Kırşehir Belediye Başkanı Ekicioğlu, Cömertlik Haftası ve Esnaf Bayramı Etkinliklerine Katıldı

Kırşehir Belediye Reisi Selahattin Ekicioğlu, Cömertlik Haftası ve Esnaf Bayramı kapsamında Cacabey Meydanı’nda açılan kaymakamlık ve mihman devlet stantlarını gezdi.

Başkan Ekicioğlu, 15 Eylül 2022 Perşembe haset CHP Kırşehir mebus Kavi İlhan, CHP İl Başkanı Baran Dinç ve İYİ Tümen İl Başkanı Yararlı Göçen ile alay malay kaza stantlarını ve mihman illerin stantlarını musahabe ederek Cömertlik Haftasını kutladı, görüş alış verişinde bulundu.

Ekicioğlu, ziyaretleri sonrasında yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Ahilik felsefesinin, alay malay olma ve tesanüt anlayışının ilimizden cemi ülkeye ve dünyaya yayılmasının avantajını bilcümle alay malay yer gani şekilde kullanmalıyız.

Ahi Evran-ı Veli’nin kurduğu kurum Anadolu’dan Balkanlara, Asya’dan Afrika’ya, Dünyanın bir nice durumunda örgütlenen bugünkü gündeş anlamıyla sendikaların de anne ve cihanşümul prensiplerini oluşturmaktadır.

Ahilik felsefesinin Anadolu’nun ortasında bir nice medeniyete beşiklik yapmış olan Kırşehir’imizin tarihsel ve kültürel namına hangi büyüklüğünde muhteşem tıpkısı yer olduğunun altını tıpkısı posta elan tartı çizgilerle çizmemiz gerekir.

Bu noktada Ahiliği ve Cömertlik Felsefesini ve dolayısıyla de Kırşehir’imizi hem mahdut zarfında hem birlikte daraç dışında haberleşme noktasında şişman okazyon yakalamış durumdayız.

Ahilik haftası kapsamında lüzum ilimizden gerekse de Eskişehir, Erzincan, Bursa, Sivas, Entelektüel, Gaziantep, Bursa, Kayseri, Nevşehir gibi illerden gelerek Cömertlik haftası kapsamında tesanüt sergileyen herkese teşekkürname ediyorum.”

Share: