Hava Bilgisi, Maşrık Karadeniz’de Yaşanacak Fırtına ve Sere Alın Uyardı

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü, cuma namazı günü Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin’de bora yağmur beklendiği duyurdu. Meteoroloji, yurttaşları; dominant, feyezan, sebep, toprak kayması, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar üzere olumsuzluklara karşı uyardı.

Hava Bilgisi Genel Müdürlüğü, cuma namazı günü Maşrık Karadeniz bölgesinde ateş yağmur beklendiğini açıkladı. Meteorolojinin açıklamasına bakarak Giresun ve Trabzon’da sağlam, Rize ile Artvin’in kuzey ilçelerinde çok akva ve acı sağanak yağışın beklendiğini duyurdu. Meteoroloji, yurttaşları; dominant, taşma, sebep, göçü, yağmur simultane akva rüzgar ve ulaşımda aksamalar kabilinden olumsuzluklara cebin uyardı. Meteorolojinin açıklaması şöyle:

“Yapılan serencam değerlendirmelere bakarak; 23.09.2022 Cuma Namazı ilk saatlerden itibaren Giresun ve Trabzon çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Rize ile Artvin’in kuzey ilçelerinde çokça akva ve elem (51-100 kg/m2) bora ve asuman gürültülü sağanak yağmur beklendiğinden sel, seylap, saika, toprak kayması, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar üzere olumsuzluklara karşı titiz ve tedbirli olunması gerekmektedir.”

Share: