Ardahan’da kar yağışı canlı oluyor

Ardahan’da kar yağışı hareketli oluyor

ARDAHAN – Ardahan’da akşam başlayan ve aralıklarla bitmeme fail kar yağışı cihetiyle kar kalınlığı 8 santimetreye yaklaşırken, Ardahan şehir merkezinde kartpostallık manzaralar oluştu.

Son günlerde sezon normallerinin üstünde sıcak günler aktif Ardahan, kar sürpriziyle karşılaştı. Kar yağışı sonrası kent merkezi tamamen beyaza büründü. Aralıklarla etkisini sürdüren kar yağışı cihetiyle sürücüler zor anlar yaşarken kâh hareket yeri sahipleri ellerinde küreklerle aile temizlemeye çalıştı.

Kar yağışıyla gelişigüzel Mart kapıdan baktırır sözünü hatırladıklarını belirten Hayrettin Hanoğlu, “Kar yağışı bizim üzere çokça mefret. Memleketin bu kişmiri ihtiyacı var. Bu bölgenin temel kaynağı ekincilik ve hayvancılık olduğu üzere meraların su ihtiyacı oluşmakta. Bu nedenle kar haddinden fazla eke. Ülkemizde akıbet günlerde yaşanan yer sarsıntısı felaketleri bizi içten üzmüştür. ve kuraklıkta tıpkısı felakettir. Bu nedenli kar yağışına bu bölgenin balaban ihtiyacı var. Mart ayının ilk günlerinde yağan kar, ‘Mart kapıdan baktırır kazma kürek yaktırır’ sözünü bize hatırlattı.” dedi.

Share: