Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor! Masada mikro gelirliye nefes aldıracak tensikat var

Türkiye’dahi milyonlarda güçlükle gelirli vatandaşın gözü, Ankara’de gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı Bakanlar Kurulu toplantısında olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın riyaset yapacağı güruh, epey güç tıpkı gündemle toplanacak. Masadaki yer makro konu ise cıvıltı, doğal gaz, akarsu gibi sözleşmeden kaynaklı borçların silinmesi olacak.

TEFERRUATLI SÜREDİR GÜNDEMDE

Dar gelirliye iktisadi destek sağlayacak hamleler ayrintili süredir hükümetin gündeminde. Bakir yasama yılının açılması ile bile icralık, hacizlik reşit bazen borçların silinmesine dayalı kanuncu bir düzenleme gerçekleşecek. Yapılacak emek kapsamında faaliyet, gaz, akarsu gibi sözleşmeden kaynaklı borçların silinmesi planlanıyor.

2 BİN TL’NİN ALTINDAKİ BORÇLAR SİLİNECEK

Gelecek yasa teklifi ile birlikte 2 bin TL’ye kadar olan borçların silinmesi gündemde. Vakit Kaybetmeden bu kalemler değil, varlık dalavere şirketlerine olan 2 bin 500 TL altındaki borçların üstelik silinmesi hükûmet toplantısının gündeminde olacak. Ekonomi alanında daraç gelirliye yönelik adımlar olacak. Yürürlük tarihine ilgilendiren dahi aynı takvim masada. 15 Ağustos ve öncesine ait borçların silinmesi mesai kapsamında. Planlanan yol haritasında bu ruz ilgi çekerken düzenlemenin toplamda 6 milyon kişiyi kapsaması bekleniyor.

TOPLAM SİLİNECEK VECIBE MİKTARI HAYLİ YÜKSEK

Silinecek bütün namus borcu miktarının birlikte 30 milyar TL’yi bulacağı öngörülüyor. Yasama yılının açılması ile alay malay TBMM gündemine gelmesi ve oylanması bekleniyor.

ENFLASYON VE SOSYAL EV PROJESİ ÜSTELIK KONUŞULACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki toplantının asıl gündem maddelerinden biri bile pahalilik olacak. Enflasyonu düşürme noktasında azimli olduğunu gelişigüzel fırsatta dile getiren hükümet üyeleri, pekâlâ önlemler alabileceklerini görüşecek. Ayrıca toplantıda 13 Eylül’birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan marifetiyle detaylarının açıklanması beklenen toplumsal konut projesiyle ait son detayların birlikte ele alınması bekleniyor.Share: