Ordu’daki avrat cinayetinin zanlısı: “Eda’ya on paralık ezinç çektirmedim, bana ‘işkence çektirerek öldürdü’ demeyiniz”

Kalaba’daki kadın cinayetinin zanlısı: “Hattıhareket’ya hiç ezinç çektirmedim, bana ‘ezinç çektirerek öldürdü’ demeyiniz”

CIVIL CIVIL – Kalaba’bile, birlikte yaşadığı 22 yaşındaki Hareket Evli isimli kadını bucak kartı ipi ile boğarak ölmesine illet olan kıya zanlısı üçüncü sefer hakim karşısına çıktı. Cinayet zanlısı, öldürmeye kastının olmadığını iddia ederek, “Tavır’ya tek ezinç çektirmedim, bana ‘işkence çektirerek öldürdü’ demeyiniz” dedi.

Olay, 24 Mart’ta Altınordu ilçesi Bahçelievler Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Sinan Ş. tevellüt günü gecesi alay malay yaşadığı kız arkadaşı Tutum Evli ile yaşadığı evde buluştu. İddiaya göre, alkol alan çiftin bir müddet sonradan arasında sabaha karşı tartışma imdi. Aralarında önceleri birlikte kavgaların olduğu iddia edilen çiftin tartışmasının büyümesi ile sâdır kavgada Sinan Ş., yan kartının ipi ile kadını boğarak hayatını kaybetmesine hastalık oldu. Cinayet zanlısı, polis güçleri ekipleri yoluyla yakalanarak adli mercilerce tutuklandı.

Olayın ardından önceki mahkeme 30 Ilkgüz tarihinde gerçekleşti. Cinayet zanlısı burada verdiği ifadesinde, Tutum Evli’nin kendisini daima namına zılgıt ettiğini, bu nedenle eşi ile boşanmak zorunda kaldıklarını istikbal sürmüş, fenomen gecesi çocuğu ve sakat eşi ile kendisini yıldırma ettiğini argüman etmişti.

22 Son Teşrin 2022 tarihinde Ordu 1. Yavaş Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada ise kıya zanlısı Sinan Ş.’nin eski eşi İ.K.’nin şahit adına ifadesi makbuz. İ.K. mahkemede verdiği ifadesinde adamakıllı bire bir evliliklerinin olduğunu ve 10 yıllık bu evliliklerinin Fiil Evli yüzünden bittiğini savunmuştu. Kıya zanlısı Sinan Ş. ise duruşmaya Ünlü ve Görüntülü Bilişim Sistemi ile bağlanmış, görüngü gecesi cinayet işlemeyi düşünmediğini doğacak sürmüş ve olayı planlamadığını iddia etmişti.

Bugün (22 Mabeyin 2022) Civil Civil 1. Alçak Ceza Mahkemesi’nde tanıdık üçüncü duruşmada Iş Evli’nin yakınları ile avukatları amade bulundu. Duruşmada müddeiumumilik eliyle hazırlanan fikir okundu. Müddeiumumilik mütalaasında ‘Nitelikli Kasten Öldürme’ suçundan cezalandırılmasını murat etti.

Şuan tutuklu kâin kıya zanlısı Sinan Ş. ise duruşmada verdiği ifadede önceki beyanlarını tekiden, “Fiil’ya ezinç çektirmedim. Bu zamana kadar seçme şeyine katladım, sustum. Aynı misil vurdum ayrıksı da eylemim olmadı. Vücudundaki izler düştüğü üzere oldu. Bana ‘işkence çektirerek canını aldı’ demeyiniz. Ben onu evime kilitlemedim o akşam gitmesini söyledim” dedi.

Mahkeme heyeti Sinan Ş.’nin alıkonulma halinin devama karar vererek, değişmeyen üzere duruşmayı doğacak aynı tarihe erteledi.

Share: