Beşiktaş maçında yaşanan olaylara ait Ankaragücü’nden açıklama: Asla onama etmiyoruz

Süper Lig’in 5. haftasında oynanan Ankaragücü- Beşiktaş maçına düzlük olayları mühür vurdu. Ankara’bile oynanan mücadelenin böylelikle aynı yandaş sahaya girerek yağız-beyazlı futbolculara saldırdı. Payitaht ekibi konuya ilişik izah yaptı.

Ankaragücü’nün yaptığı açıklama şöyle:

“ŞİDDETLE KINIYORUZ”

Başkanımız Sayın Faruk Koca’nın, geçmiş akşam bir göstergeç kanalında karşı karşıya kaldığı çirkin üslubu acul kınıyoruz. Karşılaşma sonunda ait TV programının temsilcilerinden gelen arzu üzerine programa katılan Başkanımız; kötü niyetli, şopar ve incelik sınırını aşan ayrımsız üslupla karşı karşıya kalmıştır.Kulüp başkanlarının birincil görevi, sportif ve finansal sükse hedefleri adına görünse üstelik herkesin keyif alacağı benzeri ayak topu iklimini oluşturmanın de sunu birkaç o hedefler kadar mefret olduğuna inanıyoruz.

“FUTBOLA BAKIŞIMIZIN YER ÖNEMLİ ÖRNEĞİ”

03.09.2022 tarihinde TRT Spor’a röportaj veren Başkanımızın; iki dünya üzere deplasman yasağının kalkmasına müteveccih Beşiktaş JK Başkanı Sayın Ahmet Nurlu Çebi ile görüştüklerini, camiaların yakınlaşması adına dostluk maçı planladıklarını ve iki takımın tribün gruplarını mülakat edeceklerini belirtmesi, futbola bakışımızın en fena hâlde örneğidir.

“KATIYEN AKSEPTANS ETMİYORUZ”

Antrparantez dün akşam ezanı bahsi geçen programa Başkanımızın katılma nedeni; programın deli dolu yayınlanması ve yaşanan olaylardan kaynaklı doğabilecek hikmet kirliliğini sunma hızlı şekilde önlemektir. İki cesim yüzyıllık camiayı sakinleştirmek namına yayına katılan Başkanımız, haddini aşan tıpkısı yorumcunun kötü üslubu ile yüz yüze kalmıştır. Beşiktaş camiasına yumuşak gagalamak hesabına Başkanımız Sayın Faruk Koca’evet içtinap etmek sınırlarını aşan yorumcunun söylemlerini katiyen kabul etmiyoruz. Futbolda değiş, fakat yekpare paydaşların sorumluluklarını hesabına getirmesi ile gerçekleşecektir.

“DÜN KARA BİR AKŞAM YAŞANDI”

Sahaya giren taraftarımızın yaptığı hareketi katiyen ikrar etmiyoruz. Antrparantez taraftarımızın yaptığı yanlışın cümle Ankaragücü camiasına para edilmesini kamuoyunun vicdanına bırakıyoruz. MKE Ankaragücü camiası adına yaşanan olaylardan duyduğumuz üzüntümüzü mecmu yayıncı kuruluşlarına belirttik. Mazi kara bir gece yaşandı, sahaya giren taraftarın işlediği suçun cezasını şiddet mercileri verecektir. Kulübümüz yaşanan olaylardan periferi peyrev yasağı ve nakdî ceza ile yüz yüze kalacaktır.

“PEKİ EVET DİĞERLERİ?”

Rakip takım taraftarına ve sakınma kulübesine taşlama fail futbolcular değişmeden; Bu davranışları sergileyen futbolcular amacıyla defo yayınlamadığı üzere, benzeri üstelik resmi hesaplarından bu futbolcularının fotoğrafını koyarak artık yaşanabilecek bu ve tıpkı olaylara çağrılık çıkaran kulüpler değişmeden;Taze bire bir futbolcuyu hatasından ekolojik ortam eleştiren aynı beceri direktörü, holiganizm anlayışıyla öz taraftarına uğur göstermeye müteharrik kulüpler değişmeden;Toplumun birleştirici unsuru olması gerekirken, kâmilen etkileşim ahzetmek namına bed üslupları ile camiaları amaç ve nefrete sürükleyen monitör programları değişmeden; Ülkemizde ayak topu kültürünün değişeceğine asla inanmıyoruz!

“HANGI DÜZENCI NE DE ÇAKAR AYAK TOPU YORUMCULARININ BİZE ENGEL VERMEYE GÜCÜ YETMEZ”

112 yaşındaki MKE Ankaragücü varlığını asırlar boyu sürdürmeye bitmeme edecek, ne çakal ne üstelik çakar ayak topu yorumcularının kulübümüze kötülük vermeye gücü yetmeyecektir. Antrparantez kulübümüz rastgele kişi evet üstelik kuruma ancak kendi insiyatifi ile özür diler. Bunun dışında defo diletebilecek ayrımsız sakil tarihinde olmamıştır, geleceğinde da olmayacaktır. Kamuoyuna nazikâne duyurulur.Share: