Karaca yollarında nitelik

Karaca yollarının yapım, bakım ve tamirat çalışmaları sürdürülen kesimlerinde ağır gidilmesi, gidiş geliş bel ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün kere durumu bültenine göre, İzmir- Pınar Otoyolu’nun 4-6. kilometrelerindeki (Güzelbahçe- Urla kavşakları) ekolojik köprü imal çalışmaları nedeniyle İzmir istikametinde iyi abdestbozan trafiğe kapatıldı. Bu kesimde ulaşım diğer şeritlerden sağlanıyor.

Ankara Çevre Otoyolu’ndaki K18 Batıkent Kavşağı’nın İstanbul istikametinde yürütülen genleşme derzi tamirat çalışması sebebiyle kavşağın toplama, alt bölüm ve katılım kolları trafiğe kapatıldı. Bu bölgede sürücüler almaşık uç kollarına yönlendiriliyor.

Bekirpaşa Otoban Kavşağı-D-100 bağlantı yolunda, mukassem yolun 129-130. ve 145-146. kilometrelerinde zaman 22.00 ile yarın 06.00 saatleri arasında iyi taşıma (Ankara-İstanbul istikameti), erte 22.00 ile 25 Ağustos Perşembe 06.00 saatleri arasında sol nakil (İstanbul-Ankara istikameti) şeritleri trafiğe kapatılacak. bahis konusu mevkide ulaşım D-100 yağız yolundan gerçekleştirilecek.

Çanakkale- Balıkesir yolunun 0-17. kilometreleri, güreşçi köprüsü bakım ve onarım çalışmaları zımnında ağır tonajlı vesait üzere trafiğe kapatıldı. Bu vesait amacıyla ulaşım Yaylacık, Dörtyol, Çamavşar, Gökçeler istikametinden bitmeme ediyor.

Söğüt-Seydikemer yolunun 0-59. kilometrelerindeki sathi istila çalışmaları dolayısıyla sürücülerin trafik meni ve işaretçilerine dikkat etmeleri ehemmiyet taşıyor.

Ankara-Pozantı Otoyolu’nun Pozantı Şimal-Pozantı Güney kavşakları 4-6. kilometrelerindeki Çakıt-8 viyadüğünde ölçülü genleşme derzi bakım ve tamir çalışmaları sebebiyle ulaşıma kontrollü cevaz veriliyor.

Samsun-Ankara yolunun 21-26. kilometrelerindeki (Kesim tünelleri mevkisi) kayşa reform çalışmaları zımnında sürücülerin gidiş geliş işaret ve işaretçilerine uymaları gerekiyor.

Eleşkirt- Ağrı yolunun 62-66. kilometrelerindeki yapım çalışmaları dolayısıyla ulaşım bölünmüş yolun tıpkı bölümünden iki taraflı devam ediyor.

Ankara- Niğde Otoyolu Kırşehir bağlantı yolunun 1-2. kilometrelerindeki yapım çalışması cihetiyle ulaşım bölünmüş yolun ayrımsız bölümünden iki taraflı sürdürülüyor.

Akşehir-Isıdam yolunun 62-67. kilometrelerindeki yapım çalışmaları zımnında muvasala kontrollü gerçekleştiriliyor.

Share: