5 aydır kar zımnında mecbur olan Ardahan-Ardanuç yolu üzere icraat başladı

5 aydır kar zımnında kapalı olan Ardahan- Ardanuç yolu amacıyla çalışmalar başladı

ARDAHAN – Ardahan ilini Artvin ve Ardanuç ilçesine bağlayan ve kar dolayısıyla 5 kamer boyunca mecbur olan Ardanuç yolunun açılması amacıyla Karayolları ekipleri seferber oldu.

Türkiye’nin güneyde vatandaşlar denize girmenin keyfini sürdürürken, Türkiye’nin doğusunda ise karla mücadele sürdürülüyor. Tahminî 5 aydır sınırlı olan Ardahan-Ardanuç karayolunu ayırmak amacıyla çalışmalar gece gündüz devam ediyor. 2831 rakımlı Bülbülhan Yaylası mevkinde yer düzlük 3 metreyi bulan kar kalınlığı zımnında şişman yük güçlü Karayolları ekipleri, çalışmalarını tahakküm şartlara rağmen devam ettiriyor.

Bağdeşen Köyü Muhtarı Erhan Şenel, Mehmet Parafin, Karayolları ekiplerinin 5 aydır kar dolayısıyla mecbur olan yolun açılması yoğun ayrımsız şekilde çalıştıklarını ve yapılan posta açım çalışmalarından kıvançlı olduklarını söyleyerek,

“Şu anda Bülbülan yaylasındayız. Yaklaşık kendisine 4-5 aydır vabeste olan yollarımız açılmaya başlandı. Haddinden Fazla şükür kere açılış çalışmaları başladı ve devam ediyor. İnşallah 1 veya 2 ahit içerisinde ulaşıma açılacaktır.

Karayolları görevlileri ise çalışmaların aralıksız bitmeme ettiğini ve yolun yeryüzü gelişmemiş zamanda ulaşıma açılacağını söylediler.

Share: