Gönüllü anneler depremzede füru üzere seferber oldu

Fahri anneler depremzede füru amacıyla seferber oldu

KÜTAHYA – Kütahya’da Kütür ve Turizm Bakanlığı bez bebek sanatçısı Şaziye İlgün ve 7 fahri asıl, belediyeye ilgilendiren UNESCO Konağı’nda depremzede çocuklara maneviyat yüklemek üzere bez bebekler yapıyor.

Sanatkâr Şaziye İlgün, Fatma Ovacık, Nigar Semavi, Gülnur Akil, Naciye Sarı, Kadriye Vazıh, Gülten Özkara, Ayşe Ak isimli anneler ile tıpkı süre geçmiş ‘Kocaman yüreklerden minik yüreklere’ sloganıyla ‘Gülnaz bebek ve Mini kedicik’ yapımına başladı.

İlgün, yaptığı açıklamada, “6 Şubat depremi birlik Türkiye’yi dikçe etkiledi, çok canımız yandı. Dip yaralar aldık. Gelişigüzel iyileşeceğiz. Gelişigüzel ayağa kalkacağız. Bu zelzele sonrasında yeryüzü çok yaralanan minik yürekler. Bez çağa sanatkarı kendisine, minik yüreklere nasıl dokunabilirim düşüncesiyle yola çıktım. Amacım haddinden fazla fazla yüreklere dokunmak olduğu için Fahri arkadaşlarım ile birlikte ‘Kocaman yüreklerden minik yüreklere’ sloganıyla tasarladığım ‘Gülnaz Çaput süt kuzusu ve mini kedicik’ yapımına başladık. Halk yapımı Gülnaz Çağa eşsiz, balaban ayrımsız özveri ve ruh aylı emeklerle adım hamle çalışılıp üretiliyor. Haftanın 2 günü UNESCO Konağı’nda evde çalışacağımız parçaları hazırlayıp iş bölümü yapıyoruz. Benzeri ahir buluşmamızda hazırlanan parçalar birleştirilerek Gülnaz bebekler vücud buluyor. Içten yapılan beher Gülnaz süt kuzusu tıpkısı diğerine benzemiyor. Çünkü, her birindeki önsezi yoğunluğu çok ayrımlı. Dokunacağımız minik yürekleri sahne ederek çalışıyoruz. Gülnaz süt kuzusu ile kediciğin minik yüreklerle buluşma anını tahayyül etmek bizim mücahede şevkimizi arttırıyor. Gülnaz bebeğin ve mini Kediciğin oluşumunda ego ve yedi gönüllü ile çalışıyoruz, lazım tüm malzemeler bu şahıslar vasıtasıyla gerçekleştirme ediliyor. Bizlere UNESCO Konağı’nda hamam işlik ortamı sağlayıcı Kütahya Belediye Reisi Prof. Dr. Bilici Işık, Kütahya Belediyesi Etüd Müdürü Mehmet Fellah ve personellerine çokça teşekkür ederiz” dedi.

İlgün, çaput bebeklerin anlaşılan ayrımsız sayıya ulaşmasının ardandan, depremzedelerin ikametlerine her an şahsen kendileri aracılığıyla konfirmasyon edileceğini sözlerine ekledi.

Gönüllü anneler, yaptıkları çaput bebekler ile depremzede çocukları sevindirmeyi amaçladıklarını dile getirdiler.

Share: