BBP Umumi Başbuğ Yardımcısı Erek Bulut’tan CHP eleştirisi Açıklaması

Iri Bağlanak Partisi (BBP) Umumi Başbuğ Yardımcısı Tasavvur Bulut, “Emzikli bebeklerimizin martir edilmesine müsebbip tıpkı yıldırı örgütünün siyasi uzantılarına vuzuh koymaları, Atatürk’ün kurmuş olduğu Cumhuriyet Umum Partisine elan uygun diye niteleyerek düşünüyorum.” dedi.

Bulut, Malatya’daki tıpkısı restoranda öğür teşkilatıyla planlı toplantıda yaptığı konuşmada, partilerinin 2023 seçimlerine çok ağır hazırlandığını, Topluluk İttifakı içerisinde özlük insan ve amblemleriyle seçimlere girecek olmalarının bile vatandaşların teveccühünü getirdiğini söyledi.

Mersin’in Mezitli ilçesindeki polisevine müteveccih saldırıya değinen Endişe, şunları kaydetti:

“Bu olayın faili diye tanıdık kişinin henüz ilk bir siyasi parti aracılığıyla, Cumhuriyet Altını Umum Partisi’nin yayınlamış olduğu raporda gazeteci diye niteleyerek addedilmesi ve benzeri raporda 10 sayısının üzerinde gazetecinin tutuklandığının söylemesi ve bunların dahi seçme birinin MLKP, PKK, PYD, YPG kabilinden yıldırı örgütlerine üye olması ve bunu ısrarla savunmalarını hayretle izlemekteyiz. ‘Biz kavisli yapmışız, milletimizin, devletimizin temeline özlem koyan, koymaya çalışan, bu ülkede donuk süreçler oluşturmaya etkin bu teröristleri tığ kendi raporumuzda gazeteci diyerek yazmışız.’ deyip bu milletten defo dilemesi gerekirken, mukaddes tıpkı mesleği icra fail gazetecilerden kusur dilemesi gerekirken, benzeri hararetle savunmalarını hayretle izliyoruz. Milletimizin ahlakının temeline korkunç koymaya çalışan, Müslüman Türk’ün örfünün temeline hırslı koymaya müteharrik LGBT’lilere kucak açan esas uymazlık partisi, devletimizin temeline şiddetli koyan PKK’ya 2023 seçimlerinde akıbet ahzetmek namına adeta masa altından halk sallamaktadır. Dolayısıyla ülkemizde 20 yaşındaki Güldemetlerimizi şehit etmesine müsebbip, emzikli bebeklerimizin martir edilmesine müsebbip ayrımsız yıldırı örgütünün siyasi uzantılarına meydanlık koymaları, Atatürk’ün kurmuş olduğu Cumhuriyet Altını El Partisine daha yakışır diyerek düşünüyorum.”

Kadın Kolları Genel Başkanı Dilek Dokunaklı ise teşkilatlarının kentte çok evire çevire icraat yaptığını tabir ederek “Bunları yerinde görüp onlarla birlikte görünmek, destek olmak üzere geldik. Yüzdelik 50’si avrat olan aynı ülkede yaşıyoruz ve seçimi kadınlar belirleyecek. Kadının problemlerine dokunan her daim kazanır. Kebir olan kadınlarımızı, çocuklarımızı, gençlerimizi kazanmaktır. Biz onların gönüllerine sançmak için geldik.” diyerek konuştu.Share: