Akıbet zaman haberi! ÖĞRENCİLERDEN İTFAİYECİLERE SÜRPRİZ

Burdur Mesleki ve Teknik Rum Lisesi İtfaiye Bölümü öğrencileri itfaiyecilere sürpriz yaptı. Ateş ihbarı yapıp okula çağrılan itfaiyecileri meşalelerle karşılayan öğrenciler, onlara muhtelif ikramlarda bulundu.

İtfaiye Teşkilatı’nın kuruluşunun 308’inci yıl dönümünde Burdur Mesleki ve Maharet Rum Lisesi İtfaiye Bölümü öğrencileri Burdur Belediyesi itfaiyecilerine şaşırtı yaptı. Öğrenciler tarafından 112 Ivedi Çağrı Merkezi aranarak okulda ders sırasında atölyede ateş çıktığı ihbarı yapıldı. Bunun konusunda okula polis güçleri ve itfaiye aracı ekipleri atıf edildi. Öğrenciler ihbar edilen bölgeye mevrut itfaiye aracı ekiplerini meşalelerle karşıladı. Henüz sonraları itfaiyecilere öğrenciler marifetiyle çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Okul Müdürü İbrahim Çelikkaya, İtfaiyecilik önemli, şerif tıpkısı iz. Zira itfaiyecilerimiz yangınlarda depremlerde sellerde insanların zorda olduğu anlarda hep onların beraberinde olmuş, zat canı pahasına çalışmakta, uğraşmakta ve bizlerin geçmişini, geleceğini maddi, manevi her çeşit şekilde canını kurtarmak amacıyla çaba sarf eden gurur, kuruluştur. O yüzden bizler dahi ekol olarak itfaiyecilik mesleğine bindi isnat etmek için okulumuzda eğitim bilimi, öğretim çalışmalarını sürdürüyoruz. İtfaiye Müdürlüğümüzün destekleriyle onların elan ferah yetişmeleri amacıyla çaba gösteriyoruz. Antrparantez bu vesileyle hep itfaiye birimine teşekkür ediyoruz. Bu günün hepimize tatlıca, güzel olmasını irade ediyorum dedi. İtfaiye Müdürü Mehmet Mürtefi Ballak, aldıkları ihbar üstüne ekiplerle ihbar edilen bölgeye geldiklerinde gördükleri karşısında dip tıpkı oh çektiklerini söyledi. Ballak, şunları kaydetti

Bugün Rum Patika Lisesi’nde möble bölümünde cuşiş ihbarı aldık. Arkadaşlarla hızla toparlandık, geldik. Köşeyi döndük benzeri oh çektik. Bu evire çevire şaşırtı için de okulumuza ve meslektaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu yıl 308’inci yaşını kutladığımız, ülkemizin arz esaslı mesleği olan itfaiyecilik ve coşkunluk güvenliği amacıyla buradayız. İtfaiyecilik öyle bire bir meslektir kim herkesin kaçtığı yere sizler koşarsınız. Bu anlamda değişen teknoloji ile yangınların çeşitliliği de değişmekteydi ve çıktı okullu, aydınlık, tecrübeli personele gerekseme vardı. Türkiye’bile neredeyse önceki içerisinde olan Burdur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde zer hocalarımızın katkılarıyla itfaiyecilik ve coşkunluk güvenliği bölümü açıldı. Bu sene beşinci mezunlarımızı vereceğiz. Henüz evvel çıkışlı olan arkadaşlarınız şu dakika büyükşehirlerde İtfaiye Ofis Başkanlıklarında ve Orman Bakanlığına mecbur itfaiye birimlerinde bayrağı gururla taşımakta. Mütebeddil teknolojiye sınırlanmış olarak cuşuhuruş çeşitliliği ile gelişigüzel eğitimli personelin olması bu haysiyetle çokça önemliydi. Bizler birlikte bugün sahada mezun ettiğimiz öğrencilere baktığımız antlaşma Burdur’dan ne cengaverler çıktığını görmüş olduk. Ben bu iyice şaşırtı için tekrardan hocalarımıza, okul müdürümüze ve siz meslektaşlarıma haddinden fazla teşekkürname ediyorum. Birçok 308 yıllarda beraber fariza yapmayı diliyorum.Share: