Baştan Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan: “(6’lı masa) Bu ülkeye bunlardan yararlı gelmeyeceğini çıplak ortaya koyuyor”

Baştan Bol Bolamat Partisi Genel Başkanı Erbakan: “(6’lı masa) Bu ülkeye bunlardan müfit gelmeyeceğini belirtik ortaya koyuyor”

ÇORUM – Yeniden Zenginlik Partisi Umumi Başkanı Fatih Erbakan, seçim arifesinde muhalefetin Amerika ve İngiltere ziyaretlerinin kendilerini endişeye atıf ettiğinin altını çizerek, ” Millet İttifakı’nın şimdiden henüz ortaya koydukları efkâr, hedefler; bu millete, bu ülkeye bunlardan faydalı gelmeyeceğini kategorik ortaya koyuyor” dedi.

Baştan Refah Partisi Fatih Erbakan, MKYK Üyesi Mehmet Aşıla’nın oğlunun düğününe karışmak amacıyla Çorum’a mevrut partisinin yer başkanlığını ziyaret etti. Öğür binasında basın toplantısı düzenleyen Erbakan, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. “Bulunan iktidarı mütekait ederken 6’lı masayı getirmiş olursak benzeri ayrıksı felakete gitmiş oluruz” diyen Erbakan, “İktidar tekaüt olacakta adına ne ati? 6’lı masa mı gelecek? Bittabi ki müfit. 6’lı masa bugün gelir gelmez İstanbul Sözleşmesini ferasetsiz getireceğim, LGBT’lilere haklarını mankafa vereceğim, diyor. 6’lı masanın sunu büyük aktörü CHP, din dersini mecburi olmaktan çıkarmamız gerekir, diyor. 5-6 yaşındaki meslek öncesi çocukların Kur’an öğrenmesi Taliban zihniyetidir, çağdışılıktır, diyor. Bu yağmurdan kaçarken doluya tutulmaktır. Tığ bulunan iktidarı tekaüt ederken 6’lı masayı getirmiş olursak bire bir apayrı felakete gitmiş oluruz.” diye niteleyerek konuştu.

“Takanak ve repo anlayışıyla ayrımsız yere varabilmek olabilir değil”

6’lı masanın tutum politikalarını birlikte eleştiren Erbakan, “Ekonomideki sorunları zahir çözeceksiniz diye sorulduğunda 6’lı masanın unsurları diyor kim; bağan faizle elan hızlı elan mahdut takanak bulacağız. Borç ve nema ekonomisine devam edeceğim. Hakeza tıpkı zihniyete sahipler. en üst Sayın Kılıçdaroğlu, Londra’birlikte mal çevreleri ile görüştü ‘Ben cumhur reisi olursam Türkiye’ye beniz milyarlarca dolar eskimemiş vecibe getirebileceğim’ diye niteleyerek muştu gibi önceleme ediyor. Bu zihniyetle, bu tatlılıkla borç ve faiz anlayışıyla tıpkı yere varabilmek türlü değil. Dış yöntem üstelik hangi yapacaksınız diyoruz. Aut politika da bulunan nüfuz Avrupa Birliği’hangi tüm manasıyla bütünleşmiş olamıyor. Avrupa Birliği’nin ödevlerini parçalanmamış manasıyla yerine getiremiyor. Biz henüz gani entegre olacağız. Henüz mebzul bu ödevleri yapacağız, diyor. Yağmurdan kaçarken doluya izlemek diyerek buna denir. Şimdiden henüz ortaya koydukları fikirler, hedefler bu millete, bu ülkeye bunlardan yararlı gelmeyeceğini açık ortaya koyuyor” diye niteleyerek konuştu.

Seçim arifesinde muhalefetin Amerika ve İngiltere ziyaretlerinin kendilerini endişeye sevk ettiğinin altını çizen Erbakan, “Ayrıksı bizleri kuşkulandıran, endişeye atıf eden hususta cümle seçme arifesinde çift koşa Amerika ve İngiltere’ye gitmeleri. Bakın Sayın Kılıçdaroğlu, Amerika’ya gitti. 8 saat ortadan kayboldu. Basından bilinmeyen görüşmeler yaptı. Peşi Sıra İngiltere’ye gitti. İyi Parti heyeti, ÇAKER Dışişleri Bakanlığı yetkilileri ile görüşme yaptı. Acun Siyonizm’inin yeryüzü önde mevrut kuruluşlarından mevrut CFR’nin uzmanı yetkilisi Steven Coac bizimle görüşmek üzere İyi Parti heyeti bizden termin istek etti, dedi. Yeniden Refah Partisi dışındaki bu 6’lı masadakiler dahi soluğu Amerika’bile alıyor. Amerika’nın yolunu tutuyor. Biz milli fikir olarak yolu Amerika’dan geçmeden nüfuz olan bir hareketiz” ifadelerini kullandı.

Yollarının Amerika’dan geçmeden erk olacaklarını açıklanan Erbakan, “İkinci 40 yılda de yolumuz Amerika’dan geçmeden kuvvet olacağız. Zira tığ iktidar ve kuvvet sahibi Amerika değil Allah’tır inancına sahibiz. Tığ iktidarı Londra’dan Washington’dan değil milletimizden istiyoruz. Anadolu’dan istiyoruz. Milletimizden istiyoruz. Biz icazetimizi ve onayımızı elden ve takkadak ermiş milletimizden alırız. Değiştirmeden birinci 40 yılda olduğu gibi ikinci 40 yılda birlikte yolumuz Amerika’dan geçmeden yeniden iktidar olacağız. Bu milletin yüzünü yeniden güldüreceğiz” şeklinde konuştu.

Share: