DHA EV BULTEN -11

KÖPEĞİN KÜREKLE ÖLDÜRÜLMESİNDE SANIKLAR HAKİM KARŞISINDA (3)

‘HUKUK MÜCADELEMİZ BOŞA ÇIKTI ‘Konya’bile, köpeğin kürekle öldürülmesi davasında duruşma çıkışı Ankara Barosu Efsanevi Hakları Merkezi Başkanı Tuğba Gürsoy, açıklama yaptı. Tahliye kararını eleştiren avukat Gürsoy, “Duruşmaya ilgilendiren meslektaşlarım ile etraflı bir ünsiyet mücadelesi verdik ancak bu mücadelemizin boşa çıktığını söylemekten çokça üzgünüm. Videoyu izlediyseniz göreceksiniz bu videoteyp kayıtlarında sessiz küsurat, gayet niteliksiz bir durummuş kabil sözde seçme dakika barınakta olan bir şeymiş üzere ağızsız mütezayit birçok hayat görüyoruz. Bu kişilerin tanık namına ifadesini başvuruldu. Müşteri kayıtlarında görmelerine rağmen ‘Ben olayı görmedim’ dediler. Veteriner hekimlerin 17 Kasım günlü ahiret yolculuğu olayına ilgilendiren 25 Kasım’dahi geçmişe müteveccih belgede sahtekârlık suçunu işleyecek şekilde geçmişe çevrilmiş mazbata düzenledikleri birlikte ortaya bundan sonra. Bütün ifadelerimiz ve beyanlarımız mahkemede dinlendi ancak buna karşın iltihak taleplerimiz reddedildi. Iltihak talebimizin reddedilmesi da şu gelmek oluyor; biz hangi dosya üstelik dinlenen şahit ifadelerine müdahale edebildik. Buradan çıkma olan tahliye kararına itiraz edebileceğiz. Ağız Ağıza hep barolardan katılan meslektaşlarımız iltihak kararı verilmeyerek dosyadan diskalifiye edildiler. Belirgi bakımından savcı, 6 aydan 4 yıla büyüklüğünde dam istemiyle cezalandırılmasını istedi. Maznun vekili yazılmış beyanda bulunmak amacıyla süre istediğinden mahkeme, 20 Sülale’a bırakıldı. 20 Aile haset karar çıkacak ancak dediğim kabilinden hemen bu 2 maznun ile ilişik değişmeyen çıkacakö diyerek konuştu.

Kaynak dökümü: —————————Ankara Barosu Hayvan Hakları Merkezi Başkanı Tuğba Gürsoy açıklaması-Adliye önünden detaylar

Haber-Azrail: Hasan DÖNMEZ-Salih BÜYÜKSAMANCI-Melih İlhan DÖNME/KONYA,)

================================================

BAKAN KARAİSMAİLOĞLU: BURSA METRO HATTININ MECMU EKONOMİK KAZANCI 871 MİLYON 470 BİN DOLAR OLACAK ULAŞTIRMA ve Enfrastrüktür Bakanı Adli Karaismailoğlu, ” Bursa’yı ‘Balıkesir-Bandırma-Bursa -Yenişehir-Osmaneli Aceleci Katar Hattı’ projesi ile baştan demir hat ile kavuşturuyoruz. Şehrimizin demir hat altyapısını geliştirerek, abra taşımacılığı ile Bursa’nın hem endüstri hem üstelik tarımda geri hizmet kabiliyetini ve rekabetçi gücünü geliştireceğiz. Cümle projemiz tamamlandığında, seyahat süreleri hem Ankara-Bursa hem de Bursa- İstanbul arası kısaca 2 saat 15 zaman olacaktır” dedi. Say-YHT Gar- Şehir Hastanesi Yer Alti Treni Hattı ile bile çokça şişman maddi kazanımlar gerçekleşeceğini belirten Karaismailoğlu, “Hattın tamamlanmasıyla toplam iktisadi ateşçi 871 milyon 470 bin dolar olacaktır” ifadelerini kullandı.

Iblağ ve Enfrastrüktür Bakanı Adaletli Karaismailoğlu, tığ kol temaslarda çıkmak için Bursa’ya geldi. Bakan Karaismailoğlu’na Bursa Valisi Yakup Canbolat, Bursa Büyükşehir Şehremini Alinur Magnezit, SELIM Tümen Bursa milletvekilleri ve DOĞRU Tümen İl Başkanı Davut Gürkan haremlik etti. Vekil Karaismailoğlu önceki kendisine Bursa Mücahede-Site Hastanesi Metrosu ve Bursa Hızlı Şimendifer Projesi’ndeki incelemelerde bulundu. Yapı Yeri alanında yetkililerden hikmet düz Vekil Karaismailoğlu, “Bugün Bursa’ya hem Uludağ Yolu, Çalıyolu 1. Adım ve Keles Çevreyolu kadar aynı dizi kara yolu projemizin dolgun küşat töreni ve TEKNOSAB Kavşağı anne atma törenini gerçekleştireceğiz. Ayrıca Bursa Himmet – YHT Gar – Site Hastanesi Metrosu ve Bursa hızlı katar projemizin akıbet durumlarını inceleyeceğiz. Şu anda sizlerle bugünkü programımızın önceki durağı olan, Bakanlığımız vasıtasıyla çalışmalarını sürdürdüğümü Çabuk Tren Şantiyesi’ndeyiz. Bursa’yı ‘Balıkesir-Bandırma-Bursa-Yenişehir-Osmaneli Acul Katar Hattı’ projesi ile yeniden demir hat ile kavuşturuyoruz. Ankara-İstanbul YHT Hattı’na angajmanlı adına koşa hatlı, çabuk katar hattı mensur ediyoruz. Projemiz; altyapı imal çalışmalarını sürdürdüğümüz, toplam 145 kilometre altyapı ile 201 kilometre üstyapı yapım işini kapsamaktadır. Proje kapsamında 7 adet istasyon inşasının beraberinde, bütün uzunlukları 18 kilometre olan 12 sayı tünel, 4,6 kilometre olan 10 sayı kaçış tüneli, 1 kilometre olan 5 skor Haris-Kapa tünel, 4 kilometre uzunluğunda 28 nüsha demiryolu köprüsü,  4 kilometre uzunluğunda 4 adet köprü yol ve 1,5 kilometre uzunluğunda 66 adet ast geçit ve toplam 155 adet açma imalatı yapılacaktır” diye niteleyerek konuştu.

‘ANKARA-BURSA, BURSA-İSTANBUL ARASI 2 SAAT 15 DAKİKA OLACAK’Projede gelinen son durumla ait bile hikmet veren Vekil Karaismailoğlu, şunları söyledi: “Şehrimizin demir yolu altyapısını geliştirerek, denge taşımacılığı ile Bursa’nın hem uran hem bile tarımda geri hizmet kabiliyetini ve rekabetçi gücünü geliştirecek projenin serencam durumu üzerine sizleri haberdar etmek istiyorum. Şu anda; Osmaneli-Yenişehir istikametinde zir bina çalışmalarına devam ediyoruz. Güzergahın başlangıcı ile 48’inci kilometreleri arasındaki enfrastrüktür çalışmaları kapsamında, 2 milyon 100 bin metreküp kazı ve 350 bin metreküp nitelikli dolgu yapılmıştır. Yer İşlerinde yüzde 18 feyiz sağlanmıştır. Osmaneli bölgesi tünellerinde kazı desteklemede 9 bin 800 metreye ulaşılmış ve toplamda yüzdelik 48 bereket sağlanmıştır. Tünellerde istila beton işlerine birlikte bitmeme ediyoruz. Alt geçit-küşat-güreşçi köprüsü-viyadük işlerinde dahi 28 bin metreküp beton dökümü doğru ve yüzde 32 ilerleme sağlanmıştır. Toplamda şerh-madun argıt-köprü kabilinden 34 adet yapı bitmiş olup 19 modül yapıda çalışmalar devam etmektedir. İstasyon projelendirme çalışmalarımız üstelik devam etmektedir. Bursa-Yenişehir istikametinde ise TCDD’den doğrulama alınan önce 10 kilometrelik kısımda dip çatı çalışmalarına başlanmıştır.  Bu kapsamda evvel 2 kilometrede sub balast ve balast serim imalatlarını bitirdik. Travers ve rayların üretimine da bitmeme ediyoruz. Antrparantez 10 bin 300 titrem ray dahi sahaya mevrut ve arka yapıya raylar sevk edilmeye başlamıştır. Cemi projemiz tamamlandığında, gezi süreleri hem Ankara-Bursa hem birlikte Bursa-İstanbul arası yaklaşık 2 saat 15 zaman olacaktır.”

‘RAYLI SİSTEM UZUNLUĞU 52 KİLOMETREYE ULAŞACAK’Yer Alti Treni projesiyle ilişkin üstelik açıklamalarda mevcut Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, projenin tamamlanmasıyla Bursa’daki raylı sistem uzunluğunun 52 kilometreye ulaşacağını söyleyerek, “Bursa’de devam fail bire bir özge muhteşem raylı cümle projemizde Faaliyet-YHT Gar-Site Hastanesi Metro projemizdir. Düzentileme-YHT Gar-Site Hastanesi Metro Hattı yapımı, Bursa Büyükşehir Şehremaneti Başkanlığı ile Bakanlığımız beyninde 8 Haziran 2020 tarihinde imzalanan devir protokolü ile Bakanlığımızca devralınmıştır. Mecmu 4 istasyon ve 5 kilometre uzunluğunda olan Say-YHTGar-Site Hastanesi Yer Alti Treni Hattı’mız tamamlandığında Bursa ilimizdeki raylı tümce uzunluğu 52 kilometreye ulaşacaktır. Mevcutta işletmede olan Himmet-Arabayatağı Metro Hattı; yapacağımız temdit ile Mudanya Bulvarı’nı itmam ederek YHT Gar ve nihayetinde Kent Hastanesi’hangi ulaşacak ve Bursalı vatandaşlarımızın şehirlerarası erişim ve esenlik hizmetlerine erişimi kolaylaştıracaktır. Hattın yer oylumlu iki durağı hızlı şimendifer istasyonu ve sayrılarevi istasyonudur. Beş Altı evvel bahsettiğim yapımı devam fail Bursa-Yenişehir-Osmaneli YHT Hattı ile metronun entegre edilmesi ile cemi Bursa’nın hızlı katar erişimi amacıyla abat ve aksamayan benzeri alternatif sunulacaktır” dedi.Bakan Karaismailoğlu, yer alti treni projesine, bir antrepo sahası ve 2 istasyonun elan dahil edildiğini da söyledi. Karaismailoğlu, “Projemiz kapsamına antrepo sahası ve 2 istasyonu görükle uzatması üstelik dahil edilmiştir. Bu kısımdaki inşaat faaliyetlerine bile 2023 yılı geçmiş çeyreğinde başlamayı hedefliyoruz. Bu eskimemiş kuruluş, şehrin yekpare metro miftah filosunun bakım ve tamirat ile otopark alanı ihtiyacına dahi hizmet edecektir. Mevcut Emek İstasyonu’ndan sonra hattın geçmiş bin 300 metresi hemzemin adına geçilecektir. Bu noktadan sonra hattın inşası açgözlü-kapa yöntemiyle gerçekleştirilecek ve bittiğinde hattımız, caddelerin altından geçen ve yüzeyde düz obstrüksiyon etmeyen bire bir tümce kendisine çalışacaktır. Şu anne büyüklüğünde; 480 bin metreküp kazı yaptık. 12 bin 400 sayı 250 bin metre kazık yerleştirdik. 130 bin metreküp beton dökümü gerçekleştirdik. Çalışmalarımız sırasında Bursalıların günlük hayatlarına aksi sıkıntı etmemesi için trafik tedavül projelerimizi de tamamladık. Mücahede yapacağımız yollarda alternatif canip yollar tevlit çalışmalarımıza başladık, 22 bin 900 metrekare asfalt serme çalışması yaptık ve yapmaya üstelik bitmeme ediyoruz” ifadelerini kullandı.’BURSA’YA 43 MİLYAR LİRALIK YATIRIM YAPTIK’Son 20 yılda Bursa’nın ulaşım ve iletişim altyapısına 43 milyar liralık envestisman yapıldığına ilgi calip Bakan Karaismailoğlu, Mesai-YHT Gar-Şehir Hastanesi Metro Hattı’nın ekonomiye 871 milyon dolar katkısı olacağını belirterek şunları söyledi:

“Faaliyet-YHT Gar-Kent Hastanesi Metro Hattı’mız, faaliyete geçtiği zaman itibariyle çokça büyük maddi kazanımlar gerçekleşecektir. 2023-2050 yılları arasındaki 27 almanak projeksiyonda; zamandan 797 milyon dolar, kişmiri yolu bakım ve işletmesinden 58 milyon dolar, önlenecek kazalardan 1 milyon 170 bin dolar ve çekicilik kirliliği, abuhava değişikliği, bağrış çağrış kabilinden dışsal faydalardan 15 milyon 640 bin dolar tevessül etmek için hattın tamamlanmasıyla mecmu soylu erki ocakçı 871 milyon 470 bin dolar olacaktır. Sanayimizin, ticaretimizin, tarımımızın ve turizmimizin genişlik önde mevrut şehirlerinden biri olan Bursa’nın muvasala ve bildirişim ağını güçlendirecek gelişigüzel projenin öneminin farkındayız. Bursa’yı geleceğe taşıyacak çokça kocaman projeleri hayata geçiriyor, bir güzel strateji ediyoruz. Akıbet 20 yılda Bursa’nın hoppadak erişim ve bildirişim altyapısına yaklaşık 43 bilyon 153 milyon liralık yatırım yaptık. 2003’te 195 kilometre mukassem yolu vardı. Zaman hep bölünmüş sefer uzunluğunu 597 kilometreye ulaştık. Yollarının 148 kilometresi BSK kaplamalıydı. Bu rakamı toplamda 772 kilometreye çıkardık.”

Share: