Çeltek selen… Çeltek’ta iki yeni okulun temeli törenle atıldı

Uşak’ta iki kullanılmamış okulun temeli törenle atıldı

UŞAK – Çeltek’ın Banaz ilçesinde geçtiğimiz senelerde depreme dayanaksız olduğu gerekçesiyle yıkılan 2 okulun yeniden yapımı için asıl atma töreni düzenlendi. Törende mütekellim Vali Ergün, yapılan çalışmalarla iki binanın bildirme gelişmemiş sürede tamamlanacağını söyledi.

Planlı esas atma törenine Ilbay Dr. Turan Ergün, Belediye Reisi Mehmet Şimşek, İl Güven Müdürü Mesut Gezer, İl Kurnaz Komutanı J. Kd. Albay Fahri Semiz, Banaz Kaymakamı Musa Aydemir, Banaz Belediye Başkanı Galebe Arpacı, Milli Yetişek Müdürü Bülent Mecnunca katıldı.

Temel atma töreninde mütekellim Vali Ergün, yatırım değerleri kısaca 100 milyon TL olan iki okulun 2023-2024 eğitim bilimi tedris yılı başında hazır olacağını söyledi. Ergün, “Çocuklarımız ve gençlerimiz yarınlarımızın teminatıdır. Onlara müteveccih yapılan her yatırım esasta ülkemizin geleceğine yapılan yatırımıdır. Milli Eğitim Bakanlığımız, öğrencilerimize bildirme sakıncasız ve yer donanımlı terbiye ortamlarını hazırlamayı kendine unsur edinmiştir. Yer Sarsıntısı tahkikleri sonucunda,ilçemizdeki 2 ekol dayanıksız olması zımnında yıkıldı. Temelini atacağımız Martir Tuncay Durmuş Mesleki ve Beceri Küçük Asya Lisesinin açıklık eleman ihtiyacına koca katkılar sunacağına inanıyorum. İhtiyaç duyduğumuz koca kaynaklarına iz liselerimiz ile hızlıca ulaşmaktayız. Bu liselerimizin önemini çıktı bütün alay malay algı etmiş durumdayız. Çığır liseleri karşı terini ve dijitalleşmenin getirdiği yenilikleri ortaya koymaktadır” dedi.

Uşak’ta 5 bin öğrenci mesleki eğitim bilimi görüyor

Uşak’ta 5 bin 1 öğrencinin Mesleki ve Teknik Rum Liselerinde yetişek ve öğretim hayatına bitmeme etmekte olduğun kaydeden Ergün, “İlimizde 4 bağımsız Mesleki Eğitim Merkezi ile Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri bünyesindeki 10 adet Mesleki Yetişek Merkezinde 3.258 mektepli tahsil görüyor. Milli Eğitim Bilimi Bakanımız ilimize ziyaretinde mesleksel eğitimde öğrenim gören öğrenci sayısında Çeltek devlet hedefini 10 bin olarak belirlemiştir. Diploma ve mezunların kendi işyerlerini açma olanakları üzerine işverene destek sağlamaktadır” diye konuştu. Konuşmaların peşi sıra iki okulun temeli dualarda atıldı.

Share: