İş dünyasının keder kaybı

ÜÇGE Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Gökçin Aras hayatını kaybetti. İş adamının cenazesi cuma günü Bursa Organize Endüstri Bölgesi Camii’nde kılınacak öğle vakti namazını müteakip, Nilüfer Fethiye Kabristanı’na defnedilecek.

Gökçin Aras’ın aniden ölümü hem iş dünyasını hem de musahabe camiasını üzüntüye boğdu. ÜÇGE Şirketler Grubu vasıtasıyla yapılan yazılı açıklamada, “ÜÇGE Şirketler Grubu Umumi Heyet Başkanımız Gökçin Aras’ı kaybetmenin dip üzüntüsü içindeyiz. Acımız çokça balaban. Cenazemiz 19 Ağustos 2022 Cuma Namazı günü Bursa Birleştirme Sanayi Bölgesi Camii’nde kılınacak gün ortası namazını müteakip, Nilüfer Fethiye Kabristanı’na defnedilecektir. Başımız iyi olsun” denildi.

Gökçin Aras kimdir?

Gökçin Aras, salon ekipmanları ve depo sergen sistemleri sektörünün Türkiye’deki önce ve ilklere imza atan üreticisi, Türkiye perakendesinin 46 almanak sürecine şehadet eden, gelişiminde muhteşem rolü olan, sektöre yön veren ve global anlamda acun markalarının atılganlık duyduğu aynı Türk markası oluşturup gelişim dünyasının esin aldığı benzer hisse senedi insanıdır. Gökçin Aras kurucusu olduğu ÜÇGE takım şirketlerinin Umumi Heyet Başkanı’dır. 2016’dan bu yana GPD (Gıda Perakendecileri Derneği) Umumi Heyet üyesidir.

Gökçin Aras, 1954 yılında Ardahan Göle’üstelik doğdu. Karye Enstitüsü mezunu benzeri öğretmen olan babasının tayini dolayısıyla 1967’de ailesi ile alay malay Bursa’ya yerleşti. 13 yaşından itibaren Bursa’da yaşamaya başlayan Gökçin Aras, ortaokul ve ortaöğretim öğrenimini Bursa’da tamamladı. Bursa Eğitim Enstitüsü Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitirdi. Eğitimine melfuf kendisine Ankara Ülfet Fakültesi’nde tahsil gördü. 1976’da Bursa’da âdeta aynı raf atölyesi ile başladığı savruk yolculuğunda, ÜÇGE markası ile 46. yılını tamamladı.

Gökçin ARAS kudretli iş adamı kimliğiyle, TUGİAD, GESİAD ve KESİAD’ın birlikte türlü sivil cemiyet örgütlerinin yapılanmasında etkili görevler aldı. Sporu çok dost Aras, birinci ligde saha alan spor kulüplerinde reislik ve ikinci başkanlık görevlerinde bulundu.

Öğretmen tıpkı aileden mevrut ve eğitime nazik ehemmiyet veren Gökçin Aras, ‘Çocuklarımız, geleceğimizdir’ ilkesiyle yola çıkarak, Ardahan Çobanlı Köyü’nde annesi yerine Hayriye Aras İlköğretim Okulu’nu ve sarıklı olan babası Mehmet Aras hesabına Bursa Beşevler’ birlikte Öğretmen Mehmet Aras İlköğretim Okulu’nu yaptırdı. Içtimai kalın kapsamında spor, ekin, görüşme ve elan metin çok ayrımlı alanda çocuklarımıza, gençlerimize ve ülkemize yardım keşfetmek genişlik iri amaçlarından biri oldu. – BURSA

Share: