MHP’li Özdemir Kayseri’de konuştu Açıklaması

MHP Genel Başbuğ Yardımcısı İsmail Özdemir, MHP’nin var olduğu günden bu yana iradesini, samimiyetini ve gücünü vakit kaybetmeden Türk milletinden aldığını söyledi.

Özdemir, Kayseri’dahi aynı düğün salonunda planlı parti istişare toplantısında yaptığı konuşmada, MHP Umumi Başkanı Mehabet Bahçeli’nin 18 Eylül Veriş günü Kayseri’dahi düzenleyeceği mitinge yekpare vatandaşları nida etti.

Bazı anketlerde partisinin oyunun düşük gösterildiğini tabir fail Özdemir, Türk milletinin düşmanının tarihten bu yana haddinden fazla olduğunu belirtti.

Bugün de Türk milletini savunan MHP’nin düşmanının çok olduğuna dikkati çeken Özdemir, “Tığ gerçek olduğumuzu biliyoruz. Sevdalı olduğumuz Türk milletinin ferasetini üstelik biliyoruz. İşte inancımızı güçlendiren, mücadeledeki azim ve karlılığımızı pekiştiren dahi zaten Türk milletinin bize beslediği tabiiyet, imtina etmek ve muhabbetten kaynaklanıyor. Böylesi ayrımsız süreç içerisinde da gayretimiz gine Türk milleti içindir. Zira Ulusçu Akım Partisi var olduğu günden bu yana iradesini, samimiyetini ve gücünü sadece Türk milletinden almıştır. Bu duruşumuzun ferah anlaşılması gerekir.” diyerek konuştu.

Özdemir, esasen böyle bire bir dönemde Türkiye’da işaret özne ve fıkracı sıfatını kullanarak Milliyetçi Cereyan Partisi’ne yönelik gizlice iftiralarda bulunan isimleri da gördüklerini söyledi.

Zillet ittifakının yıldırı örgütünün politik uzantısı HDP’ye bakanlık verileceğiyle ilişkin tartışmaların olduğu aynı dönemde, ulusal tıpkısı gazetede fıkra yazarlığı işleyen birinin “MHP’ye da bakanlık verilir, şu evet, bu peki” diye niteleyerek yine “fetövari”, hatalı ayrımsız yaklaşımla milliyetsever hareketi aklı sıra HDP ile beraberinde getirmeye çalıştığını dile getiren Özdemir, şunları kaydetti:

“Bizim duruşumuzu vakit kaybetmeden konsept sahibi insanlar anlar. Milliyetçi Akım bu zamana kadarki tek mücadelesinde para kaygısı gütmedi. 15 Temmuz’dan sonra ve o dönem yaşadığımız tehlikeyle beraber yüz yüze kaldığımız Suriye, Irak yahut gayrı lehçe gelişmelerde, vakit kaybetmeden terör değil diğer tehdit ve saldırılar paralelinde bile milletimizden aldığımız yetkiyle, milletimizin iradesiyle kuvvet reşit DOĞRU Fırka ile alay malay Halk İttifakı’nı kurduk. Bunu katiyen ve katiyen politik bire bir bölüm haline getirmedik, getirmeyiz. Zira Ulusalcı Akıntı var olduğu günden bu yana Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’in bize verdiği edep ve Sayın Genel Başkanımız ile edindiğimiz terbiyeyle ‘vatanımın ha ekmeğini ballıdarı ha uğruna kurşun’ diyerek yeri geldi bu milletin bağımsızlık ve bağımsızlığını arkalamak için anadan bile, yardan dahi, serden dahi, samimi de geçmeyi tanıdık. Demin kalkıp birilerinin bu büyük tavrımızı ve duruşumuzu yanlışa yormamaları lazım. Bu edepli ikazımızın da ferah anlaşılması gerekiyor.”

Özdemir, 2023’e giden böylesi ayrımsız süreçte MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin aksata haset gerçekleştireceği mitingde hem Türk hem birlikte dünya kamuoyuna yapacağı çağrıların bambaşka ve tarihi tıpkı önemi olacağını aktardı.

Programda MHP Kayseri Saylav Payidar Ersoy ve MHP İl Başkanı Adnan İncetoprak de birer konuşma yaptı.Share: