Milli Piyango Yılbaşı Çekilişi’nin büyük ikramiyesi Bursa’ya daha çok: Bilet online adına seçilerek alınmış

Milli Piyango Yılbaşı Çekilişi’nin şişman ikramiyesi Bursa’ya imdi: Bilet online kendisine seçilerek alınmış

Bayi işletmecisi: “Basılı biletler tükenmişti, online adına oynatılan 12 biletin birine çıktı”

“Bana çıksaydı yerdim, fakire dağıtırım diye hile söylemeye lazım bulunmayan”

BURSA – Milli Piyango Yılbaşı Çekilişi’nin iri ikramiyesi olan 200 milyon TL, bu sene 6-5-3-0-3-0-3 rakamlarının bulunduğu çeyrek bilete isabet etti. Nazik ikramiyenin derkenar ettiği biletlerden biri ise Bursa’birlikte Inhisar bayisinden online adına seçilen bilet olduğu öğrenildi.

Milli Piyango Yılbaşı Nazik İkramiye çekilişi, geri saat 23.00’te başladı. Bu sene, 200 milyon TL’lik büyük ikramiye 6-5-3-0-3-0-3 rakamlarının bulunduğu çeyrek bilete çıkıntı etti. Balaban ikramiyenin intişar ettiği biletler ise belli oldu. Biletlerden biri Giresun eşkal ve Bursa hat Osmangazi ilçesinde online namına satıldı. Bursa’birlikte talihlinin ki olduğu elan bilinmezken büyük ikramiyenin satıldığı bayi belli oldu.

Talihli biletini online namına seçilerek almış

Bileti model Osmangazi ilçesi Elmasbahçeler Mahallesi’nde mevcut Uğur Tekel bayide online namına seçilerek satıldığı öğrenildi. Şişman ikramiyenin çıkmış ettiği bileti satan Tekel bayinin işletmecisi Onur Amaç, “Makinadan oynanan bilette kullanılmış. Makinada bütün 12 bilet oynanmış, bunlardan birine ise iri ikramiye nasip eseri kullanılmış etti. Çeyrek Altın bilete çıktığı üzere 50 milyon TL. Bilet bana çıksaydı yerdim, fakire falan arkalama ederdim diye domates dolması söylemeye lüzum namevcut. Bu mal öyle yenir yani. İkramiye bizim bayiden satılan tıpkı bilete çıktığı için bahtiyar oldum. Aynı yandan dükkanımın reklamı olmuş oldu, antrparantez müşterimize çıkması de bahtiyar etti bizi. 2024 yılında da inşallah bu büyüklüğünde bahtlı oluruz ve bileti bizden alan müşterimize kazanç. Basılı biletler tükenmişti, 12 çıngı makinadan oynatmışız elden ikramiyede 12 biletin birine bundan sonra” dedi.

Öte yandan, bu sene 1 bilyon 395 milyon 900 bin TL’lik ikramiyenin dağıtıldığı 2023 Milli Piyango Yılbaşı Hususi Çekilişi’nde hep 15 kategoride çekiliş gerçekleşti. 200 milyon, 20 milyon, 2 milyon, 1 milyon, 500 bin, 50 bin, 20 bin, 10 bin, 5 bin, 3 bin, 2 bin, 800, 400, 200 (amorti) ve 200 bin TL (teselli) kazandıran yılbaşı bilet numaraları, noterlik huzurunda belirlendi. Amorti huruç eden rakamlar ise 0 ve 6 oldu.

Share: