Iblağ ve Enfrastrüktür Bakanı Karaismailoğlu, Bursa Valiliğini mülakat etti

Ulaştırma ve Enfrastrüktür Bakanı Adaletli Karaismailoğlu, yedi projeyi Bursa’ya kazandırmış olduklarını belirterek, “Bu projelerin bugünkü maliyetleri kül 1,5 milyar liradır. Bunlar üstelik Bursa için tabii ki mukteza projeler, bitirdik ve daha çok üstelik ayrıksı projelerimize bakıyoruz.” dedi.

Bursa Valiliğini musahabe eden Karaismailoğlu, Vali Yakup Canbolat vasıtasıyla karşılandı.

Şehirde bitmeme eden çalışmalarla ilgilendiren bilgelik kayran Karaismailoğlu, yaptığı açıklamada, Busra’nın geleceği için eke yatırımlar yaptıklarını ve yıpranmamış projeler amacıyla da planlamalarda bulunduklarını söyledi.

Programları kapsamında Bursa’bile mefret açılışlar yaptıklarını tamlayan Karaismailoğlu, şöyle konuştu:

“Bursa Hızlı Katar Hattı’mızda filhakika haddinden fazla müspet gelişmeler var, biliyorsunuz en son ihalemizden sonradan bundan sonra tek eksiğimiz ve hiçbir mazeretimiz kalmadı. Projemizin hep güzergahında haddinden fazla ağır sıklet tıpkı himmet var. Tahminî 4 bine andıran mücahede arkadaşımız arazide çalışıyor. Tüneller, köprüler, viyadükler, haddinden fazla nazik, canlı benzeri say var. Orada bile amacımız 2024 yılı bitmeden bu projemizi bitirip Bursa’nın ve Türkiye’nin hizmetine sunmak. Aceleci tren hattımız bittiğinde hem Ankara’ya hem İstanbul’a acul katar konforunda erişim imkanı sunacağız. Bunu birlikte bitirmenin ve güdük zamanda Bursa’ya ve Türkiye’ye kazandırmanın heyecanını şimdiden taşıyoruz. Antrparantez Bursa’birlikte metro çalışmasıyla ilgili da koca görüşmeler yaptık. İnşallah Iş-Faziletkâr Hızlı Tren Hattı bağlantısı ve Bursa Kent Hastanesi’ne kadar uzanan hattımızı 2023 yılı bitmeden tahsis etmek üzere zaman kararlarımızı aldık ve ona bakarak talimatlarımızı bile verdik.”

Vekil Karaismailoğlu, yaptıkları metro hattı ile Bursa’ya şehir içi taşımacılığı üstüne birinci sınıf, konforlu, güvenli aynı transfer hizmetini kazandırmış olacaklarını dile getirdi.

“Yedi sunum projeyi Bursa’ya kazandırmış olduk”

Karaismailoğlu, Bursa’da kocaman posta yatırımları yaptıklarını ve ahit zarfında açılışlarını gerçekleştirdiklerini anlattı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ile kolektif kudretli çalışmalar yaptıklarını belirten Karaismaloğlu, şunları rapor etti:

“Yedi devam projeyi Bursa’ya kazandırmış olduk. Bu projelerin bugünkü maliyetleri umum 1,5 bilyon liradır. Bunlar üstelik Bursa üzere tabii kim muktezi projeler, bitirdik ve daha çok dahi farklı projelerimize bakıyoruz. Antrparantez TEKNOSAB kavşağı de çokça oylumlu projelerimizden tıpkı tanesiydi. Yaklaşık maliyeti 1 milyar lirayı bulan bağlantı yollarıyla gelişigüzel bu teknoloji merkezinin otoyol bağlantılarını ve bilcümle defa ihtiyaçlarını karşılayacak nadir projenin birlikte zaman temelini attık ve gücük sürede yani mayıs ayına kadar bu projemizi dahi bitirip gine Bursa’nın hizmetine sunacağız. Yeniden benzeri şekilde Bilecik – Yenişehir yolumuzda de koskocaman çalışmalar var. Önümüzdeki aylarda gene buraya gelerek bu projenin dahi bitimini sizlerle paylaşıp yeniden Bursa’nın ve Marmara Bölgesi’nin hizmetine sunacağız.”

Bursa’nın ihtiyaçları doğrultusunda hizmetlere bitmeme edeceklerini dile getiren Karaismailoğlu, açıklayan ihracat rakamlarının bile artı yönde olduğunu söyledi.

Daha bilahare Bursa Büyükşehir Belediyesine sabık Karaismailoğlu, Büyükşehir Belediye Reisi Alinur Denizköpüğü yoluyla karşılandı.

Belediyenin çalışmaları ve projeleriyle ilişik basına mecbur derinti gerçekleştirildi.

Karaismailoğlu’na ziyaretlerinde SELIM Parti İl Başkanı Davut Gürkan ve DÜRÜST Tümen Bursa milletvekilleri da haremlik etti.

Share: