Kütahya’da Cevizdere Derneği’nden işporta

Kütahya Belediye Başkanı Bilen Işık, Cevizdere Şehitleri, Gazileri, Lansman ve Araştırma Derneği’nin düzenlediği serginin açılışına katıldı.

Cevizdere Şehitleri, Gazileri, Tanıtım ve Araştırı Derneği ile Kütahya İl Firez ve Turizm Müdürlüğü iş birliği ile, Limonluk Ahzüita Merkezi’nde “Çanakkale” isimli kılık sergisi açtı.

Belediye Reisi Prof. Dr. Bilen Işık, konuşmasında, “Haddinden Fazla değerli İl Müdürümüz, altın topluluk başkanlarım, çokça nadir hemşehrilerim, basınımızın nadir temsilcileri, verimli topraklar üstünde, verimli günlerde hoş tıpkısı hisse senedi üzere buradayız. Öncelikle çevirgeç olan, emeği sabık herkese şehrimiz yerine teşekkürname ediyorum. Şehitlerimizin hatıralarının yaşatılması, onların yakınlarına sahip çıkılması, gazilerimize bindi olunması, bu vatanda güçlü gelişigüzel Türk vatandaşının öncelikli görevlerinden birisidir. ‘Toprağı sıksan şehitler fışkıracak, şüheda’ diyen şairimiz temas şeyi özetlemiş biricik bire bir satırla. Bu toprakların altı martir kanlarıyla sulanmış. Kütahya’mızın bu bereketli toprakları bu şehit kanına ilave adına nadir madenlerle Rabbim vasıtasıyla donatılmış. Üstüne da vatanına, milletine âşık memleket evlatlarıyla şükürler olsun şehrimizi, ilimizi çoğaltmış. Tanrı hepsini ongun mebzul rahmet eylesin. Onların yardımıyla bugün tığ onların evlatları, torunları adına memleketimizin ihyası üzere çalışıyoruz. Bizler bakım etmeye bitmeme edeceğiz. Kütahya Belediyesi kendisine de elimizden geleni yapmaya bitmeme edeceğiz” dedi. – KÜTAHYA

Share: