Habermetre, hayvanların sorunlarına lakayıt kalmayan “Efsanevi Dostu” markaları raporladı

Habermetre, her gün sokaklarımızda gördüğümüz hem sevgiye hem üstelik ayrımsız ten mamaya ihtiyacı olan canlılar için geliştirdikleri içtimai külfet projeleri ile sokak hayvanlarının hayat koşullarının iyileştirilmesine, korunmasına ve bu alanda farkındalığın artırılmasına yardım sağlayan “Efsanevi Dostu” markaları inceledi.

“Efsanevi Dostu” markalar, Efsanevi Hakları Federasyonu (HAYTAP), Hayvanları Çaresizlik ve İlgisizlikten Koruma Derneği (HAÇİKO), Ahbap ve Türkiye Hayvanları Siper Derneği kabil hayvanlara yardım fail kuruluşlar ile hareket birliğine da giderek çokça sayıda yarar sağlayıcı projeler geliştirdiler. Projelerin esas başlıkları ise, “sokakta ve efsanevi barınaklarında hararetli canlılara çaça bağışları”, “kedi ve köpek evleri yapımı” ve “otama ihtiyaçlarının karşılanması”na yönelik destekler yerine öne artık.

“Hayvan Dostu Markalar” ve Servis Edilen Basın Bültenlerine Dayalı Bilgelik Yansımalarından Özetler:

Semtpati “Sokak Hayvanlarıyla Akıllıca ve Emniyetli İletişim Kurma” Eğitimlerine Başladı – 11 Ocak

İş insanı ve hayvansever İpek Kıraç aracılığıyla geliştirilen, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) desteğiyle İstanbul’un mahallelerinde yaygınlaştırılan SemtPati projesinin kıvrak uygulaması ile gönüllü hayvanseverler, mahalle mahalle yekpare şehrin sokak köpeği haritalandırmasının yapılmasını sağlıyor. Kapik eğitmeni Gamze Aral tarafından verilen “Köpeklerle Doğru ve Güvenli İletişim” eğitiminde, köpeklerle sağlıklı tıpkı bildirişim kurulması için tanışma anında ve sonrasında yapılması ve yapılmaması gerekenler çocuklara aktarıldı. Yetişek sonrasında ise Koçtaş vasıtasıyla sağlanan kedi-köpek kulübeleri füru vasıtasıyla boyandı ve barınaklara bağışlandı.

Profilo, Bu Yol Patili Dostlarımıza “Oh be” Dedirtiyor – 14 Ocak

Doğaya, çevreye ve tekmil canlılara olan sorumluluğu gelişigüzel zaman civar planda tutan Profilo, sokaklardaki patili dostlarımızın kışı ısıdam tıpkı yuvada geçirmeleri üzere 50 noktada köpek kulübesi konumlandırması başlattı.

Minik dostlar için #KaputaVur – 20 Ocak

ikinciyeni.com, kışın itici havalarda kaputun içine saklanıp motorun sıcaklığıyla ısınmaya müteharrik kedileri kurtarma fikriyle geçtiğimiz yıllarda başlattığı #KaputaVur projesinin üçüncü filmini yayınladı.

Uludağ Ruh, sokak hayvanlarını unutmadı – 24 Ocak

Çıkmaz hayvanları antipatik havanın dahi etkisiyle yiyecek ve akarsu bulmakta zorlanıyor. Uludağ Cümbüş, hizmet bölgesinde düz alan Bursa, Balıkesir, Çanakkale ve Yalova’daki hayat dostların bugünleri mamasız ve susuz geçirmemeleri amacıyla başlattığı ‘Sevgimiz, Enerjimiz Sizinle’ projesini bu sene de sürdürüyor. Proje kapsamında bütün prosedür merkezlerinin uğrunda bozulmamış çaça ve su kapları bulunduran müşareket kedi, kapik ve kuşların gıdasız kalmaması amacıyla çalışıyor.

Bien’den minik patilere “pisik evi” – 28 Ocak

Yapı sektörünün önde mevrut şirketleri beyninde saha düzlük Bien, antipatik şita şartlarında sokakta dinç kedilerin tahaffuz ihtiyaçları üzere Türkiye’nin ciharıyek yanına 1000 nüsha kedi evi dağıtıyor.

Mavi kapaklar çıkmaz hayvanları üzere abla kabına dönüştürüldü – 31 Ocak

Nestlé Purina PetCare’in çıkmaz hayvanlarının beslenme, tahaffuz ve sahiplendirme konularına hal boşaltmak üzere Impact Hub İstanbul ve Circular Mind işbirliğinde gerçekleştirdiği Canımız Sokakta projesinin serencam fazı çocukların desteğiyle tamamlandı. Bursa Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi İç Hastalıkları Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebru Dik aracılığıyla tahminî 750 çocuğa evcil efsanevi davranışları ve bakımının birlikte çıkmaz hayvanlarıyla ilgili farkındalık eğitimlerinin verilmesinin ardından gökçe plastik kap çokluk programı başlatıldı. Çocuklara geridönüşüm farkındalığı kazandırılırken mavi kapaklar da sokak hayvanları üzere dönüştürüldü ve 35 nüsha mama kabı elde edildi. Mama kapları okullara ulaştırıldı ve Friskies mamaları ve Nestlé Pure Life sularıyla alay malay sokak hayvanlarının kullanımına sulundu.

MNG Kargo afiyet taşıyor – 1 Küçük Ay

MNG Kargo, barınaklarda cıvıl cıvıl bakıma kadın hayvanlara bütün bindi olabilsin diyerek yardım boşaltmak isteyen müşterilerinin gönderilerini yüzde 50 indirimle taşıyor. ‘Barınak Kampanyası’ kapsamında MNG Kargo müşterileri, varış adresi hayvan barınağı olan yardım gönderilerini yekpare şubelerden tenzilatlı adına gönderebiliyor.

Koçtaş’tan Minik Dostlarımız İçin Pratik ve Dayanıklı Kulübe Yapımı Önerileri – 4 Şubat

Koçtaş, itici ve karlı şita günlerinde çıkmaz hayvanlarını ısıtacak pratik kulübe yapımı önerileri sunuyor. Minik dostlarımız amacıyla dayanıklı kulübeler ayırmak isteyenler aradıkları mecmu detaylara Koçtaş Hararetli Evler Blog’dan ulaşabiliyor.

iyzico ile Sevgililer Haset’nde Kalpler Çıkmaz Hayvanları İçin Atacak – 10 Gücük Ay

iyzico, Sevgiler Haset’nde bergüzar olarak alınan ancak daha bilahare bakılamayarak sokağa infirak edilen domestik hayvanlarla ilişkin ayrımsız kampanya başlattı. Bu Sevgililer Günü’nde kalplerimizin sokak hayvanları için atsın diye niteleyerek Ahbap ile gerçekleştirilen teşrikimesai ile Türkiye genelindeki barınaklara mama bağışı yapılıyor. iyzico, 1 ton çaça bağışı ile kampanyayı başlattı.

n11’den Dünya Pisik Günü’ne hususi ödül kampanyası – 14 Küçük Ay

n11.com, 17 Gücük Ay Dünya Pisik Günü’ne özel patili dostları bahtiyar edecek tıpkısı dürü kampanyası düzenliyor. 17 Küçük Ay’a (2022) kadar n11.com’dan 1 TL ve cisim aksata eden tamlık kullanıcılar, patili yâran için indirimli fiyata verilen mamaları Türkiye Hayvanları Siper Derneği Barınağı’na bağışlayabilecek.

Habermetre İletişim: ifade@habermetre.com

Koçtaş’tan Minik Dostlarımız İçin İndirim Kampanyası – 15 Şubat

Koçtaş, havaların iyicene soğuduğu bu günlerde eksiksiz kedi, kapik mamalarında ve pet ürünlerinde 10-18 Küçük Ay 2022 tarihleri arasında 40’a vasıl tenzilat kampanyası başlatıyor. Koçtaş, 17 Küçük Ay Kediler Günü kapsamında özellikle İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya kabil iri iller tevessül etmek için 96 mağazasında, Koçtaş Umumi Müdürlüğü ve Koçtaş AR-GE Merkezi önünde pisik evleri konumlandırıyor. Koçtaş antrparantez, efsanevi dostlarımız üzere mama desteği da sağlıyor.

Tetra Eksiksiz ve Bana Göz Kulak Ol Derneği çıkmaz hayvanları için ahali ele verdi – 15 Şubat

Dünyanın lider besin işleme ve paketleme çözümleri şirketi Tetra Pak, sürdürülebilir ayrımsız acun üzere çalışmalarına devam ediyor. Tetra Duru meşrubat kartonu atıklarından üretilen kedi ve kapik evleri Bana Göz Kulak Ol Derneği’nin desteği ile sokak hayvanlarına barınak olacak. Değme soy hava şartına dayanacak şekilde yapım edilen kedi ve köpek evleri önceki etapta Giresun, Muş ve İstanbul’da onlarca sokak hayvanının dondurucu kış günlerini korunaklı tıpkısı yuvada geçirmesini sağlayacak.

Patili Yâran İçin Pet Tech Startups Başvurularını Kaçırmayın! – 16 Gücük Ay

Patili dostlarımızın yaşam koşullarını iyileştirmek amacıyla çalışmalarına devam eden Nestlé Purina PetCare, domestik hayvan bilimi üzere teknoloji ve girişimleri destekliyor. EU-Startups Summit kapsamında gerçekleştirilen konkur ile efsanevi dostu projeler ödüllendirilecek. Nestlé Purina Lab sponsorluğunda bu yıl 12-13 Mayıs tarihleri ortada Barselona’üstelik gerçekleştirilecek etkinliğin akıbet referans tarihi 18 Gücük Ay 2022.

Hepsiburada’dan Dünya Kediler Haset’nde HAYTAP’a düşündürücü destek – 17 Küçük Ay

Türkiye’nin Hepsiburada’sı 17 Gücük Ay Acun Kedi Haset üzere Efsanevi Hakları Federasyonu HAYTAP ile el ele vererek çıkmaz hayvanlarına lağvolmak amacıyla tekmil 50 bin günlük öğüne balya mevrut 2 ton mama bağışı yaptı.

Koçtaş Mağazaları Kedilerin Yuvaları – 17 Gücük Ay

17 Küçük Ay Acun Kediler Günü’nü kutlayan Koçtaş, bu kapsamında ilkin İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya kabilinden şişman iller tutmak amacıyla 96 mağazasında, Koçtaş Umumi Müdürlüğü ve Koçtaş AR-GE Merkezi uğrunda pisik evleri konumlandırıyor. Patili dostlarımız bu hususi günde yuvalarına kavuşuyor. Koçtaş antrparantez, hayvan dostlarımız için mama desteği dahi sağlıyor.

VEDAŞ ekipleri çıkmaz hayvanları ve yaban hayatı üzere doğaya yiyecek bıraktı – 29 Mart

Muş’ta, zorlu coğrafyada elektrik arızalarını gidermede büyük çaba harcayan VEDAŞ ekipleri, bölgede etkili olan kar yağışı dolayısıyla eşya bulmakta ağırlık kıpırdak melez hayatı ve sokak hayvanlarını beslemeyi üstelik ihmal etmiyor. Cümbüş arızalarına giden ekipler, araçlarında bulundurdukları yiyecekleri kar üzerine sererek hayvanların beslenmesine apotr oluyor.

Eti “BenimDostum’O” projesiyle çıkmaz hayvanlarına desteğini sürdürüyor – 3 April

Eti Benim’O 2019 yılında hayata geçirdiği “BenimDostum’O” projesiyle çıkmaz hayvanlarının korunmasına ve bu alanda farkındalığın artırılmasına katkı sağlamaya devam ediyor. HAYTAP, HEPAD ve ENCANDER gelişim birliğiyle düzenlenen projenin dördüncü yılında Bursa ve Silivri’bile mevcut üç hayvan barınağına bindi sağlandı. Sokak hayvanlarının beslenme ve barınma ihtiyaçlarının karşılandığı ve tedavileri için vacip sağlık cihazlarının temin edildiği proje kapsamında bugüne kadar binlerce sokak hayvanının yaşam şartları iyileştirildi.

Hurda malzemeler OEDAŞ’ta yuvaya dönüştü – 3 April

Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Çeltek illerinin cümbüş tevzi hizmetini sağlayan OEDAŞ, çıkmaz hayvanlarına müteveccih projelerine bitmeme ediyor. 2021 yılında başlattığı “Fert Yâran” projesi ile sokak hayvanlarının abla ve tedavi ihtiyaçlarının karşılanmasına destek olan OEDAŞ, 4 April Dünya Çıkmaz Hayvanları Haset dolayısıyla manalı ayrımsız çalışmaya elan imza atarak, depolarında mevcut hurda malzemeleri barınağa dönüştürdü.

Profilo’dan 4 Nisan Çıkmaz Hayvanları Günü’ne Hususi Mama Bağışı – 4 April

Doğaya, çevreye ve eksiksiz canlılara olan sorumluluğu her ahit ön planda markajcı Profilo sokaktaki patili dostlarımızın beslenme ihtiyaçlarına arkalamak üzere güzeşte yıl hayata geçirdiği kulübe ve abla kabı konumlandırma noktalarının sayısını arttırdı. Antrparantez, 4 Nisan Acun Sokak Hayvanları Haset’hangi hususi Ahbap Derneği vasıtasıyla çaça bağışında bulundu.

ZUBİZU Ödül Puanlarınızı HAYTAP ile Mamaya Dönüştürün, Patili Dostlarımıza Arkalama Edin! – 4 April

ZUBİZU, patili dostlarımıza kebir benzeri destek keşfetmek üzere HAYTAP ile ayrımsız araya geliyor ve ZUBİZU üyelerinin kullandıkça kazandıkları ödül puanları mamaya dönüşüyor. “4 April Acun Çıkmaz Hayvanları Dulda Haset” kapsamında HAYTAP teşrikimesai ile hayata geçirilen ve April ayı (April 2022) sonuna kadar sürecek kampanyada, dürü puanlardan toplanan abla yardımının 20’si büyüklüğünde ekstra abla yardımını birlikte ZUBİZU sağlayacak.

Habermetre İletişim: anlatım@habermetre.com

PınarOnline’dan Acun Sokak Hayvanları Günü’nde Haçiko’ya 750 kg abla bağışı – 5 Nisan

“Senin, bizim, hepimizin sorumluluğu” diyen PınarOnline, sokaklarda hayatını devam ettirmeye müteharrik dostlara ulaştırılmak üzere Hayvanları Çaresizlikten ve İlgisizlikten Esirgeme Derneği’hangi (HAÇİKO) 750 kilo abla bağışında bulundu.

Rüzgâr Bear, Patili Dostlara Mono App ile destek oluyor – 18 Mayıs

Özgün tarzını katıldığı toplumsal yük projeleri ile destekleyen Rüzgâr Bear, Mono App ile yaptığı işbirliği sonucunda uygulamadan yapılacak değme aksata için hayvan barınaklarına bağışta bulunacak.

ZUBİZU’dan HAYTAP İş Birliği ile Patili Dostlarımıza 1 Titrem Abla Yardımı! – 25 Mayıs

ZUBİZU, iyesiz sokak hayvanlarına destek amacıyla HAYTAP ile makro ayrımsız teşrikimesai gerçekleştirdi. Kampanyaya katılan ZUBİZU üyelerinin pratikte biriktirdiği hediye puanları abla yardımına çevrildi. ZUBİZU bile toplanan mamanın 20’si büyüklüğünde munzam abla yardımı yaparak 1 titrem abla toplanmasına bindi oldu. ZUBİZU çalışanları ve HAYTAP gönüllüleri 23 Mayıs haset Reşadiye Ormanı’nda bikes hayvanlar amacıyla topladıkları mama ile yüzlerce patili dostumuzun karnını doyurdu.

GSK Türkiye ve TOG aksiyon birliğiyle plastik atıklar laf eserine dönüştü – 1 Haziran

GSK Türkiye çalışanları ve Cemiyet Gönüllüleri Vakfı (TOG) gönüllüleri, artist Hazar Karayazgan küratörlüğünde belde ve efsanevi haklarına dikkati yutmak amacıyla atıklardan zürafa heykeli yaptı.

Boehriger İngelheim’dan Ayrıntılar İçin “Kaşınma Dediğin” Söyleşisi – 2 Haziran

Boehringer Ingelheim Türkiye, Klinisyen Baytar Hekimler Derneği (KLIVET) iş birliği ile 4 April Acun Sokak Hayvanları günü kapsamında çocuklara hayvan sevgisini aşılamak amacıyla KidZania’üstelik önce demonte pisik evi atölyesi ve sonrasında Pedagog/ Yazar Ezo Sunal ile Baytar Doktor Çağıl Çokcoşkun Yılmaz’ın katılımıyla “Kaşınma Dediğin” konseptli bir görüşme gerçekleştirdi.

Belde Haftası’nda OEDAŞ projesi balaban demet gördü – 7 Haziran

Türkiye Mekân Haftası çerçevesinde Eskişehir’birlikte düzenlenen etkinliklere katılan OEDAŞ temsilcileri, tanıttıkları ‘Birey Dostu’ projesiyle bağ topladı. OEDAŞ; Mekân, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın koordinesinde 81 ilde düzenlenen 1-7 Haziran Türkiye Kasaba Haftası etkinliklerine katıldı. Eskişehir’üstelik gerçekleşen ve sıfır atık temasının ele alındığı etkinlikte düz kayran OEDAŞ yetkilileri, sürdürülebilirlik projeleri ve atılmış dikme direklerini sokak hayvanları üzere yuvaya dönüştürdüğü Fert Dostlar projesi için hikmet verirken, çocuklara birlikte kırtasiye seti armağan etti.

‘OPPO’yla De Çekilemedi’ Projesinde 945 Kilogram Çaça Bağışlandı – 10 Haziran

Didem Soydan, Imge Eker, Alican Aytekin ve Merve Oflaz’ın aralarında olduğu ünlü isimlerin domestik hayvanlarının nesnel karşısına geçtiği ‘OPPO’yla Da Çekilemedi’ projesinde 945 kilogram abla bağışlandı.

Vaillant “Siftinlik Akbabaları Dulda Projesi” ile sürdürülebilir geleceğe desteğini sürdürüyor – 30 Haziran

Vaillant Türkiye ile Doğa Derneği ortaklığında 2015 yılından bu yana bitmeme fail Kıytırık Akbabaları Dulda Projesi’nde yılın önceki çeyreğinde koruma ve farkındalık çalışmalarına odaklanıldı.

17 Milyar Kadem, Çıkmaz Hayvanları İçin 7 Titrem Mamaya Dönüştü – 21 Orak Ayı

Dünyanın adımları bağışa dönüştüren ilk uygulaması Help Steps, kullanıcılarına sokak hayvanlarına hemen girişim atarak bindi olma fırsatı sunuyor. Esenlik ve iyiliği akıllı telefon uygulamasında ayrımsız araya getiren Help Steps vasıtasıyla hayvanseverler şimdiye kadar sokak hayvanlarına 16.8 bilyon girişim bağışında bulundu. Yaklaşık 115 bin TL’lik maddesel desteğe dönüşen adımlarla çıkmaz hayvanlarına 7 tondan çok abla ve hizmet desteği sağlandı.

OEDAŞ’ın “Can Yâran” projesi ile sokak hayvanlarının bakımı gerçekleştiriliyor – 28 Orak Ayı

Osmangazi Canlılık Dağıtım SAVUŞMAK (OEDAŞ), ‘Can Dostlar’ isimli sosyal sorumluluk projesi kapsamında 3 binin üzerinde sokak hayvanının, aralarında tümör ve ayn rahatsızlıkları kabil ameliyatlarının üstelik olduğu tedavileri gerçekleştirildi, 900’den fazla de kısırlaştırılma operasyonu yapıldı. OEDAŞ Direktörü Muzaffer Yalman, çıkmaz hayvanlarının yaşam koşullarını iyileştirmek amacıyla seçkin yıl canlılık gösterdikleri bire bir ilde henüz otama odası açmayı hedeflediklerini bildirdi.

Habermetre İletişim: anlatım@habermetre.com

Çalıştırıcı Topluluğu Çalışanları, Sokak Hayvanlarıyla Eş Benzeri Hayat Kültürü İçin Semtpati Fest’te Buluştu – 30 Orak Ayı

Koç Ana Ortaklık Umumi Heyet Üyesi İpek Kıraç eliyle, İstanbul Büyükşehir Belediyesi desteğiyle başlatılan proje kapsamında, İBB’nin geçici bakımevlerinde küsurat ve SemtPati uygulamasında sahiplenilmeyi bekleyen köpekleri Çalıştırıcı Topluluğu çalışanları ve aileleriyle buluşturan aynı curcuna düzenlendi. SemtPati Fest’te, sokak hayvanlarıyla akla yatkın bildirişim ve üst dilinden, mesul efsanevi sahibi olabilmeye büyüklüğünde bir nice farklı konuda eğitimler, söyleşiler ve füru amacıyla eğlenceli atölyeler gerçekleştirildi.

Limak Filarmoni Orkestrası, sokak hayvanları için sahne takanak – 2 Ağustos

Limak Vakfı’nın kurucusu olduğu Limak Filarmoni Orkestrası, sokak hayvanları yararına düzenlenecek konserle müzikseverlerle buluşacak. 4 Ağustos’ta Aspendos Antika Tiyatrosu’nda gerçekleşen konserin geliri çıkmaz hayvanları yararına Çesal Derneği’ne bağışlanacak.

Teleperformance teşrikimesai ile “Sahne Eden Karınca Derneği”, cemiyet ve seyyare üzere çalışmaya devam ediyor – 17 Ağustos

Teleperformance Türkiye’nin, kurumsal sosyal sıklet vizyonuyla teşrikimesai yaptığı Görüntü Fail Karınca Derneği, HAYTAP ve Türk Eğitim Bilimi Vakfı (TEV) destekleri ile sosyete ve gezegenin hayallerini gerçekleştirmek için projelerini sürdürüyor. 4 yıl boyunca eğitimlerine destek vereceği mektepli sayısını 50’ye çıkaran cemiyet, kurduğu uygulayım bilimi sınıfları ile eğitimde vesile eşitliğine bindi verirken, neşelilik gösterdiği illerde gönüllülerle birlikte oluşturduğu Hayvanları Dulda Programı ile canlıların yaşamlarının sürdürülebilirliği üzere çalışıyor.

Vodafone Herhangi Bir Öz Yanımda’dan Pet Shop Alışverişi Sokak Hayvanları İçin Mamaya Dönüşüyor – 22 Ağustos

Vodafone, online alışveriş platformu Seçkin Şey Yanımda üzerinden kullanılmamış tıpkı toplumsal kampanya başlattı. Temas Madde Yanımda’de pet shop kategorisinde yapılan gelişigüzel ahzüita sonrasında Bu Mama Benden makineleri çıkmaz hayvanları için bire bir kap mama bırakacak. Vodafone’lu olsun olmasın herkesin bindi verebileceği kampanyayla tıpkı yandan evdeki hayvanların ihtiyaçları karşılanırken, bir yandan bile çıkmaz hayvanlarına mama sağlanacak.

Hepsiburada’dan Dünya Köpek Günü’nde HAÇİKO’ya Manidar Destek – 25 Ağustos

Hepsiburada, HAÇİKO aksiyon birliğiyle 26 Ağustos Dünya Köpek Günü’nde sokakta hayatiyetli dostlarımızın 5000 öğünlük tagaddi ihtiyacını karşılıyor.

T-Talks bu ay patili dostlarımızın sesi oldu – 31 Ağustos

Eğlence platformu TikTok’un “T-Talks” başlıklı kardeş kardeş serisinin bu ayki konusu patili dostlarımızdı. Türkiye’bile efsanevi hakları konusunda icap yöneticisi oldukları STK’larla gerekse bireysel çalışmalarıyla aşina efsanevi hakları savunucularından müzikçi ve Ahbap Derneği Umumi Heyet Üyesi Haluk Levent ve HAÇİKO Derneği Kurucu Başkanı gazeteci Popülasyon Kesinti serinin bu ayki konukları oldu.

Cheetos Patili Dostlarımıza Yuva Buluyor – 7 Eylül

PepsiCo’nun önde mevrut atıştırmalık markası Cheetos, çıkmaz hayvanlarının dirim koşullarını ıslah etmek üzere çalışmalarını sürdürüyor. Efsanevi Hakları Federasyonu (HAYTAP) teşrikimesai ile yepyeni bire bir kampanya başlatan Cheetos, tahminî 500 hayvanın kalımlı yuvalarını bulmalarına destek oluyor. Proje kapsamında, Türkiye genelinde 37 şehirden toplanan kısaca 500 çıkmaz hayvanının bilgileri Cheetos’un resmi web sitesi olan cheetos adresine yüklendi.

Teknosa Gönüllüleri’nden iyilik hareketi – 22 Eylül

Farklı alanlarda gerçekleştirdiği içtimai baskı projeleriyle toplumda yarar yaratmayı hedefleyen Teknosa Gönüllüleri, bu yol dahi Teknosa güvencesini ve tecrübesini taşıyan Preo ürünleriyle selamet hareketi başlattı. Teknosa çalışanları proje kapsamında yavru, taze ve kadından, afiyet, belde ve patili dostlarımıza büyüklüğünde ayrımlı konularda yoğunlaşan sivil cemiyet kuruluşlarıyla aksiyon birliğine gidiyor.

Gratis ve Martı’dan 4 Teşrinievvel Hayvanları Koruma Haset’ne hususi proje – 28 Ilkgüz

Seçkin yıl 4 Ekim Hayvanları Esirgeme Günü’hangi hususi kendisine Türkiye’nin dört bir yanı sıra kâin mağazalarında ücretsiz abla dağıtımı eden Gratis, bu yıl üstelik patili yâran üzere tıpkı proje gerçekleştiriyor. Gratis, bu yıl mağazalarında ücretsiz namına dağıtacağı mama paketlerine katma yerine daha çok çıkmaz hayvanına ulaşılması için lider mobilite platformu Martı ile iş birliği gerçekleştirdi. 4 Teşrinievvel Hayvanları Himaye Günü’nde hem mağazalarda hem dahi Martı aracılığı ile 2’şer titrem oluşmak amacıyla toplamda 4 ton ücretsiz çaça dağıtılacak.

Getir’den sokak hayvanlarına 1 milyon kap mama – 29 Ilkgüz

Hızlı teslimat sektörünün öncüsü Getir, 8 yıldır sokak hayvanları için hayata geçirdiği çaça çokluk projesinde bu sene “Patiye Halk Ver” diye 1 milyon kaba balya mevrut 150 titrem mama toplayacak. Milyonlarca kullanıcısının bile desteğiyle toplanacak mamalar, Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) iş birliği ile Türkiye’nin dört bir yanındaki patili dostların beslemesinde kullanılacak.

Habermetre İletişim: rapor@habermetre.com

Migros, sokak hayvanları üzere 4.423 ton azık bağışladı – 1 Ekim

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) hareket birliğinde 8 sene ilk başlattığı “Mütezayit Tazeler Oldukça Dostlarımıza” projesi kapsamında yaptığı 4.423 titrem azık yardımı ile çıkmaz ve orman hayvanlarının beslenmesine destek veren Migros, 4 Ekim Hayvanları Esirgeme Günü’ne özel “#PatiliDostlaraİyiGelecek” kampanyası ile müşterilerini, bir paket mamayı evdeki can dostları üzere alırken, bire bir paketi de sokaktaki minik dostlarımız için almaya davet ediyor. Migros, 9 Ilk Teşrin tarihine kadar uygulanan olan “#PatiliDostlaraİyiGelecek” kampanyası kapsamında yerli hayvan mama ve aksesuarlarını yüzdelik 40 tenzilatlı adına hayvanseverlerle buluştururken, sokaktaki canlar için düş oluyor.

Herhangi Bir Pati Taksi yolculuğu aynı deri mamaya dönüşüyor – 1 Ilk Teşrin

BiTaksi, 4 Ekim Dünya Hayvanları Himaye Haset kapsamında aplikasyon içerisinde düz düzlük “Pati Göçüm” özelliğini kullanarak domestik hayvanıyla seyahat yapanlar adına abla desteği sağlıyor. 1-5 Teşrinievvel tarihleri ortada gerçekleştirilecek projede kullanıcılar, BiTaksi’nin aplikasyon menüsünde bilgilerim alanında “yerli hayvanım var” seçeneği üzerinden namına bildirme andıran ve makul göçüm sürücüsü ile eşleşerek yerli hayvanları ile alay malay yolculuk edebiliyor ve herhangi bir yolculuk 1 deri mamaya dönüşüyor.

Kalyon Ana Ortaklık’den Kimsesiz Hayvanlara Bindi – 2 Teşrinievvel

Var olduğu seçkin alanda sürdürülebilir tıpkısı yaşamı ana düzlük Kalyon Holding, bu kapsamda; çevreye, topluma, doğaya ve doğanın mecmu canlılarına katkıda bulunacak sosyal projelere imza atıyor. Kalyon Ana Ortaklık, 4 Teşrinievvel Dünya Hayvanlarını Himaye Haset kapsamında da kimsesiz hayvanların kontrollü üremeleri ve nitelikli dirim sürmeleri amacıyla “Kısırlaştıralım, yaşatalım” söylemiyle ‘Sahipsiz Hayvanları Kısırlaştırma’ projesini hayata geçirdi.

CarrefourSA’nın Bacanak Hareketi projesinde çaça desteği 45 tona ulaştı – 3 Teşrinievvel

Arkadaş Hareketi’nin 7. yılında üstelik sokak hayvanları amacıyla desteğini sürdüren CarrefourSA, 4 Ekim Hayvanları Siper Günü kapsamında gönüllülerin katılımıyla gerçekleşen Silivri hayvan barınağı ziyaretinde 500 kg mama dağıtırken, 2022 yılı Ilkgüz kocaoğlan itibarıyla CarrefourSA’nın çıkmaz hayvanlarına çaça desteği 45 tona ulaştı.

Enza Home’dan HAYTAP’a destek – 3 Teşrinievvel

Enza Home, yerli hayvan tırmalamalarına cebin dayanıklı, gösterişsiz silinebilir güpür yapısına ehil Petra Hamil Takımı’nın lansmanı kapsamında sosyal medyada başlattığı kampanyayla patili dostlarının fotoğrafını paylaşan hep üzere HAYTAP’a bağışta bulunuyor.

Hepsiburada’dan Hayvanları Siper Günü’nde kulübe ve abla bağışı – 3 Ilk Teşrin

4 Teşrinievvel Acun Hayvanları Koruma Günü’nde, Türkiye ve bölgesinin önder e-tecim platformu Hepsiburada, tekmil sosyal yüklülük projelerini topladığı “HepsiYürekten” çatısı altında, hayvan haklarının avangart derneklerinden Hayvanları Çaresizlikten ve İlgisizlikten Himaye Derneği (HAÇİKO) ile birlikte çıkmaz hayvanları amacıyla mama bağışı kampanyası başlatıyor.

1 milyon deri mutluluk patili dostlarla buluşuyor – 4 Ilk Teşrin

Seçkin sene 4 Ilk Teşrin Dünya Hayvanları Himaye Haset çerçevesinde HAYTAP teşrikimesai ile patili yâran üzere çaça desteği sağlayıcı Getir, bu sene “Patiye Ahali Ver” diye 1 milyon cilt mama topluyor. Getir çalışanları üstelik proje kapsamında Köktürk Hayvan Sevenler Derneği Barınma Alanı’nı ülfet ederek bakımı yapılan köpeklerle ilgilendi ve beslenmelerine havari oldu.

Boyner ve National Geographic, aşılanmamış hayatın korunması üzere “Bugün Var, Yarın Yok Olmasın” diyor – 4 Ekim

Yaban hayatın saf yaşam alanı hangi yazık kim devir geçtikçe daralıyor! Boyner, National Geographic ile gelişigüzel “Zaman Var, Erte Namevcut Olmasın” diyerek, KuzeyDoğa Derneği’nin Sarıkamış Ormanlarındaki tabii yaşamı terviç projesine ve bölgede hayatiyetli vaşak, bozayı ve aldanmaz üzere türlerin korunmasına katkıda bulunuyor.

Dardanel’den Yedikule Hayvan Barınağı’na Jazzy desteği – 4 Ilk Teşrin

Dardanel’in pet food markası Jazzy, 4 Ilk Teşrin Acun Hayvanları Koruma Haset’nü manalı bire bir bağışla kutladı. Can dostlarımızın beslenmesine bindi olan Dardanel, özellikle Yedikule Hayvan Barınağı tutmak için Türkiye’nin değişik yerlerinde kâin barınaklara abla bağışı yaptı.

Emlakjet’te yerli hayvan sahibi çalışanlara “sıcakkanlılık İzni” hakkı – 4 Ilk Teşrin

Çevrimiçi yurt platformu Emlakjet, çalışanlarına müteveccih geliştirdiği İnsan Kaynakları uygulamaları ile özen çekiyor. Emlakjet son adına domestik hayvan sahibi çalışanlarına müteveccih, yaşama dostlarının bakıma ihtiyaçları olduğunda “sempati İzni” hakkını sundu. Yerel efsanevi sahibi Emlakjet çalışanları, gönül dostlarının sağlık işlemlerini geniş hesabına getirebilmek için yılda 2 posta natamam aktarılma cevaz kullanabiliyor.

Habermetre İletişim: ifade@habermetre.com

Kollar Kara’nın Pisik Evlerini Patili Dostları üzere Renklendirdi – 4 Ekim

İz bırakan projelere imza atan Yağız, 4 Teşrinievvel Acun Hayvanları Koruma Haset’nde birlikte bire bir dünyayı paylaştığımız patili dostları unutmadı. “Düş Benim” projesi kapsamında Kireçburnu Haydar Aliyev Parkı’nda tıpkısı araya mevrut öğrenciler, Esmer’nın pisik evine dönüşen iz kutularını boyadılar. Çocukların hayvan dostları üzere fon ettikleri evleri zat elleri ile boyadıkları bu sunturlu etkinlikte, kedilerin barınmasına yardım hatırlamak yerine 100 skor pisik evi ve çaça kabı oluşturuldu.

Koton, Love Koleksiyonu ile Patili Dostalarımıza ‘Göz Kulak Oluyor’! – 4 Teşrinievvel

Koton’un Bana Ayn Kulak Ol Derneği hareket birliğiyle, patili dostlarımızın dirim koşullarının iyileştirilmesine arkalamak üzere hazırladığı Love Koleksiyonu, yedinci sezonunda bile iyiliğe dönüşüyor. 4 Teşrinievvel Dünya Hayvanları Dulda Günü’hangi özel yerine Koton mağazalarında abla dağıtımı yapılırken, barınaklar ve doğadaki patili dostlarımıza da çaça ulaştırılıyor.

Mavi, ”Miav” pisik evleriyle patili dostları korumaya devam ediyor! – 4 Teşrinievvel

Mavi kedilerden sabah yeli alarak logosunu aşağı ayrımsız sözcük oyunuyla “Miav”a dönüştürdüğü tişört ve jean serisinin beraberinde, Miav pisik evleriyle üstelik hayvanları korumaya bitmeme ediyor. Mağazalarındaki metruk rafları sokaktaki birey yâran için pisik evlerine muhavvil marka, bu hususi projeyle artık patiye dokunmayı ve hayvanseverlerin kalbini çalmayı sürdürüyor.

Yemeksepeti Market’le ‘Sepette İyilik Var’ – 4 Ekim

Türkiye’nin acul tecim platformu Yemeksepeti, Hayvanları Koruma Haset kapsamında özel ayrımsız sosyal bindi projesine henüz imza attı. Merih Besin eliyle organize edilen kampanyayla, 3-7 Teşrinievvel tarihleri ortada Yemeksepeti Market kullanıcılarının alacağı seçkin Whiskas ve Pedigree mama, Köktürk Barınağı’ndaki hayvan dostlarımıza bağış adına gidecek.

Aksigorta, ‘Pati Plus’ edinen Aksigortalılar hesabına ENCANDER’e destekte bulunuyor – 4 Ekim

Aksigorta, patili dostların ihtiyaçlarına akla yatkın alışılmadık tıpkı ürünü hayata geçirdi. ‘Pati Plus’ adı verilen pati özel afiyet sigortası ürünü, 25.000 TL ile sigorta sektöründe yer yüksek yatarak otama güvencesi veriyor.Aksigorta, tıpkı zamanda Sakat ve Kadın Hayvanları Yaşatma ve Himaye Derneği (ENCANDER) ile gerçekleştirdiği iş birliği sonucunda, 1 sene boyunca evcil hayvanı amacıyla ‘Pati Plus’ edinen Aksigortalılar adına ENCANDER’e destekte bulunuyor. Üründe ayrıca lansmana ve 4 Teşrinievvel Hayvanları Siper Günü’ne özel yerine 250 TL indirim kampanyası sunuluyor.

Elektronik atıklar zooloji üzere bağışa dönüşecek – 4 Ekim

Müşterilerinin Gönül Kahvesi şubelerine getirdikleri e-atıklar hayvan bilimi üzere bağışa dönüştürülecek. ‘E-Atık Paylaş’ projesi ile karbon salımının azaltılmasına da ulama verilmesi hedefleniyor.

OEDAŞ, Hayvanları Siper Günü’nü vatandaşlar ve çalışanlarıyla kutladı – 5 Teşrinievvel

OEDAŞ ‘Duygusal Dostlar’ tartı projesi çerçevesinde, 4 Ilk Teşrin Hayvanları Dulda Günü nedeniyle düşündürücü aynı çalışmaya henüz imza atarak, toprak müdürlüklerini müzakere fail vatandaşlar ve bu müdürlüklerde fariza düzlük çalışanlarına ihsan ettiği birer paket abla ile sokak hayvanlarının beslenmesi üstüne farkındalığın artırılmasına katkıda bulundu. Çalışanlar vasıtasıyla Hayvanları Koruma Günü üzerine hikmet dahi sunulan tüketiciler, OEDAŞ’ın bu hediyesini memnuniyetle karşıladı.

Kırçiçeği’nden çıkmaz hayvanlarına 200 titrem kemirmek – 10 Ilk Teşrin

Kırçiçeği ile Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) İzmir Temsilciliği işbirliğinde başlatılan “Sen Yiyemezsen Ego Yerim ki” kampanyası, bugüne büyüklüğünde 200 ton yemeği kişi dostlarla buluşturdu.

#SenDePatile ile Sokaktaki Dostlara 24 Titrem Çaça Bağışı – 10 Ilk Teşrin

Nestlé Purina PetCare Türkiye, Acun Hayvanları Koruma Haset kapsamında bu yıl üstelik #SenDePatile projesini hayata geçirdi. Sokaktaki patili dostları bakmak ve farkındalığı bırakmak amacıyla 8 yıldır planlı proje, binlerce hayvanseverin desteği ile gine çığ üzere büyüyen ayrımsız sıhhat hareketine dönüştü. Içtimai medyada gerçekleşen en ahenkli toplumsal etki projelerinden #SenDePatile ile bu sene 24 titrem, toplamda ise 124 ton çaça bağışı sağlandı.

*Habermetre’nin “Efsanevi Dostu Markalar” araştırmasına Kamu, Uray ve Yetişek kurumlarının bu konudaki iletişim çalışmaları karışma edilmedi.

Türkçe dilinde izleme ettiği 12 bin, İngilizce dilinde 46 bin sayı web sitesi ile bu mecrada genişlik yüksek tarama kapsamına ehil olan Habermetre, aksiyon ortakları amacıyla hazırladığı manuel çözümleme raporlarında “İş Kolları” ve “Kurumsal İtibar Kriterleri” kabilinden hususi analizlerin beraberinde, “Sürdürülebilirlik”, “Sosyal Eşey Eşitliği”, “KSS Projeleri” ve “Sayısal Inkılap” kabilinden ciddi analizler hazırlamaktadır.

Habermetre İletişim: tabir@habermetre.com

Share: