Habermetre, “Efsanevi Dostu Markalar”ı markaları raporladı

Habermetre, her dönme sokaklarımızda gördüğümüz hem sevgiye hem dahi ayrımsız deri mamaya ihtiyacı olan canlılar için geliştirdikleri toplumsal gravite projeleri ile çıkmaz hayvanlarının dirim koşullarının iyileştirilmesine, korunmasına ve bu alanda farkındalığın artırılmasına ulama sağlayıcı “Hayvan Dostu” markaları inceledi.

“Hayvan Dostu” markalar, Efsanevi Hakları Federasyonu (HAYTAP), Hayvanları Çaresizlik ve İlgisizlikten Esirgeme Derneği (HAÇİKO), Ahbap ve Türkiye Hayvanları Himaye Derneği kabil hayvanlara yardım eden kuruluşlar ile iş birliğine da her an çokça sayıda yarar sağlayıcı projeler geliştirdiler. Projelerin temel başlıkları ise, “sokakta ve efsanevi barınaklarında hararetli canlılara abla bağışları”, “kedi ve kapik evleri yapımı” ve “otama ihtiyaçlarının karşılanması”na yönelik destekler adına öne daha çok.

“Hayvan Dostu Markalar” ve Servis Edilen Matbuat Bültenlerine Dayalı Vukuf Yansımalarından Özetler:

Semtpati “Çıkmaz Hayvanlarıyla Akıllıcasına ve Sakıncasız İletişim Ihdas” Eğitimlerine Başladı – 11 Ocak

İş insanı ve hayvansever İpek Kıraç aracılığıyla geliştirilen, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) desteğiyle İstanbul’un mahallelerinde yaygınlaştırılan SemtPati projesinin mobilize uygulaması ile fahri hayvanseverler, mahalle mahalle kül şehrin sokak köpeği haritalandırmasının yapılmasını sağlıyor. Köpek eğitmeni Gamze Aral marifetiyle verilen “Köpeklerle Akıllıca ve Emin İletişim” eğitiminde, köpeklerle zinde tıpkı bildirişim kurulması için tanışma anında ve sonrasında yapılması ve yapılmaması gerekenler çocuklara aktarıldı. Eğitim sonrasında ise Koçtaş eliyle sağlanan kedi-köpek kulübeleri füru marifetiyle boyandı ve barınaklara bağışlandı.

Profilo, Bu Kez Patili Dostlarımıza “Oh be” Dedirtiyor – 14 Ocak

Doğaya, çevreye ve cemi canlılara olan sorumluluğu her ant dolay planda tutan Profilo, sokaklardaki patili dostlarımızın kışı hamam ayrımsız yuvada geçirmeleri üzere 50 noktada kapik kulübesi konumlandırması başlattı.

Minik yâran için #KaputaVur – 20 Ocak

ikinciyeni.com, kışın antipatik havalarda kaputun içine saklanıp motorun sıcaklığıyla ısınmaya çalışan kedileri istirdat fikriyle geçtiğimiz yıllarda başlattığı #KaputaVur projesinin üçüncü filmini yayınladı.

Uludağ Ruh, sokak hayvanlarını unutmadı – 24 Ocak

Sokak hayvanları soğuk havanın birlikte etkisiyle kayıt ve su bulmakta zorlanıyor. Uludağ Ruh, hizmet bölgesinde düzlük kayran Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’daki kişi dostların bugünleri mamasız ve susuz geçirmemeleri üzere başlattığı ‘Sevgimiz, Enerjimiz Sizinle’ projesini bu sene üstelik sürdürüyor. Proje kapsamında bilcümle muamelat merkezlerinin önünde temiz çaça ve akarsu kapları bulunduran şirket pisik, köpek ve kuşların besinsiz kalmaması amacıyla çalışıyor.

Bien’den minik patilere “pisik evi” – 28 Ocak

Yapı sektörünün önde mevrut şirketleri beyninde düz düzlük Bien, antipatik şita şartlarında sokakta kıpırdak kedilerin tahaffuz ihtiyaçları için Türkiye’nin dört bir yanına 1000 skor pisik evi dağıtıyor.

Mavi kapaklar sokak hayvanları üzere mama kabına dönüştürüldü – 31 Ocak

Nestlé Purina PetCare’in çıkmaz hayvanlarının beslenme, tahaffuz ve sahiplendirme konularına hal üretmek amacıyla Impact Hub İstanbul ve Circular Mind işbirliğinde gerçekleştirdiği Canımız Sokakta projesinin akıbet fazı çocukların desteğiyle tamamlandı. Bursa Uludağ Üniversitesi Baytar Fakültesi İç Hastalıkları Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebru Dik tarafından yaklaşık 750 çocuğa domestik hayvan davranışları ve bakımının yanında çıkmaz hayvanlarıyla ilgili farkındalık eğitimlerinin verilmesinin peşi sıra gökçe plastik kapak çokluk programı başlatıldı. Çocuklara geridönüşüm farkındalığı kazandırılırken semavi kapaklar dahi çıkmaz hayvanları amacıyla dönüştürüldü ve 35 sayı mama kabı elde edildi. Çaça kapları okullara ulaştırıldı ve Friskies mamaları ve Nestlé Pure Life sularıyla gelişigüzel sokak hayvanlarının kullanımına sulundu.

MNG Kargo esenlik taşıyor – 1 Şubat

MNG Kargo, barınaklarda hayat dolu bakıma eksikli hayvanlara hep bindi olabilsin diyerek müzaheret yazmak isteyen müşterilerinin gönderilerini yüzdelik 50 indirimle taşıyor. ‘Barınak Kampanyası’ kapsamında MNG Kargo müşterileri, varış adresi efsanevi barınağı olan arkalama gönderilerini tekmil şubelerden tenzilatlı yerine gönderebiliyor.

Koçtaş’tan Minik Dostlarımız İçin Ameliye ve Dayanabilen Kulübe Yapımı Önerileri – 4 Şubat

Koçtaş, itici ve karlı şita günlerinde çıkmaz hayvanlarını ısıtacak pratik kulübe yapımı önerileri sunuyor. Minik dostlarımız üzere dayanabilen kulübeler boşaltmak isteyenler aradıkları cümle detaylara Koçtaş Zihayat Evler Blog’dan ulaşabiliyor.

iyzico ile Sevgililer Haset’nde Kalpler Sokak Hayvanları İçin Atacak – 10 Küçük Ay

iyzico, Sevgiler Haset’nde hediye kendisine alınan fakat daha bilahare bakılamayarak sokağa infirak edilen yerli hayvanlarla ait bir kampanya başlattı. Bu Sevgililer Haset’nde kalplerimizin çıkmaz hayvanları için atsın diye Ahbap ile gerçekleştirilen iş birliği ile Türkiye genelindeki barınaklara abla bağışı yapılıyor. iyzico, 1 titrem çaça bağışı ile kampanyayı başlattı.

n11’den Dünya Pisik Haset’ne hususi bağış kampanyası – 14 Gücük Ay

n11.com, 17 Küçük Ay Acun Pisik Günü’hangi hususi patili dostları mutlu edecek tıpkı ödül kampanyası düzenliyor. 17 Gücük Ay’a (2022) büyüklüğünde n11.com’dan 1 TL ve üzeri aksata yapan tekmil kullanıcılar, patili yâran amacıyla indirimli fiyata verilen mamaları Türkiye Hayvanları Siper Derneği Barınağı’na bağışlayabilecek.

Habermetre İletişim: anlatım@habermetre.com

Koçtaş’tan Minik Dostlarımız İçin İndirim Kampanyası – 15 Şubat

Koçtaş, havaların adamakıllı soğuduğu bu günlerde bilcümle pisik, kapik mamalarında ve pet ürünlerinde 10-18 Gücük Ay 2022 tarihleri beyninde 40’a varan iskonto kampanyası başlatıyor. Koçtaş, 17 Gücük Ay Kediler Haset kapsamında başta İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya üzere balaban iller tutmak için 96 mağazasında, Koçtaş Umumi Müdürlüğü ve Koçtaş AR-GE Merkezi uğrunda pisik evleri konumlandırıyor. Koçtaş ayrıca, efsanevi dostlarımız için abla desteği bile sağlıyor.

Tetra Hijyenik ve Bana Ayn Kulak Ol Derneği çıkmaz hayvanları için umum ele verdi – 15 Küçük Ay

Dünyanın önder besin işleme ve paketleme çözümleri şirketi Tetra Münezzeh, sürdürülebilir ayrımsız acun için çalışmalarına devam ediyor. Tetra Sili içecek kartonu atıklarından üretilen kedi ve kapik evleri Bana Göz Kulak Ol Derneği’nin desteği ile sokak hayvanlarına barınak olacak. Seçkin tür gelgel şartına dayanacak şekilde imal edilen kedi ve köpek evleri ilk etapta Giresun, Muş ve İstanbul’dahi onlarca sokak hayvanının dondurucu kış günlerini korunaklı benzeri yuvada geçirmesini sağlayacak.

Patili Yâran İçin Pet Tech Startups Başvurularını Kaçırmayın! – 16 Küçük Ay

Patili dostlarımızın hayat koşullarını ıslah etmek için çalışmalarına devam eden Nestlé Purina PetCare, domestik hayvan bilimi için uygulayım bilimi ve girişimleri destekliyor. EU-Startups Summit kapsamında gerçekleştirilen konkur ile efsanevi dostu projeler ödüllendirilecek. Nestlé Purina Lab sponsorluğunda bu sene 12-13 Mayıs tarihleri beyninde Barselona’dahi gerçekleştirilecek etkinliğin son müracaat tarihi 18 Gücük Ay 2022.

Hepsiburada’dan Acun Kediler Günü’nde HAYTAP’a manalı destek – 17 Şubat

Türkiye’nin Hepsiburada’sı 17 Küçük Ay Acun Pisik Haset üzere Efsanevi Hakları Federasyonu HAYTAP ile el ele vererek çıkmaz hayvanlarına lağvolmak üzere bütün 50 bin günce öğüne balya gelen 2 ton çaça bağışı yaptı.

Koçtaş Mağazaları Kedilerin Yuvaları – 17 Şubat

17 Küçük Ay Acun Kediler Günü’nü kutlayan Koçtaş, bu kapsamında ilkin İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya gibi büyük iller koyulmak üzere 96 mağazasında, Koçtaş Umumi Müdürlüğü ve Koçtaş AR-GE Merkezi önünde pisik evleri konumlandırıyor. Patili dostlarımız bu hususi günde yuvalarına kavuşuyor. Koçtaş antrparantez, efsanevi dostlarımız için mama desteği üstelik sağlıyor.

VEDAŞ ekipleri çıkmaz hayvanları ve melez hayatı amacıyla doğaya eşya bıraktı – 29 Mart

Muş’ta, kip coğrafyada zindelik arızalarını gidermede nazik ceht harcayan VEDAŞ ekipleri, bölgede canlı olan kar yağışı zımnında şart bulmakta yük dinamik melez hayatı ve çıkmaz hayvanlarını beslemeyi da boşlama etmiyor. Ruh arızalarına revan ekipler, araçlarında bulundurdukları yiyecekleri kar üzerine sererek hayvanların beslenmesine havari oluyor.

Eti “BenimDostum’O” projesiyle çıkmaz hayvanlarına desteğini sürdürüyor – 3 April

Eti Benim’O 2019 yılında hayata geçirdiği “BenimDostum’O” projesiyle çıkmaz hayvanlarının korunmasına ve bu alanda farkındalığın artırılmasına katkı sağlamaya devam ediyor. HAYTAP, HEPAD ve ENCANDER gelişim birliğiyle yürütülen projenin dördüncü yılında Bursa ve Silivri’de kâin üç efsanevi barınağına bindi sağlandı. Çıkmaz hayvanlarının beslenme ve barınma ihtiyaçlarının karşılandığı ve tedavileri için lazım keyif cihazlarının realizasyon edildiği proje kapsamında bugüne büyüklüğünde binlerce sokak hayvanının yaşam şartları iyileştirildi.

Hurda malzemeler OEDAŞ’ta yuvaya dönüştü – 3 Nisan

Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Yardımcı illerinin neşelilik dağıtım hizmetini sağlayıcı OEDAŞ, çıkmaz hayvanlarına müteveccih projelerine bitmeme ediyor. 2021 yılında başlattığı “Can Dostlar” projesi ile sokak hayvanlarının mama ve tedavi ihtiyaçlarının karşılanmasına bindi olan OEDAŞ, 4 April Acun Çıkmaz Hayvanları Haset nedeniyle manalı bire bir çalışmaya henüz imza atarak, depolarında bulunan hurda malzemeleri barınağa dönüştürdü.

Profilo’dan 4 Nisan Sokak Hayvanları Günü’hangi Hususi Abla Bağışı – 4 April

Doğaya, çevreye ve parçalanmamış canlılara olan sorumluluğu her zaman civar planda markajcı Profilo sokaktaki patili dostlarımızın beslenme ihtiyaçlarına destek olmak için güzeşte yıl hayata geçirdiği kulübe ve mama kabı konumlandırma noktalarının sayısını arttırdı. Antrparantez, 4 Nisan Dünya Çıkmaz Hayvanları Haset’ne özel Ahbap Derneği eliyle abla bağışında bulundu.

ZUBİZU Dürü Puanlarınızı HAYTAP ile Mamaya Dönüştürün, Patili Dostlarımıza Müzaheret Edin! – 4 Nisan

ZUBİZU, patili dostlarımıza mehabetli bire bir destek nail olmak için HAYTAP ile tıpkısı araya geliyor ve ZUBİZU üyelerinin kullandıkça kazandıkları hediye puanları mamaya dönüşüyor. “4 Nisan Acun Çıkmaz Hayvanları Koruma Günü” kapsamında HAYTAP teşrikimesai ile hayata geçirilen ve Nisan kocaoğlan (Nisan 2022) sonuna büyüklüğünde sürecek kampanyada, ihsan puanlardan toplanan mama yardımının 20’si kadar ekstra abla yardımını dahi ZUBİZU sağlayacak.

Habermetre İletişim: rapor@habermetre.com

PınarOnline’dan Acun Çıkmaz Hayvanları Haset’nde Haçiko’ya 750 kg abla bağışı – 5 Nisan

“Senin, bizim, hepimizin sorumluluğu” diyen PınarOnline, sokaklarda hayatını bitmeme ettirmeye çalışan dostlara ulaştırılmak üzere Hayvanları Çaresizlikten ve İlgisizlikten Dulda Derneği’ne (HAÇİKO) 750 kilo abla bağışında bulundu.

Rüzgâr Bear, Patili Dostlara Mono App ile bindi oluyor – 18 Mayıs

Özgün tarzını katıldığı toplumsal gravite projeleri ile destekleyen Rüzgâr Bear, Mono App ile yaptığı işbirliği sonucunda uygulamadan yapılacak rastgele alışveriş amacıyla hayvan barınaklarına bağışta bulunacak.

ZUBİZU’dan HAYTAP İş Birliği ile Patili Dostlarımıza 1 Titrem Mama Yardımı! – 25 Mayıs

ZUBİZU, iyesiz sokak hayvanlarına bindi üzere HAYTAP ile önemli tıpkısı teşrikimesai gerçekleştirdi. Kampanyaya katılan ZUBİZU üyelerinin uygulamada biriktirdiği ödül puanları çaça yardımına çevrildi. ZUBİZU bile toplanan mamanın 20’si büyüklüğünde munzam abla yardımı yaparak 1 ton abla toplanmasına destek oldu. ZUBİZU çalışanları ve HAYTAP gönüllüleri 23 Mayıs günü Reşadiye Ormanı’nda kimsesiz zooloji üzere topladıkları çaça ile yüzlerce patili dostumuzun karnını doyurdu.

GSK Türkiye ve TOG hareket birliğiyle plastik atıklar konferans eserine dönüştü – 1 Haziran

GSK Türkiye çalışanları ve Cemiyet Gönüllüleri Vakfı (TOG) gönüllüleri, artist Sulh Karayazgan küratörlüğünde yer ve hayvan haklarına dikkati bürümek üzere atıklardan zürafa heykeli yaptı.

Boehriger İngelheim’dan Dallar İçin “Kaşınma Dediğin” Söyleşisi – 2 Haziran

Boehringer Ingelheim Türkiye, Klinisyen Baytar Hekimler Derneği (KLIVET) teşrikimesai ile 4 April Acun Çıkmaz Hayvanları haset kapsamında çocuklara efsanevi sevgisini aşılamak için KidZania’de önce demonte pisik evi atölyesi ve sonrasında Terbiyeci/ Edip Ezo Sunal ile Baytar Hekim Çağıl Çokcoşkun Yılmaz’ın katılımıyla “Kaşınma Dediğin” konseptli bire bir konuşma gerçekleştirdi.

Yer Haftası’nda OEDAŞ projesi iri bağ gördü – 7 Haziran

Türkiye Belde Haftası çerçevesinde Eskişehir’üstelik düzenlenen etkinliklere katılan OEDAŞ temsilcileri, tanıttıkları ‘Birey Dostu’ projesiyle bent topladı. OEDAŞ; Mekân, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın koordinesinde 81 ilde planlı 1-7 Haziran Türkiye Belde Haftası etkinliklerine katıldı. Eskişehir’de gerçekleşen ve muvaffakiyetsiz atık temasının ele alındığı etkinlikte vadi alan OEDAŞ yetkilileri, sürdürülebilirlik projeleri ve atılan dikme direklerini sokak hayvanları amacıyla yuvaya dönüştürdüğü Birey Dostlar projesi karşı vukuf verirken, çocuklara bile kırtasiye seti bağış etti.

‘OPPO’yla Da Çekilemedi’ Projesinde 945 Kilo Çaça Bağışlandı – 10 Haziran

Didem Soydan, Umut Eker, Alican Aytekin ve Merve Oflaz’ın aralarında olduğu adlı isimlerin yerel hayvanlarının nesnel karşısına geçtiği ‘OPPO’yla De Çekilemedi’ projesinde 945 kilo abla bağışlandı.

Vaillant “Aşağılık Akbabaları Himaye Projesi” ile sürdürülebilir geleceğe desteğini sürdürüyor – 30 Haziran

Vaillant Türkiye ile Tabiat Derneği ortaklığında 2015 yılından bu yana devam eden Alelade Akbabaları Himaye Projesi’nde yılın önceki çeyreğinde himaye ve farkındalık çalışmalarına odaklanıldı.

17 Bilyon Adım, Çıkmaz Hayvanları İçin 7 Ton Mamaya Dönüştü – 21 Orak Ayı

Dünyanın adımları bağışa muhavvil önceki uygulaması Help Steps, kullanıcılarına çıkmaz hayvanlarına hoppadak hamle atarak destek olma fırsatı sunuyor. Sağlık ve iyiliği fikirli telefon uygulamasında bir araya getiren Help Steps vasıtasıyla hayvanseverler şimdiye kadar sokak hayvanlarına 16.8 bilyon adım bağışında bulundu. Tahminî 115 bin TL’lik maddi desteğe dönüşen adımlarla çıkmaz hayvanlarına 7 tondan fazla abla ve bakım desteği sağlandı.

OEDAŞ’ın “Birey Yâran” projesi ile çıkmaz hayvanlarının bakımı gerçekleştiriliyor – 28 Orak Ayı

Osmangazi Zindelik Dağıtım YEMEK (OEDAŞ), ‘Can Dostlar’ isimli sosyal güçlük projesi kapsamında 3 binin üstünde çıkmaz hayvanının, aralarında tümör ve ayn rahatsızlıkları üzere ameliyatlarının de olduğu tedavileri gerçekleştirildi, 900’den fazla birlikte kısırlaştırılma operasyonu yapıldı. OEDAŞ Direktörü Muzaffer Yalman, çıkmaz hayvanlarının dirim koşullarını düzeltmek için her sene cümbüş gösterdikleri benzeri ilde henüz otama odası açmayı hedeflediklerini bildirdi.

Habermetre İletişim: rapor@habermetre.com

Çalıştırıcı Topluluğu Çalışanları, Sokak Hayvanlarıyla Kuma Aynı Yaşam Kültürü İçin Semtpati Fest’te Buluştu – 30 Temmuz

Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi İpek Kıraç eliyle, İstanbul Büyükşehir Belediyesi desteğiyle başlatılan proje kapsamında, İBB’nin arızi bakımevlerinde küsurat ve SemtPati uygulamasında sahiplenilmeyi muntazır köpekleri Koç Topluluğu çalışanları ve aileleriyle buluşturan tıpkı festival düzenlendi. SemtPati Fest’te, çıkmaz hayvanlarıyla akilane iletişim ve beden dilinden, sorumlu efsanevi sahibi olabilmeye büyüklüğünde birçok farklı konuda eğitimler, söyleşiler ve kollar üzere eğlenceli atölyeler gerçekleştirildi.

Limak Filarmoni Orkestrası, sokak hayvanları için görüntü takanak – 2 Ağustos

Limak Vakfı’nın kurucusu olduğu Limak Filarmoni Orkestrası, sokak hayvanları yararına düzenlenecek konserle müzikseverlerle buluşacak. 4 Ağustos’ta Aspendos Antika Tiyatrosu’nda gerçekleşen konserin geliri sokak hayvanları yararına Çesal Derneği’hangi bağışlanacak.

Teleperformance iş birliği ile “Fon Fail Karınca Derneği”, cemiyet ve seyyare amacıyla çalışmaya devam ediyor – 17 Ağustos

Teleperformance Türkiye’nin, kurumsal sosyal rehavet vizyonuyla iş birliği yaptığı Tayf Eden Karınca Derneği, HAYTAP ve Türk Terbiye Vakfı (TEV) destekleri ile cemiyet ve gezegenin hayallerini akdetmek için projelerini sürdürüyor. 4 yıl boyunca eğitimlerine bindi vereceği öğrenci sayısını 50’ye çıkaran toplum örgütü, kurduğu uygulayım bilimi sınıfları ile eğitimde okazyon eşitliğine destek verirken, canlılık gösterdiği illerde gönüllülerle gelişigüzel oluşturduğu Hayvanları Himaye Programı ile canlıların yaşamlarının sürdürülebilirliği için çalışıyor.

Vodafone Rastgele Öz Yanımda’dan Pet Shop Alışverişi Sokak Hayvanları İçin Mamaya Dönüşüyor – 22 Ağustos

Vodafone, online alışveriş platformu Değme Madde Yanımda üzerinden bakir bir içtimai kampanya başlattı. Değme Şey Yanımda’bile pet shop kategorisinde yapılan değme alışveriş sonrasında Bu Çaça Benden makineleri sokak hayvanları üzere benzeri deri çaça bırakacak. Vodafone’lu olsun olmasın herkesin bindi verebileceği kampanyayla tıpkısı yandan evdeki hayvanların ihtiyaçları karşılanırken, bire bir yandan bile çıkmaz hayvanlarına abla sağlanacak.

Hepsiburada’dan Dünya Köpek Haset’nde HAÇİKO’ya Düşündürücü Destek – 25 Ağustos

Hepsiburada, HAÇİKO gelişim birliğiyle 26 Ağustos Dünya Köpek Haset’nde sokakta tüvana dostlarımızın 5000 öğünlük tagaddi ihtiyacını karşılıyor.

T-Talks bu kamer patili dostlarımızın sesi oldu – 31 Ağustos

Eğlence platformu TikTok’un “T-Talks” antetli sohbet serisinin bu ayki konusu patili dostlarımızdı. Türkiye’dahi efsanevi hakları üzerine lüzum yöneticisi oldukları STK’larla gerekse bireysel çalışmalarıyla bildik hayvan hakları savunucularından müzikçi ve Ahbap Derneği Umumi Heyet Üyesi Haluk Uzun ve HAÇİKO Derneği Kurucu Başkanı gazeteci Zenginlik Kesinti serinin bu ayki konukları oldu.

Cheetos Patili Dostlarımıza Yuva Buluyor – 7 Ilkgüz

PepsiCo’nun önde mevrut çerez markası Cheetos, çıkmaz hayvanlarının yaşam koşullarını düzeltmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Efsanevi Hakları Federasyonu (HAYTAP) teşrikimesai ile şok tıpkısı kampanya başlatan Cheetos, kestirmece 500 hayvanın temelli yuvalarını bulmalarına bindi oluyor. Proje kapsamında, Türkiye genelinde 37 şehirden toplanan yaklaşık 500 sokak hayvanının bilgileri Cheetos’un resmi web sitesi olan cheetos adresine yüklendi.

Teknosa Gönüllüleri’nden afiyet hareketi – 22 Eylül

Farklı alanlarda gerçekleştirdiği toplumsal sıklet projeleriyle toplumda yarar yaratmayı hedefleyen Teknosa Gönüllüleri, bu kez üstelik Teknosa güvencesini ve tecrübesini haiz Preo ürünleriyle sıhhat hareketi başlattı. Teknosa çalışanları proje kapsamında çocuk, tüvana ve kadından, sağlık, mekân ve patili dostlarımıza büyüklüğünde değişik konularda yoğunlaşan sivil toplum kuruluşlarıyla hareket birliğine gidiyor.

Gratis ve Martı’dan 4 Teşrinievvel Hayvanları Siper Haset’hangi hususi proje – 28 Eylül

Değme sene 4 Ekim Hayvanları Himaye Günü’ne hususi yerine Türkiye’nin dört bir yanı sıra bulunan mağazalarında ücretsiz mama dağıtımı işleyen Gratis, bu yıl de patili yâran amacıyla tıpkısı proje gerçekleştiriyor. Gratis, bu sene mağazalarında ücretsiz adına dağıtacağı abla paketlerine eklenmiş namına daha çok çıkmaz hayvanına ulaşılması için önder mobilite platformu Martı ile teşrikimesai gerçekleştirdi. 4 Ilk Teşrin Hayvanları Dulda Haset’nde hem mağazalarda hem da Martı aracılığı ile 2’şer ton atılmak amacıyla toplamda 4 ton ücretsiz mama dağıtılacak.

Getir’den çıkmaz hayvanlarına 1 milyon ten mama – 29 Eylül

Hızlı teslimat sektörünün öncüsü Getir, 8 yıldır çıkmaz hayvanları için hayata geçirdiği abla toplama projesinde bu yıl “Patiye El Ver” diye 1 milyon sert balya mevrut 150 titrem çaça toplayacak. Milyonlarca kullanıcısının da desteğiyle toplanacak mamalar, Efsanevi Hakları Federasyonu (HAYTAP) iş birliği ile Türkiye’nin dört bir yanındaki patili dostların beslemesinde kullanılacak.

Habermetre İletişim: ifade@habermetre.com

Migros, çıkmaz hayvanları üzere 4.423 ton gıda bağışladı – 1 Ekim

Efsanevi Hakları Federasyonu (HAYTAP) iş birliğinde 8 yıl geçmiş başlattığı “Artan Tazeler Siftinlik Dostlarımıza” projesi kapsamında yaptığı 4.423 titrem gıda yardımı ile çıkmaz ve orman hayvanlarının beslenmesine bindi veren Migros, 4 Ekim Hayvanları Esirgeme Günü’hangi hususi “#PatiliDostlaraİyiGelecek” kampanyası ile müşterilerini, bir paket mamayı evdeki birey dostları amacıyla alırken, bir paketi üstelik sokaktaki minik dostlarımız üzere almaya davet ediyor. Migros, 9 Ilk Teşrin tarihine kadar meri olan “#PatiliDostlaraİyiGelecek” kampanyası kapsamında evcil efsanevi çaça ve aksesuarlarını yüzde 40 indirimli kendisine hayvanseverlerle buluştururken, sokaktaki canlar amacıyla düş oluyor.

Temas Pati Taksi yolculuğu ayrımsız ten mamaya dönüşüyor – 1 Ilk Teşrin

BiTaksi, 4 Ilk Teşrin Dünya Hayvanları Koruma Günü kapsamında aplikasyon içerisinde meydan düzlük “Pati Göçüm” özelliğini kullanarak evcil hayvanıyla gezi yapanlar namına çaça desteği sağlıyor. 1-5 Teşrinievvel tarihleri arasında gerçekleştirilecek projede kullanıcılar, BiTaksi’nin uygulama menüsünde bilgilerim alanında “yerel hayvanım var” seçeneği üzerinden kendisine arz mümasil ve uygun göçüm sürücüsü ile eşleşerek evcil hayvanları ile gelişigüzel gezi edebiliyor ve gelişigüzel gezi 1 deri mamaya dönüşüyor.

Kalyon Ana Ortaklık’den Bikes Hayvanlara Destek – 2 Ekim

Var olduğu seçkin alanda sürdürülebilir bir yaşamı asıl kayran Kalyon Holding, bu kapsamda; çevreye, topluma, doğaya ve doğanın bütün canlılarına katkıda bulunacak içtimai projelere imza atıyor. Kalyon Holding, 4 Ekim Dünya Hayvanlarını Himaye Günü kapsamında üstelik kimsesiz hayvanların kontrollü üremeleri ve kaliteli dirim sürmeleri için “Kısırlaştıralım, yaşatalım” söylemiyle ‘Sahipsiz Hayvanları Kısırlaştırma’ projesini hayata geçirdi.

CarrefourSA’nın Dost Hareketi projesinde abla desteği 45 tona ulaştı – 3 Ekim

Arkadaş Hareketi’nin 7. yılında dahi çıkmaz hayvanları amacıyla desteğini sürdüren CarrefourSA, 4 Ilk Teşrin Hayvanları Esirgeme Günü kapsamında gönüllülerin katılımıyla gerçekleşen Silivri efsanevi barınağı ziyaretinde 500 kg çaça dağıtırken, 2022 yılı Ilkgüz kocaoğlan bakımından CarrefourSA’nın sokak hayvanlarına mama desteği 45 tona ulaştı.

Enza Home’dan HAYTAP’a bindi – 3 Teşrinievvel

Enza Home, yerel efsanevi tırmalamalarına alın dayanıklı, kolay silinebilir güpür yapısına cemaat Petra Dayanak Takımı’nın lansmanı kapsamında sosyal medyada başlattığı kampanyayla patili dostlarının fotoğrafını paylaşan bütün amacıyla HAYTAP’a bağışta bulunuyor.

Hepsiburada’dan Hayvanları Himaye Haset’nde kulübe ve çaça bağışı – 3 Ilk Teşrin

4 Teşrinievvel Acun Hayvanları Siper Günü’nde, Türkiye ve bölgesinin reis e-ticaret platformu Hepsiburada, tamam toplumsal ağırbaşlılık projelerini topladığı “HepsiYürekten” çatısı altında, efsanevi haklarının öncü derneklerinden Hayvanları Çaresizlikten ve İlgisizlikten Koruma Derneği (HAÇİKO) ile birlikte sokak hayvanları üzere abla bağışı kampanyası başlatıyor.

1 milyon kap mutluluk patili dostlarla buluşuyor – 4 Ekim

Her sene 4 Ekim Acun Hayvanları Dulda Haset çerçevesinde HAYTAP teşrikimesai ile patili dostlar için çaça desteği sağlayıcı Getir, bu sene “Patiye Umum Ver” diye 1 milyon cilt mama topluyor. Getir çalışanları de proje kapsamında Köktürk Efsanevi Sevenler Derneği Tahaffuz Alanı’nı musahabe ederek bakımı yapılan köpeklerle ilgilendi ve beslenmelerine havari oldu.

Boyner ve National Geographic, çandır hayatın korunması üzere “Bugün Var, Ferda Bulunmayan Olmasın” diyor – 4 Teşrinievvel

Yaban hayatın saf hayat alanı hangi efsus kim devir geçtikçe daralıyor! Boyner, National Geographic ile gelişigüzel “Zaman Var, Erte Namevcut Olmasın” diye, KuzeyDoğa Derneği’nin Sarıkamış Ormanlarındaki tabii yaşamı sübvansiyon projesine ve bölgede zinde vaşak, bozayı ve kurt kabilinden türlerin korunmasına katkıda bulunuyor.

Dardanel’den Yedikule Hayvan Barınağı’na Jazzy desteği – 4 Ilk Teşrin

Dardanel’in pet food markası Jazzy, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Haset’nü düşündürücü ayrımsız bağışla kutladı. Yaşama dostlarımızın beslenmesine destek olan Dardanel, özellikle Yedikule Efsanevi Barınağı görünmek amacıyla Türkiye’nin ayrımlı yerlerinde bulunan barınaklara mama bağışı yaptı.

Emlakjet’te domestik hayvan sahibi çalışanlara “sıcakkanlılık İzni” hakkı – 4 Teşrinievvel

Çevrimiçi taşınmazlar platformu Emlakjet, çalışanlarına yönelik geliştirdiği İnsan Kaynakları uygulamaları ile dikkat çekiyor. Emlakjet serencam olarak evcil efsanevi sahibi çalışanlarına müteveccih, can dostlarının bakıma ihtiyaçları olduğunda “sempati İzni” hakkını sundu. Evcil hayvan sahibi Emlakjet çalışanları, birey dostlarının sağlık işlemlerini ak yerine getirebilmek üzere yılda 2 yol kem ahit izin kullanabiliyor.

Habermetre İletişim: anlatım@habermetre.com

Ayrıntılar Esmer’nın Pisik Evlerini Patili Dostları amacıyla Renklendirdi – 4 Ilk Teşrin

İz bırakan projelere imza atan Kişmiri, 4 Ilk Teşrin Acun Hayvanları Himaye Günü’nde da ayrımsız dünyayı paylaştığımız patili dostları unutmadı. “Umut Benim” projesi kapsamında Kireçburnu Haydar Aliyev Parkı’nda tıpkısı araya mevrut öğrenciler, Kişmiri’nın pisik evine dönüşen iz kutularını boyadılar. Çocukların efsanevi dostları üzere hayalet ettikleri evleri öz elleri ile boyadıkları bu adamakıllı etkinlikte, kedilerin barınmasına ulama keşfetmek yerine 100 adet pisik evi ve mama kabı oluşturuldu.

Koton, Love Koleksiyonu ile Patili Dostalarımıza ‘Ayn Kulak Oluyor’! – 4 Teşrinievvel

Koton’un Bana Göz Kulak Ol Derneği iş birliğiyle, patili dostlarımızın dirim koşullarının iyileştirilmesine arkalamak üzere hazırladığı Love Koleksiyonu, yedinci sezonunda de iyiliğe dönüşüyor. 4 Ekim Acun Hayvanları Esirgeme Günü’hangi özel yerine Koton mağazalarında mama dağıtımı yapılırken, barınaklar ve doğadaki patili dostlarımıza dahi çaça ulaştırılıyor.

Mavi, ”Miav” pisik evleriyle patili dostları korumaya bitmeme ediyor! – 4 Ilk Teşrin

Mavi kedilerden sabah yeli alarak logosunu kıytırık bire bir lafız oyunuyla “Miav”a dönüştürdüğü tişört ve jean serisinin birlikte, Miav pisik evleriyle dahi hayvanları korumaya bitmeme ediyor. Mağazalarındaki kullanılmayan rafları sokaktaki fert yâran üzere pisik evlerine muhavvil marka, bu hususi projeyle imdi patiye dokunmayı ve hayvanseverlerin kalbini çalmayı sürdürüyor.

Yemeksepeti Market’le ‘Sepette İyilik Var’ – 4 Teşrinievvel

Türkiye’nin acul tecim platformu Yemeksepeti, Hayvanları Dulda Günü kapsamında hususi bire bir sosyal destek projesine daha imza attı. Mars Gıda tarafından organize edilen kampanyayla, 3-7 Ilk Teşrin tarihleri ortada Yemeksepeti Market kullanıcılarının alacağı herhangi bir Whiskas ve Pedigree çaça, Göktürk Barınağı’ndaki hayvan dostlarımıza dürü yerine gidecek.

Aksigorta, ‘Pati Plus’ edinen Aksigortalılar namına ENCANDER’e destekte bulunuyor – 4 Teşrinievvel

Aksigorta, patili dostların ihtiyaçlarına makul yadırgatıcı benzeri ürünü hayata geçirdi. ‘Pati Plus’ adı verilen pati özel sağlık sigortası ürünü, 25.000 TL ile sigorta sektöründe sunu erdemli yatarak otama güvencesi veriyor.Aksigorta, benzeri zamanda Özürlü ve Muhtaç Hayvanları Yaşatma ve Dulda Derneği (ENCANDER) ile gerçekleştirdiği teşrikimesai sonucunda, 1 sene süresince domestik hayvanı amacıyla ‘Pati Plus’ edinen Aksigortalılar yerine ENCANDER’e destekte bulunuyor. Üründe ayrıca lansmana ve 4 Ilk Teşrin Hayvanları Koruma Haset’ne hususi olarak 250 TL iskonto kampanyası sunuluyor.

Elektronik atıklar hayvanlar üzere bağışa dönüşecek – 4 Ekim

Müşterilerinin Dilek Kahvesi şubelerine getirdikleri e-atıklar hayvan bilimi için bağışa dönüştürülecek. ‘E-Atılan Paylaş’ projesi ile karbon salımının azaltılmasına birlikte katkı verilmesi hedefleniyor.

OEDAŞ, Hayvanları Siper Günü’nü vatandaşlar ve çalışanlarıyla kutladı – 5 Ilk Teşrin

OEDAŞ ‘Can Dostlar’ yük projesi çerçevesinde, 4 Ilk Teşrin Hayvanları Dulda Günü dolayısıyla manalı benzeri çalışmaya daha imza atarak, el müdürlüklerini konuşma fail vatandaşlar ve bu müdürlüklerde görev kayran çalışanlarına ihsan ettiği birer paket çaça ile çıkmaz hayvanlarının beslenmesi konusunda farkındalığın artırılmasına katkıda bulundu. Çalışanlar yoluyla Hayvanları Koruma Haset üzerine bilgi bile verilen tüketiciler, OEDAŞ’ın bu hediyesini kıvançla karşıladı.

Kırçiçeği’nden çıkmaz hayvanlarına 200 ton aşındırmak – 10 Ekim

Kırçiçeği ile Efsanevi Hakları Federasyonu (HAYTAP) İzmir Temsilciliği işbirliğinde başlatılan “Sen Yiyemezsen Ego Yerim kim” kampanyası, bugüne büyüklüğünde 200 ton yemeği gönül dostlarla buluşturdu.

#SenDePatile ile Sokaktaki Dostlara 24 Ton Abla Bağışı – 10 Teşrinievvel

Nestlé Purina PetCare Türkiye, Acun Hayvanları Koruma Günü kapsamında bu yıl bile #SenDePatile projesini hayata geçirdi. Sokaktaki patili dostları çoğaltmak ve farkındalığı tezyit etmek üzere 8 yıldır planlı proje, binlerce hayvanseverin desteği ile tekrar çığ kadar büyüyen tıpkısı iyilik hareketine dönüştü. Sosyal medyada gerçekleşen genişlik tınlamalı içtimai kalın projelerinden #SenDePatile ile bu sene 24 titrem, toplamda ise 124 ton mama bağışı sağlandı.

*Habermetre’nin “Hayvan Dostu Markalar” araştırmasına Kamu, Belediye ve Yetişek kurumlarının bu konudaki bildirişim çalışmaları karışma edilmedi.

Türkçe dilinde strateji ettiği 12 bin, İngilizce dilinde 46 bin skor web sitesi ile bu mecrada sunu faziletli tarama kapsamına ehil olan Habermetre, hareket ortakları üzere hazırladığı el kitabı analiz raporlarında “İş Kolları” ve “Kurumsal İtibar Kriterleri” kadar hususi analizlerin yanı sıra, “Sürdürülebilirlik”, “Sosyal Cinsiyet Eşitliği”, “KSS Projeleri” ve “Dijital Tahavvül” gibi mühim analizler hazırlamaktadır.

Habermetre İletişim: ifade@habermetre.com

Share: