Ardahan’da kar yağışı etken oluyor

Ardahan’da kar yağışı hareketli oluyor

ARDAHAN – Ardahan’da gece başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışı cihetiyle kar kalınlığı 8 santimetreye yaklaşırken, Ardahan site merkezinde kartpostallık manzaralar oluştu.

Son günlerde mevsim normallerinin üstünde hamam günler güçlü Ardahan, kar sürpriziyle karşılaştı. Kar yağışı sonrası site merkezi ağız ağıza beyaza büründü. Aralıklarla etkisini sürdüren kar yağışı sebebiyle sürücüler zor anlar yaşarken kâh hareket yeri sahipleri ellerinde küreklerle familya temizlemeye çalıştı.

Kar yağışıyla gelişigüzel Mart kapıdan baktırır sözünü hatırladıklarını belirten Hayrettin Hanoğlu, “Kar yağışı bizim için haddinden fazla koca. Memleketin bu kara ihtiyacı var. Bu bölgenin esas kaynağı tarım ve hayvancılık olduğu üzere meraların akarsu ihtiyacı oluşmakta. Bu nedenle kar haddinden fazla koskocaman. Ülkemizde akıbet günlerde yaşanan zelzele felaketleri bizi derinden üzmüştür. ve kuraklıkta tıpkı felakettir. Bu nedenli kar yağışına bu bölgenin şişman ihtiyacı var. Mart ayının geçmiş günlerinde yağan kar, ‘Mart kapıdan baktırır kazma kürek yaktırır’ sözünü bize hatırlattı.” dedi.

Share: