“2. Maden Istirdat Yarışması” başladı

Türkiye Madenciler Derneği tarafından düzenlenen “2. Beyaz Zehir Kurtarma Yarışması” başladı.

İzmir’de mevcut Kozalak Değerli İşletmeleri Ovacık Değerli Madeni’nde gerçekleşen ve 23 Eylül’de sona erecek yarışmalarda, eskimemiş teknoloji kurtarma ekipmanları ve teknikleri sergilenerek sınav ediliyor.

Toplamda 100 kişiden oluşan 10 takımın birbirlerini tanımalarına vesile sağlayan yarışmada, eroin arama-istirdat ekipleri yer altı-üstü, kurgu kazalarına müdahale ve ilk yardım, topluluk yetkinlikleri ve kimyevi olaylara müdahale başlamak amacıyla ilkokul değişik kategoride performans sergileyecek.

Anagold Madencilik, Çayeli Bakır İşletmeleri, Demir Export, ESAN Eczacıbaşı Endüstriyel Hammaddeler, Kozalak Değerli İşletmeleri, Lidya Madencilik, Polyak Eynez, Türkiye Kömür İşletmeleri, TÜMAD, Tüprag Efemçukuru Altın Madeni şirketleri organizasyona yarışmacı yerine katıldı.

Ayrıca, Acacia Eroin İşletmeleri, Dedeman Madencilik, Dimin Madencilik, Eti Bakır, Hitit Krom, Gübretaş Beyaz Zehir Yatırımları, Gümüştaş Madencilik, Limak Çimento ve Öksüt Madencilik yarışmada teleskop kendisine kayran alacak.

Etkinlik kapsamında, Türkiye madenciliğinde taharri ve istirdat konularında erdemli dimağ oluşturulması ve ekiplerin afetlere müdahale kabiliyetlerinin geliştirilmesi amaçlanıyor.Share: