, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin seçme soy içtimai ve kültürel aktivitelerden faydalanmalarını sağladık. Siyasa farklı cins, duruşumuz ayrımlı türlü amma Muşlu olmamız bizim amacıyla seçme şeyin üstündedir. Hep fikirler başımızın tacıdır. Tığ fikirleri ahzetmek üzere bu toplantıları yapıyoruz. Eksiklerimiz bittabi vardır ve olacaktır. Tığ elimizden geldiğince eksiklerimizi gidermeye gayret ediyoruz. Bütün projelerimizin genişlik iyisi olmasını istiyoruz. Belediye kendisine rastgele ahit prestijli proje yapacağız. Bugünümüzü yarınımızdan elan iyi ayrımsız şekilde fora etmek için çalışıyoruz ve bu minvalde yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Başkan Asya, konuşmasının peşi sıra mahalle sakinlerinin sorularını yanıtladı. Vatandaşlar düşün ve önerilerini sunarken, Komutan Asya’ya çalışmalarından dünya teşekkürname ettiler.

Share: