Kılıçdaroğlu: Elazığlıların oylarıyla seçilince Elazığ’a da ayrımsız nezaret vereceğim

CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, Elazığ’bile partisinin kadro toplantısında gündeme ilişkin mehabetli açıklamalarda bulundu.

“YERYÜZÜ ÇAKARALMAZ MAZOTU ÇİFTÇİ KULLANACAK”

İktidara gelmeleri yerinde çiftçiye, vergisiz motorin vaadini dile getiren Kılıçdaroğlu, güven borcu faizlerinin dahi silineceğini tabir ederek ” Türkiye’nin seçme tarafında dertler var hepimiz biliyoruz. Bu dertleri fasletmek siyasa kurumunun görevidir. Halkın seçtiği erk ati ve sorunları çözecek. Sunu iri arzumuz bu sorunları çözmektir. Elazığlı çiftçinin haddinden fazla bahtiyar olmadığını, nazik sıkıntılar çektiğini biliyorum. Bütün çiftçilere verdiğim sözü buradaki çiftçiler süresince verdim. Size mazotu yatlar hangi fiyattan kullanıyorsa, size mazotu ÖTV’siz ve KDV’siz vereceğiz. Sunma berbat mazotu bu ülkede maraba kullanacak.” dedi.

“KREDİ FAİZLERİNİ ‘TAK’ DİYE SİLECEĞİZ”

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından öne çıkan ifadeler:

“Sizin oylarınızla kudret olursak aynı hafta süresince çiftçinin, esnafın aldıkları kredilerin faizlerini tak diye sileceğiz. Faizle mücadele hakeza yapılır. Derdin mi var? Derdi çözmek Mösyö Eksiksizlik’in görevi olacak. ‘Borçlarımı ödemekte zorlanıyorum’ diyenlerin oranı yüzdelik 77.3. SELIM Partililerde ise bu çap yüzdelik 70.1. MHP’li seçmenin yüzdelik 60.6’sı diyor. Tıpkısı vatandaş borcunu ödemekte zorlanıyorsa gıdadan kesiyorum demektir. Deminden bir tane dertleri var Ekrem İmamoğlu. Şüphesiz cemi yetkilerini elinden alırız diye uğraşıyorlar. Hakimi değiştiriyor, ceza verecek bire bir hakim getiriyorlar. Buradan o hakime sesleniyorum hız için yüz karası gelmek istemiyorsan hukukun üstünlüğüne bakarak karar vereceksin, sarayın talimatına bakarak değil.”

“ELAZIĞ’A BAKANLIK VERECEĞİM”

İktidara bu büyüklüğünde destek veren, bilcümle belediye başkanlıklarını kayran bire bir kudret, 20 yıldır Elazığ’a aynı nezaret vermedi. Sözümdür, Mösyö Kemal’in sözüdür. Cenabıhak felek kadir Elazığlıların birlikte oylarıyla nüfuz olduğumuzda Elazığ’a tıpkısı vekâlet vereceğim. Elazığlıyım, gençliğim burada geçti.”

Share: