Kar nedeniyle 5 aydır mecbur olan Ardahan-Ardanuç yolu üzere icraat başladı

Ardahan ilini Artvin ve Ardanuç ilçesine bağlayan ve kar zımnında 5 kamer boyunca vabeste olan Ardanuç yolunun açılması için Karayolları ekipleri seferber oldu.

Türkiye’nin güneyde vatandaşlar denize girmenin keyfini sürdürürken, Türkiye’nin doğusunda ise karla savaş sürdürülüyor. Tahminî 5 aydır ilişkin olan Ardahan-Ardanuç karayolunu ayırmak üzere çalışmalar geceli gündüzlü devam ediyor. 2831 rakımlı Bülbülhan Yaylası mevkinde düz kayran 3 metreyi bulan kar kalınlığı dolayısıyla büyük ağırlık hayat dolu Karayolları ekipleri, çalışmalarını el şartlara rağmen devam ettiriyor.

Bağdeşen Köyü Muhtarı Erhan Şenel, Mehmet Alkan, Karayolları ekiplerinin 5 aydır kar nedeniyle sadık olan yolun açılması yoğun bire bir şekilde çalıştıklarını ve yapılan posta açılış çalışmalarından mutlu olduklarını söyleyerek,

“Şu anda Bülbülan yaylasındayız. Kısaca namına 4-5 aydır sınırlanmış olan yollarımız açılmaya başlandı. Çokça şükür sefer açım çalışmaları başladı ve devam ediyor. İnşallah 1 yahut 2 gün içerisinde ulaşıma açılacaktır.

Karayolları görevlileri ise çalışmaların geceli gündüzlü devam ettiğini ve yolun yer güdük zamanda ulaşıma açılacağını söylediler. – ARDAHAN

Share: