İstanbullular bu 4 kadına özen etsinler! 227 cürüm kayıtları var, yeniden azade bırakıldılar

Beyoğlu, Fatih ve Güngören’da çokça sayıda kişinin çantalarının çalındığını söyleyerek şikayetçi olması üstüne polis güçleri araştırı başlattı.

SORU ISTIFSAR BAHANESİYLE YAKLAŞIYORLAR

Güngören Nafiz Gürman Mahallesi Ahmet Şerif caddesinde 5 Kasım’da yabancı tabiiyetli 3 kadının çantasını araklayıcı hırsızların tıpkısı işyerinin düzenlilik kamerası eliyle görüntülendiği ortaya imdi .Görüntülerde otomobille geldikleri muhtemelen 4 kadının, yolda revan kadınların yanına aynı molekül sorma bahanesiyle yaklaştıkları görüldü. Kadınların etrafını muhasır ve onların dikkatini dağıtan şüphelilerden birinin el çabukluğu ile çantayı çaldığı belirlendi.

SUÇ MAKİNESİ ÇIKTILAR

Polis olayla ilişkin yürüttüğü soruşturmada şüpheliler Yaren Ç.(25), Tuğçe K.(30), Nuray T.(59) ile Sevilay K.(54)’yı gözaltına aldı. Poliste yapılan incelemede şüphelilerin adeta birer suç makinesi oldukları ortaya bundan sonra. Yaren Ç.’nin daha ilkin 128, Tuğçe K.’nın 20, Nuray T.’nin 39, Sevilay K.’nın ise 40 adet analog suçlardan kaydının olduğu belirlendi.

ADLİ KONTROL ŞARTIYLA BAŞIBOŞ BIRAKILDILAR

Hırsızlık Çağ Amirliğinde işlemleri yapılan şüphelilerin Beyoğlu, Fatih ilçelerin de da benzer dolandırıcılık olayları gerçekleştirdikleri tespit edildi. Poliste işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye irsal edildi. Elan öncede tekraren adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı öğrenilen Yaren Ç. ve yanlışlık ortakları oldukları iddia edilen şüpheliler yeniden adli arama amacıyla serbest bırakıldılar.

Share: